Nokia Xtour:
Fotoreport z NOKIA Xtour na Čihalce
Freeride.cz » Snowboard » Články » Fotoreport z NOKIA Xtour na Čihalce
Poslední kroky jezdů NOKIA teamu 2010 nemohly 27.února směřovat nikam jinam než na Číhalku v Orlických horách, kde proběhl druhý ročník (v této chvíli už legendárního) Freeride.cz Karnevalu.x
Pro část jezdců začala celá akce už ve středu, a to cestou do snowparku na Paprsku v Jeseníkách. Tento více než kilometr dlouhý park, od minulého týdne zvaný též český Keystone, nabízí například lajnu třinácti překážek za sebou, aniž by přitom deset z nich byly jen tak do sněhu položené trubky. O park se stará olomoucký jezdec Vašek Gába. Ten se ale středečního spotchecku neúčastnil, protože ve čtvrtek a v pátek instaloval na Čihalce společně s Darkem Macháněm speciální NOKIA překážku. Její spodní část navrhl s největší pravděpodobností Štěpán Rokos. Vrchní část, streetovou bednu a rail se schody, měl pak na starost Darek Macháně, kterému pomáhala firma Parkpilot a celá Čihalka.
V pátek tedy probíhalo na spodní části překážky (trubka na spině s navazující streetovu trubkou) focení, kerého se už účastnili i další jezdci, a to David Čonka a Jakub Petr. Štěpán Rokos tam byl taky, ale moc nejezdil, protože hledal telefon. Ten nejprve ztratil a poté mu ho David Čonka schoval. Kdyby nezačalo pršet, tak by se toho určitě nafotilo mnohem víc. Krátce před setměním dotazila kamionem na Čihalku i streetová překážka a o něco později i další člen NOKIA teamu, Jakub Chochola. Úplně nakonec a s volantem napravo přijeli i kluci s Frýdku – Místku, a to Jiří Chorche Mařák a Švidra. Po společné večeři začal původně zcela poklidný večírek, který jedna láhev vodky brzy změnila k nepoznání.
Samotný Freeride.cz Karneval začal v sobotu dopoledne. Nejlépe se to poznalo podle toho, že po sjezdovce a v parku jezdily samé masky, od šašků, přes mobilní telefony, až po tátu Obelixe. Report o celé akci si přečtete na freeride.cz v průbehu týdne. Pro nás je důležité, že v průběhu karnevalu už žádná výuka neprobíhala. I tak dojela celá řada lidí, které jsme znali z předchozích coachingů a nemohla se dočkat toho, až je jezdci budou natéček. Systém byl poněkud jiný než obvykle. Dva jezdci, Vašek Gába a Jakub Chochola, natáčeli zájemcům jízdy celým parkem. Davidovi Čonkovi bylo špatně. Darek Macháně se vyřadil z provozu při ranním focení na streetové NOKIA překážce. Štěpán Rokos a Švidra pak hodinu natáčeli jízdy na bedýnkých, zatímco Kuba JP Petr s Jiřím Mařákem byli u duhy. Vzhledem k přítomnosti masek a velkému zájmu jezdů o záběry se ne pokaždé podařilo zachytit jméno jezdce. Situaci nejlépe vystihuje částečný přepis improvizace Chorcheho při natáčení: "Jede duch... jede další duch... jede víla a za ní tučnák... jede hokejista... hokejista spadl... jede smrtka, jede smrťák, co si jede pro smrt, toto nevím, co je za masku, a toto bude nejspíš lyžař."
Více fotek si můžete prohlédnout ZDE. Ti, kdo se zaregistrovali v NOKIA stánku, mají svá sobotní videa už nyní v e-mailových schránkách.























