Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Hinterstoder trip 2017

Freeride.cz » Ski » Články » Hinterstoder trip 2017

Reportík od staré známé partičky Snowpigs a jejich trip do relativně nedalekého Hinterstoderu.

Ani ne týden po Novém roce nedala sněhová předpoveď partičce Snowpigs dlouho otálet doma a vyrazili jsme do východních Alp. Neodradila nás ani prognóza extrémně nízkých teplot, které opravdu klesly v noci pod minus 20 stupňů Celsia spolu s nárazovým větrem. Ovšem čísla prašanu zněla optimisticky, 30 cm sněhu ve čtvrtek a další kydání přes víkend. Jako první volba přišlo na řadu středisko, ve kterém nebylo moc sněhu minulý víkend, ale měli jsme obhlídnutý terén a dali jsme mu tedy další příležitost ukázat nám, jaké bude ježdění i mimo sjezdovky. Ukázalo se, že podle výšky sněhové pokrývky jsme nezvolili špatně.

Celý rezort tvoří jižní strana jednoho kopce, je tedy celkem nenáročné na orientaci ve středisku. Svojí rozlohou nepatří k největším alpským velikánům, za to je čechům dobře dostupné díky své vzdálenosti 330 km od Prahy. Na 40 km sjezdovek připadají dvě kabinkové lanovky, jedna starší a jedna moderní sedačkovka a osm vleků. Nejvyšším bodem střediska je vrchol Schafkogel s 2000 metry, takže co se týče freeridingu, spíše jde o ježdění v hustých lesích než o volné pláně. K atrakcím ve středisku patří snowpark, měřená trať či Sunny kids park a hlídání dětí, takže zábavu najdou i ti nejmenší. Zajímavostí je pak trať Hannesse Trinkela pro Světový pohár.

V mrazivém ránu jsme vstali z vytopeného obyťnáku a nechali jsme se vyvézt kabinkovou lanovkou do půlky kopce a odtamtud už sedačkovou šestimístnou lanovkou na vrchol Hutterer Höss. Prvních pár jízd na rozježdění jsme si dali v hustém lese s pěkným sklonem a kopec nás hned vyškolil. Sníh měl prvotřídní konsistenci sice pomalejšího, v minus 20 °C pěkně vychlazeného prašanu. Jedinou chybičkou k perfektnímu poježdění byl fakt, že pod tímto pudrem nebyl žádný základ a v lehkém sněhu člověk často škobrtl o skalku, pařez nebo zamaskovanou větev. Museli jsme být proto neustále ve střehu a pořádně se soustředit. Lesy jsou tu celkem hustníky smíšeného typu, takže nic pro začátečníky. Ale díky tomu, že některé sjezdovky nebyly otevřeny nebo urolbovány, podařilo se nám rozjezdit i kousky volného terénu na černé sjezdovce vedoucí z Hutterer Höss nebo v okolí kotev. Všechen terén, co jsem jezdili, byl lehce přístupný z lanovky, klasické střediskové ježdění bez dlouhého šlapání a končící v centrálním uzlu, ze kterého vycházejí lanovky a vleky. Jako snowbordista jsem ocenila dobré dojezdy k vlekům bez zdlouhavých traverzů a ťapání.

Na občerstevní si můžete vybrat jednu ze čtyř chat a dole u nástupu kabinky se nachází vyhřívaná odpočívárna. My jsme zvolili centrální chatu, kde se jídlo podává formou bufetu. V mrazivých tepotách se kolem obědové pauzy chata pěkně naplnila a i nám trvalo, než jsme se vykopali zpět na mráz. Ovšem i odpoledne se daly najít pěkné nové lajny. S podivem bylo více sněhu ve středních partiích, kvůli silnému větru, přesně tak jak hlásala předpověď.

Tentokrát ježdění opravdu pro otrlé rypáky, které omrzaly při vyvinutí větší rychlosti na sjezdovce, takže bylo vždy nejlepším řešení, jet se schovat do lesa. První letošní ježdění jsme si i v mrazech jak se patří užili a příště se základem může být jen o kousek lepší. Chrocht!

Za SnowPigs Borůvka, Ivoš a Martin.

Autor článku:

Ivo „Ivoš“ Mrázek
Ivo „Ivoš“ Mrázek

To Live Is To Ride...

Kategorie: Report
Vydáno: 11. 1. 2017 v 12.20

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Robin Holub v Seiser Almu
Robin Holub v Seiser Almu

Robin Holub spojil síly s Honzou Považanem a výsledkem je tenhle parádní edit natočenej ve snowparku v Seiser Almu.

Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018
Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018

V Rokytnici nad Jizerou, v prostoru u Dvoraček a Štumpovky, proběhl již 9. ročník akce Never Summer, v rámci kterého…

Buff® Park Moravská bouda
Buff® Park Moravská bouda

Nejvýše položený snowpark v České republice získal nového hlavního partnera a díky němu mohl začít stavět a…

Nejlépe hodnocené Články

SLVSH Cup Grandvalira 2018 - čtvrtfinále
SLVSH Cup Grandvalira 2018 - čtvrtfinále

Letošní SLVSH Cup v resortu Grandvalira v Andoře pokračuje dalšími koly. Po prvním sítu se jukneme na čtyři…

Freeride World Tour 2018 - Verbier
Freeride World Tour 2018 - Verbier

Velký finále Xtreme Verbier letošní Freeride World Tour je minulostí a my teď prozkoumáme, jak dopadl nejen kultovní…

SLVSH Cup Grandvalira 2018 - finálový bitvy
SLVSH Cup Grandvalira 2018 - finálový bitvy

SLVSH Cup v Andoře dospěl do finálový fáze a my konečně rozlouskenme, kdo se stal letošním králem tohohle…