Freeride.cz

Hlavní sekce

Lokality:
Zajímavé snowparky v Itálii

Freeride.cz » Ski » Články » Zajímavé snowparky v Itálii

Pokračujeme naším imaginárním putováním po snowparcích v Alpách. Zaměřujeme se na různá střediska, kde si na své přijdou děti, začátečníci i pokročilí. Nejde o to tu nasázet třebas top 10 snowparků v Itálii, to si každý může „vygooglit“, ale pojmout to trochu komplexněji. Nikdo asi nelyžuje sám a jezdí s ostatními lidmi, kteří třeba řeší, kam třeba vyrazí rodina s dětmi, kam mladí pařmeni, kam milovníci sjezdovek a vy si tam přitom stále najdete snowpark pro svoji zábavu.

Folgaria
Zdejší lyžařská oblast Folgaria-Lavarone je totálně zaměřená na rodiny s dětmi a upřímně – toto středisko v plánech freeski partiček rozhodně figurovat nebude. Nicméně se sem člověk může přifařit třebas s rodinkou, která zde najde top podmínky a je to zase lepší než sedět doma. Pokud se zde ocitnete, nemusíte si hned řezat žíly. Najdete zde dva menší snowparky s několika bednama, plynovkama a pár skokama na pohodový polet. Na pár dní se zde člověk rozhodně zabaví. Pokud napadne dostatek sněhu, ve zdejší lesících se dá parádně zaprášit.
stránky resortu: folgariaski.com

Passo Tonale
Lyžařské středisko Passo Tonale/Ponte di Legno už obsahuje regulérní snowpark, kde se dá vcelku dobře vyblbnout. Najdete zde podél sedačkové lanovky vcelku vymazlený setup se železy a kickery, na kterých se dá už slušně proletět. K tomu nezapomeňte připočíst velký počet slunečných dnů a máte ideální podmínky pro tu správnou snowparkovou pohodu. Velkou výhodou Passo Tonale je i ledovec, kam se dá odskočit v případě horších sněhových podmínek. Freeride nad hranicí lesa si užijete v Passo Tonale nebo na ledovci Presena, v lesíku zas můžete zajuchat v Ponte di Legno. Oba resorty jsou samozřejmě spojeny lanovkou. Výhodou je i vcelku levný balíček ubytování + skipas mimo hlavní sezónu.
stránky střediska: pontedilegnotonale.com

Bormio
Bormio je známé především mezi milovníky sjezdového lyžování jako pravidelný pořadatel Světového poháru. Zdejší sjezdovky si užijí náročnější lyžaři, najdete zde také největší převýšení Itálie – 1 800 metrů, takže si zde užijete parádní dlouhé sjezdovky. Zdejší parčík stačí na menší vyblbnutí. Obsahuje pár skoků a 6 želez, přičemž nejzajímavější jsou 6 a 9-ti metrová plynovka. Díky nadmořské výšce převyšující 3 000 m.n.m. si zde ale člověk užije parádní freeride na pláních, v kuloárech a dole i lesík. Nicméně je zde potřeba dávat bacha a jezdit s lavinovým vybavením.
stránky střediska: bormioski.eu

Livigno
Oblíbený Mottolino snowpark v Livignu, který se pravidelně objevuje ve výběru top snowparků Evropy. Užije si zde opravu každý – začátečník, pokročilý i profík. Park je rozdělen na 4 sekce dle úrovně ježdění a dlouhý 800 metrů. Nemá cenu sem vypisovat jaká železa či skoky se zde nacházejí, když jejich počet je kolem 60-ti kousků. Během sezóny je zde možné potkat světové top ridery. Zavítal sem třeba Tom Wallisch, Kai Mahler, Nick Goepper a spousta světových freeski reprezentací sem jezdí na soustředění. Když napadne, změní se zdejší kopce v ráj každého freeridera, k tomu připočtěte bezcelní zónu a máte ideální destinaci pro všechny freeskiery a snowboarďáky. Z Livigna se vám nebude chtít domů.
stránky střediska: mottolino.com

Val di Sole
Do lyžařské oblasti Val di Sole patří spojené areály Folgarida/Marilleva, kde člověk nalezne menší zábavný snowpark. Je určen spíš začátečníkům a mírně pokročilým jezdcům. Najdete zde menší skoky, raily a boxy. Velkou výhodou je ale spojení lanovkami se sousední Madonna di Campiglio, a když si za pár euráčů necháte rozšířit skipas, můžete navštívit o poznání zajímavější Ursus Snowpark.
stránky střediska: ski.it

V Madonna di Campiglio v předchozích letech vyrostl parádní kreativní park, který je u nás málo známý. Letos opět přikoupili další nové překážky a s freeskiingem a snowboardingem to zde myslí opravdu vážně. Madonna se řadí mezi dražší alpské resorty, proto je lepší bydlet třeba v Marilleva 1400 a každý den do parku dojíždět lanovkama.
stránky střediska: ursus-snowpark.com

Autor článku:

Kategorie: Lokality
Vydáno: 8. 1. 2017 v 11.09

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související Články

Zajímavé snowparky v Rakousku
Lokality: Zajímavé snowparky v Rakousku

Rakousko je prakticky za rohem a pro většinu českých freeskierů není problém se tam nějakým způsobem dopravit. Ať…

nejčtenější Články

Nová kolekce Freeride.cz merche v prodeji!
Nová kolekce Freeride.cz merche v prodeji!

Nějaký čas to trvalo, ale konečně jsme pro vás nachystali novou kolekci Freeride.cz merche! V našem e-shopu si tak…

Jarní Ledovec Klínovec 2018 + video
Jarní Ledovec Klínovec 2018 + video

Letošní konec zimy byl hodně rychlý a sníh se na konci dubna držel už jen na pár místech. Každoroční ukončení…

Horsefeathers Reflective line - Jaro 2018
Horsefeathers Reflective line - Jaro 2018

Značka Horsefeathers Clothing opět přichází s něčím, co vystupuje z řady. HF designeři neberou nic na lehkou váhu…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta šedesátý první díl - upoutávka
Tři sta šedesátý první díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova Action je tu s…

Francouzská královna rampy Marie Martinod a její úspěšná kariéra
Francouzská královna rampy Marie Martinod a její úspěšná kariéra

Letos se ve tři a třiceti letech rozloučila se svojí kariérou dvojnásobná olympijská medailistka z rampy Francouzka…

King Of Innsbruck 2018
King Of Innsbruck 2018

Už po pátý letos proběhl turnaj King Of Innsburck v tradiční hře na zm*da. My se na něj jukneme a pěkně si dáme…