Freeride.cz

Hlavní sekce

Propozice:
Marosana end of the season Vol: 18 již příští víkend

Freeride.cz » Bike » Články » Marosana end of the season Vol: 18 již příští víkend

Dnes již legendární akce při příležitosti uzavření bike sezóny se stává dospělou. Slaví totiž své osmnáctiny. A s tím přichází i velká inovace a to jak v disciplínách, tak i v místě konání.

Marosana end of the season je od počátku brána jako oslava bikerů. Nabízí nejen přátelské poježdění s kamarády, ale zároveň i nelítostné boje. Originální trofej totiž bere jen vítěz. Krom toho se nezapomíná ani na kulturní část a tím jsou proslavené divoké párty s line upem těch nejlepších tuzemských kapel a se vstupným zdarma! Leckdy se jako bonus objeví na podiu i zahraniční superstar:-) Každý rok se mění styl a již nyní můžeme prozradit, že půjde o ''montérkový dress code''. Co také jiného do Špindlu že?

Marosana byla zrozena na rodné hlíně Michala Maroši v Benátkách nad Jizerou a postupně se stávala stále oblíbenější. Dopracovala se až do Krkonoš, zejména do Velké Úpy a Žacléře, aby se v roce 2016 představila ve Špindlerově Mlýně. Od letošního roku zde působí Mrsn worxxx crew a připravuje pro vás hned několik disciplín. Na této akci se pravidelně účastní celá naše špička z downhillu, fourcrossu, slopestylu i jiných sportovních odvětví. Nejde totiž o to vyhrát, ale zúčastnit se a zažít spolu pár posledních chvil neotřelé zábavy před dlouhou zimní přípravou na další sezónu.

Páteční otvírací den bude patřit Bikeparkitec Pumptracku. Zde mají možnost se utkat poprvé mladší zástupci této nové disciplíny. V podvečerním duchu za umělého osvětlení svedou boj s časem hned dvě kategorie a to do 10 let a od 11-14 let. Startovné zdarma a registrace na místě. Během celého dne bude možné trénovat na všech tratích včetně pro veřejnost naladěné freeridové lajny. Taktéž je možnost využít nově vybavené půjčovny s kompletním sortimentem.
Páteční wellcome párty se ponese v klidnějším duchu za přítomnosti živé muziky a spoustou překvapení. Odehrávat se bude v přilehlém stanu přímo v areálu.

Sobota přinese premiéru v podobě Endura. Dnes tolik populární a zajímavá disciplína, která jistě přiláká mnoho nových tváří a nadšenců. Několik Erzet se bude linout okolo stávajícího bikeparku. Startovné pouze online za 300,- Kč s omezenou kapacitou. Kategorie: ženy, muži

Závěrem dne se spustí divácky nejatraktivnější contest Slopestyle. Michal Maroši spolupracuje na designu tratě s Tomášem Zejdou a půjde o set up několika různých překážek v řadě, kde se budou provádět technické kombinace triků hodnocené porotou. Startovné a registrace na místě a zcela zdarma.
Hlavním lákadlem na celou akci je bezesporu Jagermeister párty. Letos v duchu montérek za přítomnosti několika živých kapel a Dj's. Připomínám, že vstupné je zdarma!

Neděle nabídne hlavní závod. Půjde o sjezd a ne ledajaký. Pojede se totiž hned po deseti jezdcích najednou vyřazovacím systémem. Předcházet bude kvalifikace, na jejímž základě se vytvoří závodní vyřazovací pavouk. Trať bude speciálně navrhnuta a přizpůsobena podmínkám. Kdo si vybavuje 4 Down na Portáškách nechť si přičte ještě dalších šest jezdců k sobě a vyjde mu z toho Bikercross! Startovné pouze online za 300 Kč s omezenou kapacitou. Kategorie: ženy, open a elite

V pondělí 12. 9. bude spuštěna online registrace tak nezapomeňte sledovat aktuality na fb:Marosana: End Of The Season nebo
Počet jezdců bude omezen, tak pečlivě checkujte novinky, ať vám nic neunikne.
Časový harmonogram bude upřesněn týden před akcí.

Areál nabízí i možnost kempingu, stanování a parkingu. Kemp bude situován na travnaté ploše vedle dvousedačkové lanovky Sv. Petr. Parkování bude možné na zpevněných plochách kolem hotelu Lenka a Turistické chaty nebo na oficiálních parkovištích v centru města.

O záznam z celého podniku se postará nejostřílenější crew Fullface Productions známá z projektů Signatures či CanaDream.

Výhodné permanentky pro jezdce i diváky bude možné zakoupit přímo na kase a to za:

3 denní BikePass pá-ne 650 Kč
2 denní BikePass so-ne 550 Kč
1 denní BikePass za standartní cenu 450 Kč

A pro navnadění video z let předešlých:

https://vimeo.com/142608574
https://vimeo.com/110445683
https://vimeo.com/77186270

HARMONOGRAM

Pátek 30.9.
9.00-18.00 Volný trénink Enduro, Bikercross, Slopestyle, Pumptrack
19.00-20.30 Bikeparkitect Pumptrack challenge(race)
20.45 Vyhlašení výsledků Pumptrack
21.00 Open párty-Time Shifters(rock&roll), Mr. Loco(balkan),
Dj Akvamen

Sobota 1.10.
9.00-18.00 Volný trénink Bikercross
10.00-15.30 Fox Enduro(race)
13.00-16.45 Volný trénink Slopestyle
17.00-18.30 Top Ride Slopestyle(race)
20.30 Vyhlášení výsledků Fox Enduro a Top Ride Slopestyle
(párty stan)
21.00 Jagermeister párty- Problem Sk(punk rock),
Status Praesents (macho metal), CityLights (hardcore),
Dj Fidla

Neděle 2.10.
9.00-10.00 Volný trénink Bikercross
10.00 -12.00 Qualifikace Bikercross
13.00 Bikecross powered by Dakine(race)
16.00 Vyhlášení výsledků Bikercross

Autor článku:

Ondra „Endruuu“ Kinkor
Ondra „Endruuu“ Kinkor

Člen redakce bike sekce. Bike a foťák jsou moje velký závislosti

Kategorie: Propozice
Vydáno: 22. 9. 2016 v 20.38

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.