Report:
Specialized DownMall 2010
Freeride.cz » Bike » Články » Specialized DownMall 2010
Pár slov Vám řekne a super fotky ukáže Filip Malát. Odkud? No přeci z DownMallu v Liberci!
Druhý ročník Libereckého závodu Specialized DownMall se tentokrát konal v nově otevřené nákupní galerii Plaza. Na závody bylo vybráno čtyřicet nejlepších riderů Česka i Slovenska. Trať byla letos opět naplánována skrz celé obchodní centrum a organizace si opět pestila fantazii na špacír. Start byl netradičně umístěný v druhém patře diskotéky Fantasy park. Startovalo se hned vedle baru a koutku s forbesy a právě tady na startu se odehrál netradiční pád, když se zaseklo startovací zařízení, ale za chvíli se vše vyřešilo a závod pokračoval nerušeně dál.
První část vedla po požárním schodišti dolů na taneční parket a ven z diskotéky na ochoz, kde následoval sjezd po eskalátorech, které byly letos oproti loňsku vypnuté. Dole pod eskalátory se točilo o 180° na dlouhou rovinku zpestřenou skokem, pak následovala opět zatáčka o 180° na druhé eskalátory, na kterých v půlce začínala rampa na drop do cílové rovinky.
Program dne byl následující: v jednu hodinu začal 90-ti minutový trénink, ve 14:30 se rozjelo první kolo kvalifikace ze které postupovalo dvacet jezdců, poté následovala trialová exhibice v prostoru cíle, který se nacházel kde jinde než v přízemí. Během trial šou došlo i na populární přeskakování ležících nedobrovolných dobrovolníků, jejichž počet se neustále zvětšoval, až nakonec jich kluci přeskočili celkem šest kousků.
Kolem čtvrté hodiny se rozjelo napínavé druhé kolo kvalifikace tentokrát o deset postupových míst. Rideři hamtali do pedálů s letní razancí a občas to vypadalo uprostřed nákupáku jak v Rokytnici na svahu.
Pauza mezi druhou kvalifikaci a finálovou rozjížďkou byla opět proložena trial exhibicí, tentokrát v prostoru diskotéky a zase to byla skvělá podívaná. V půl páté se konečně rozjela netrpělivě očekávaná finálová jízda mezi deseti nejlepšími motostřelci.
A jak to vlastně v Liberci dopadlo? První místo si trochu očekávaně a za velké podpory diváku, kterých bylo v Plaze opravdu požehnaně a kteří ukázkově fandili, vyjel "zupašterne" Michal Prokop. Na druhém místě dojel Přemek Tejchman a na bednu se ještě dostal brněnský divoch Tomáš "Datel" Slavík.
Nyní zbývalo už jen vyhlásit vítěze a vše pořádně zapít na afterparty, která byla opět v bike štajlu. Vyhlášení a závěrečná pitka, jak už bylo zmíněno, probíhal na diskotéce Fantasy, kde vítězové získali super slipáče, prizemony a ještě nějaký ten bonus k tomu.
Specialized DownMall Liberec – výsledky finále:
1. Michal Prokop
2. Přemek Tejchman
3. Tomáš Slavík
4. Filip Polc (SVK)
5. Milan Myšík
6. Michal Červenka
7. Johannes Fischbach (GER)
8. Martin Mikulenka
9. Jakub Říha
10. Štěpán Novotný
Co říci závěrem? Snad jenom víc takových zimních bike akcí!!!
nejčtenější Články
Sedmdesátý díl - upoutávka
Je středa a to znamená, že nás dnes večer v 18:50 čeká na stanici Nova Sport další díl pořadu o adrenalinových…
Sedmdesátý první díl - upoutávka
Za necelé tři hodiny si určitě zapněte televizní stanici Nova Sport, v 18:50 vás totiž čeká další díl pořadu o…
Sedmdesátý druhý díl - upoutávka
Jako každou středu tak i dnes vám přinášíme upoutávku na další díl pořadu o adrenalinových sportech s názvem…
Nejlépe hodnocené Články
Sedmdesátý první díl - upoutávka
Za necelé tři hodiny si určitě zapněte televizní stanici Nova Sport, v 18:50 vás totiž čeká další díl pořadu o…
Šedesátý osmý díl - FULL verze
Pořad o adrenalinových sportech Element je tu se svým prvním dílem v roce 2012. Dnes budeme trochu rekapitulovat.…
Šedesátý devátý díl - FULL verze
Adrenalinové sporty se již nějaký ten pátek objevují i na televizní obrazovce a to na stanici Nova Sport. Již…


















