Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018

Freeride.cz » Ski » Články » Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018

V Rokytnici nad Jizerou, v prostoru u Dvoraček a Štumpovky, proběhl již 9. ročník akce Never Summer, v rámci kterého se i letos odjel závod Monkey Race. Jak tyto dvě akce proběhly a jak si to účastníci tento rok užili? Tady je report včetně plno fotek a videa.

Ke konci března proběhla na Dvoračkách, kousek od Rokytnice nad Jizerou, jedna ze závěrečných akcí letošní zimy s názvem Never Summer/Monkey Race. V pořadí již 9. ročník této uvolněné akce v menším skiareálu horské boudy Dvoračky a Štumpovka se opět vydařil a všichni, kteří dorazili se jistě v tomto pozitivním konstatování shodnou.

Hlavním hřištěm Never Summer byl samozřejmě místní snowpark, který prošel před akcí samotnou zevrubnou úpravou ve spolupráci s rolbařem Krysákem, který byl díky skiareálu Rokytnice nad Jizerou vybaven zapůjčenou našláplou rolbou. Ruční společná dělba proběhla v kooperaci s Freestyle Area a místními shapery z Dvoraček. Vzniknul tak luxusní setup snowparku, macaté jezírko a crossová trať pro vložený týmový závod Monkey Race.

V rámci veselého programu proběhlo několik živých vstupů díky 12ti členému funky bandu Super Hero Killers, kteří vždy poctivě zaplnili svými fanoušky rozlehlou terasu mezi chatami Dvoračky a Štumpovka. Beatem z gramců pak celým dnem ladili náladu DJs z Experimental Cabaret. Ve sportovní části programu na všechny příchozí čekalo několik snowboard/freeski contestů, které se komplet odjely ve velice uvolněné atmosféře. A tak to má být!!!

Jak to na 9. ročníku Never Summer/Monkey Race vypadalo, napoví video od Lukáše Laciny.

Hlavním programem byl vložený závod Monkey Race, jehož se zúčastnilo více jak dvacet tříčlenných týmů, kde se kromě profíků a amatérů objevila také spousta dětí, z čehož jsme měli upřímnou radost a pocit, že snowboardová líheň je na pozitivním vzestupu. Letos se postavila duální Monkey Race trať, takže na startu byly vždy dva týmy a kolikrát to byla slušná pumelenice. Totálním vítězem se stal tým Chalupáři, na místě druhém tým Tvoje Máma a na místě třetím pak Freestyle Area tým.

Dále v rámci programu proběhnul snowboard/freeski cash for trick contest spojený s best trick contestem, jehož vítězem se stal v rámci dospělácké snowboard kategorie Olda Č. a jasně také dominoval Darek Bergmann s parádním trikem backflip no foot a také Jeremy. V rámci freeskierů pak slušně dával a první flek bral Tonda Waldman, druhej Ríša Samohez a třetí pak Jimák mladší. V rámci snowboard ollie contestu se k uctivým 95 cm dostal Honza Šmika.

Na závěr veleuctivá děkovačka partnerům akce Never Summer a Monkey Race. Jmenovitě pak Nitro, Armada, Horsefeathers, Sencor Action Cam, G-shock, Dakine, Red Bull, Schimpanzee, Jägermeister, Kofola, Rauch, Budvar, skiareál Rokytnice n. Jizerou, Freestyle Area a horské boudy Štumpovka-Dvoračky, a také mediálním partnerům Freeride.cz.

Foto: Lukáš Oujeský

Autoři článku:

Kategorie: Report
Vydáno: 7. 4. 2018 v 16.30

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související akce

Never Summer & Monkey Race 2018
Never Summer & Monkey Race 2018

Na závěr letošní zimní sezóny se chystá již 10. ročník snowboard a freeski eventu Never Summer, který bude…

nejčtenější Články

Jablonec Summer Jib 2018
Jablonec Summer Jib 2018

První zářijový víkend jsme si v Jablonci připomněli zimu díky akci Jablonec Jibing Jam. Jak to v okolí místní…

Nejočekávanější freeski filmu podzimu
Nejočekávanější freeski filmu podzimu

Je tady podzim, kterej sebou přináší nejednu premiéru freeski filmů. Pojďme se trochu juknout, co nezmeškat a jaká…

Mistrovství světa juniorů 2018 v Cardroně - slopestyle
Mistrovství světa juniorů 2018 v Cardroně - slopestyle

Druhou disciplínou na Mistrovství světa juniorů, kde jsme drželi palce našim lyžníkům byl slopestyle. Teď se…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka
Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

Jablonec Summer Jib 2018
Jablonec Summer Jib 2018

První zářijový víkend jsme si v Jablonci připomněli zimu díky akci Jablonec Jibing Jam. Jak to v okolí místní…

Šimba chystá video „Slav in America“
Šimba chystá video „Slav in America“

Šimon Bartík letos vyrazil za oceán a nezůstane to bez odezvy! Připravuje totiž video „Slav in America“ a my teď…