Freeride.cz

Hlavní sekce

Lokality:
Zajímavé snowparky v Itálii

Freeride.cz » Ski » Články » Zajímavé snowparky v Itálii

Pokračujeme naším imaginárním putováním po snowparcích v Alpách. Zaměřujeme se na různá střediska, kde si na své přijdou děti, začátečníci i pokročilí. Nejde o to tu nasázet třebas top 10 snowparků v Itálii, to si každý může „vygooglit“, ale pojmout to trochu komplexněji. Nikdo asi nelyžuje sám a jezdí s ostatními lidmi, kteří třeba řeší, kam třeba vyrazí rodina s dětmi, kam mladí pařmeni, kam milovníci sjezdovek a vy si tam přitom stále najdete snowpark pro svoji zábavu.

Folgaria
Zdejší lyžařská oblast Folgaria-Lavarone je totálně zaměřená na rodiny s dětmi a upřímně – toto středisko v plánech freeski partiček rozhodně figurovat nebude. Nicméně se sem člověk může přifařit třebas s rodinkou, která zde najde top podmínky a je to zase lepší než sedět doma. Pokud se zde ocitnete, nemusíte si hned řezat žíly. Najdete zde dva menší snowparky s několika bednama, plynovkama a pár skokama na pohodový polet. Na pár dní se zde člověk rozhodně zabaví. Pokud napadne dostatek sněhu, ve zdejší lesících se dá parádně zaprášit.
stránky resortu: folgariaski.com

Passo Tonale
Lyžařské středisko Passo Tonale/Ponte di Legno už obsahuje regulérní snowpark, kde se dá vcelku dobře vyblbnout. Najdete zde podél sedačkové lanovky vcelku vymazlený setup se železy a kickery, na kterých se dá už slušně proletět. K tomu nezapomeňte připočíst velký počet slunečných dnů a máte ideální podmínky pro tu správnou snowparkovou pohodu. Velkou výhodou Passo Tonale je i ledovec, kam se dá odskočit v případě horších sněhových podmínek. Freeride nad hranicí lesa si užijete v Passo Tonale nebo na ledovci Presena, v lesíku zas můžete zajuchat v Ponte di Legno. Oba resorty jsou samozřejmě spojeny lanovkou. Výhodou je i vcelku levný balíček ubytování + skipas mimo hlavní sezónu.
stránky střediska: pontedilegnotonale.com

Bormio
Bormio je známé především mezi milovníky sjezdového lyžování jako pravidelný pořadatel Světového poháru. Zdejší sjezdovky si užijí náročnější lyžaři, najdete zde také největší převýšení Itálie – 1 800 metrů, takže si zde užijete parádní dlouhé sjezdovky. Zdejší parčík stačí na menší vyblbnutí. Obsahuje pár skoků a 6 želez, přičemž nejzajímavější jsou 6 a 9-ti metrová plynovka. Díky nadmořské výšce převyšující 3 000 m.n.m. si zde ale člověk užije parádní freeride na pláních, v kuloárech a dole i lesík. Nicméně je zde potřeba dávat bacha a jezdit s lavinovým vybavením.
stránky střediska: bormioski.eu

Livigno
Oblíbený Mottolino snowpark v Livignu, který se pravidelně objevuje ve výběru top snowparků Evropy. Užije si zde opravu každý – začátečník, pokročilý i profík. Park je rozdělen na 4 sekce dle úrovně ježdění a dlouhý 800 metrů. Nemá cenu sem vypisovat jaká železa či skoky se zde nacházejí, když jejich počet je kolem 60-ti kousků. Během sezóny je zde možné potkat světové top ridery. Zavítal sem třeba Tom Wallisch, Kai Mahler, Nick Goepper a spousta světových freeski reprezentací sem jezdí na soustředění. Když napadne, změní se zdejší kopce v ráj každého freeridera, k tomu připočtěte bezcelní zónu a máte ideální destinaci pro všechny freeskiery a snowboarďáky. Z Livigna se vám nebude chtít domů.
stránky střediska: mottolino.com

Val di Sole
Do lyžařské oblasti Val di Sole patří spojené areály Folgarida/Marilleva, kde člověk nalezne menší zábavný snowpark. Je určen spíš začátečníkům a mírně pokročilým jezdcům. Najdete zde menší skoky, raily a boxy. Velkou výhodou je ale spojení lanovkami se sousední Madonna di Campiglio, a když si za pár euráčů necháte rozšířit skipas, můžete navštívit o poznání zajímavější Ursus Snowpark.
stránky střediska: ski.it

V Madonna di Campiglio v předchozích letech vyrostl parádní kreativní park, který je u nás málo známý. Letos opět přikoupili další nové překážky a s freeskiingem a snowboardingem to zde myslí opravdu vážně. Madonna se řadí mezi dražší alpské resorty, proto je lepší bydlet třeba v Marilleva 1400 a každý den do parku dojíždět lanovkama.
stránky střediska: ursus-snowpark.com

Autor článku:

Kategorie: Lokality
Vydáno: 8. 1. 2017 v 11.09

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související Články

Zajímavé snowparky v Rakousku
Lokality: Zajímavé snowparky v Rakousku

Rakousko je prakticky za rohem a pro většinu českých freeskierů není problém se tam nějakým způsobem dopravit. Ať…

nejčtenější Články

Stuben am Arlberg TRIP 2018
Stuben am Arlberg TRIP 2018

Svatý Anton je určitě jedno z největších, nejslavnějších, nejstarších a nejdražších středisek v Rakousku (a…

Co tě čeká a nemine na Soldiers 2018
Co tě čeká a nemine na Soldiers 2018

Letos jsme se konečně dočkali! Soldiers 2018 se již tento pátek vrací do Deštné v Orlických horách a my vám teď…

Shred Vacation 2018
Shred Vacation 2018

Jen několik dní nás dělí od druhého ročníku akce Shred Vacation, která ve vítkovickém K2 Snowparku startuje již v…

Nejlépe hodnocené Články

Dynastar
Dynastar

Legendární lyžařská značka oblíbená hlavně mezi vyznavači lyžování ve volném terénu se představuje.

Vojta Břeský v nejlepší třicítce na Světovým poháru v Silvaplaně
Vojta Břeský v nejlepší třicítce na Světovým poháru v Silvaplaně

O víkendu bez servítek pokračoval předposledním závodem letošní Světový pohár ve slopestylu. Na startu nechyběl…

Co tě čeká a nemine na Soldiers 2018
Co tě čeká a nemine na Soldiers 2018

Letos jsme se konečně dočkali! Soldiers 2018 se již tento pátek vrací do Deštné v Orlických horách a my vám teď…