Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Numero Uno Jib Jam ve snowPARKS.cz Poniklá

Freeride.cz » Snowboard » Články » Numero Uno Jib Jam ve snowPARKS.cz Poniklá

Parta kolem Parks.cz na nic nečekala a díky dostatku bílého materiálu nachystala na neděli 8. prosince první letošní jib akci ve snowparku Poniklá v Krkonoších. Tady je report a fotky od Jirky Novotnýho aka Novase.

Tak se konečně každému sněhochtivému děvčeti i chlapci vyplnilo přání a přišla nám na začátku prosince bílá sněhová nadílka od milostpána Krakonoše. A je jasné, že první akce sezony na sebe nenechala dlouho čekat. Team okolo Parks.cz pod vedením Josepha si pro vás připravil na druhou prosincovou neděli akci pro všechny lyžaře a prknaře s názvem Numero Uno Jib Jam, kterou podpořil Big Shock!

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE OD NOVASE TADY

Akce se konala ve Ski areálu Homole v Poniklé u Jilemnice. Team Parks.cz zde připravil mini verzi budoucího snowparku s dětským lanovým vlekem o délce cca 60m. Setup parku byl na omezené sněhové podmínky více než dobrý. Hlavní překážkou celé akce byl nový modro-černý triplekink, vedle kterého stál obrácený Z rail a rovná bednička. Pod tímto trojbojem stála platforma, na které jste si mohli vybrat mezi rasta A railem, bednou s transferem přes lavičku, kink boxem, klikaticí, rovným railem s odjezdem do bangu, lámanou plynovkou nebo C-railem. To vše bylo možno pojezdit za symbolických 50 Kč za provoz vleku. Bohužel se našlo i několik frajerů, kteří nezaplatili, protože pro ně byla cena zřejmě přemrštěná a jsou tak na našem black listu :D

Snowpark Poniklá si letos dobře zapamatujte, protože to nebude rozhodně jen tak nějaký park... kluci už mají připravených přes 20 (!) nových a originálních jib překážek, které jen tak někde nenajdete, a další jsou na výrobu připraveny. V plánu je i shred lajna s přírodními překážkami (bonk dick, bonk prdel). Celý podzim se připravoval a čistil prostor snowparku s délkou cca 500m a jižním svahem, kde se můžete těšit na již zmíněnou shred lajnu, big jib lajnu jak z Améru, tři velké platformy se skoky v řadě za seboucornerem na konci a také na beginners/training lajnu, která bude celý snowpark obepínat a do které máme připraveno několik bedniček, nízkých fat railů a ve které budou i menší skoky, tak aby si u nás našel každý něco.

Jib Jam byl spíše pojat jako kamarádský pojezd a setkání po dlouhém létu. První nedočkavci dorazili do parku už po 9. hodině a ostatní na sebe nenechali dlouho čekat, kolem 10. hodiny byl už park plný jedno i dvou prkýnkářů. Mezi lyžařemi se zde objevil třeba Šimon Bártík, Pepe Kalenský, Jirka Volák, Šimon Strakatý, Honza Balcar, Moudrák, Pijenč, Tomáš Vich, Koleso a také třeba později dorazivší Maty Vránek, který rozjížděl mega komba a hlavně metal všechny možné doublecorky v hospodě Penzionu Homole, který stojí přímo u našeho dočasného freestyle hřiště.

Za snbbros bych pak zmínil Dana Paulíčka, Lukáše Bendáka, Tomaše Raisera, Romana Dlouhého, Darka Bergmanna, Káju Horákovou, Jakuba Šimůnka, ze zahraničních riderů dorazil Laci Kábulsky (SVK) a Steven van Bever (Nizozemsko)... Noo byli tu snad úplně všichni :)

První jízdy byly pro všechny spíše testovací a každý potřeboval získat trochu jistoty na sněhu, zejména ta část co dorazila ze Špindlu, podle nás rovnou z party na Dolské :D To se ale nedalo říct po pár hodinách. Začaly padat stylový i technický triky a už se bylo na co dívat. Nejvíce byla okupovaná modro-černá kráska, která dokázala každého pobavit, ale i udělit. Jako největší zabiják byl vyhlášen Šimon Bártík, který usadil triky jako např. 270 do triplu pretzel 450 ven nebo třeba bsswup na prvním zlomu a 270 ven. Ze snb bych vyzdvihl každého, kdo přejel tripl kink, Shymonkeyho drunk-one-footy, stylovky od Románka, Dáry a Danýna a taky celý den hezky šredil Matouš Tišer.

Ostatní taky jezdili parádně, ale popisovat to nemá cenu, protože jich bylo za ten den děsně moooc! Raději si počkejte na vídejko od Laciho, ve kterém to vše už brzy uvidíte. Celý den jsme bedlivě sledovali dění v parku a vybrali pak 3 nejlepší v obou kategoriích, kteří se můžou těšit na příští návštěvu (snad už velkého parku) gratis s občerstvením.

FREESKI
1. Pepe Kalenský
2. Šimba Bartík
3. Jirka Dědek Volák

SNB
1. Dan Paulíček
2. Roman Dlauhý
3. Matouš Tišer

FREESKI BĚŽKY
1. Trýznič
2. Trýznič
3. Trýznič :)

Na závěr rozhovor s Matym Vránkem:

Čao Maty. Mohl bys nám přiblížit svoje dojmy z akce? :)
Čiiskluci, hele akce tradičně na začátek zimy super! Moc nevim, co se dělo venku, páč kůli kolenu sem zahříval spíš hospodskou část a zaměstnával místní vrchní... ale, co sem se ptal kluků tak všichni lajkovali, takže asi super.

Jak se ti líbil set up?
Hele setup v hospůdce byl super. Bárek, pár židlí, telka. Ideální na nedělní dojezd. Venku byly myslím ňáký trubky, ale vokno bylo celkem zamlžený, tak sem viděl jen obrysy :)

A co holky?
Joo holky já rád. Akorát bych se měl asi voholit, páč sem už fakt velkej vágus. A ne všechny zrovna z vágusů vlhnou. Každopádně v neděli tam bylo bab dost, tak kdo nepřijel, udělal error...

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE OD NOVASE TADY

Závěrem bych chtěl jen poděkovat každému kdo dorazil a pomohl vytvořit tak super atmosféru, klukům z Parks.cz a Skiareálu Homole za přípravu akce a Big Shock!u za podporu a energii.

Pokud máte zájem vyrazit zajezdit do Poniklé stačí sledovat FB profil parku, kde se dozvíte v jaké bude v příštích dnech v kondici.

“Anonym”

Hodnocení: 0

Motorcycle parts“ 18. 12. 2013 v 04.18 napsal:

http://www.lkkmotor.com http://www.lkkmotor.com http://www.lkkmotor.com http://www.lkkmotor.com http://www.lkkmotor.com http://www.lkkmotor.com How to buy <a href="http://www.lkkmotor.com/" title="motorcycle fairings">motorcycle fairings</a> is cheapest?<br />
<br />
I believe that every motorcycle sports enthusiasts have a beloved motorycle bike, it is pretty cool shell publicize their personality, to attract the attention of countless people. The following share with how to replace my <a href="http://www.lkkmotor.com/products/honda-… title="Honda fairings">Honda fairings</a> and under what circumstances save the most money, but also get the fastest delivery.<br />
<br />
We all know that racing season are generally concentrated in January to Apir, this time presumably every bike owners consider replacing the fairing, No matter yours&rsquo; <a href="http://www.lkkmotor.com/products/suzuki… title="suzuki fairings">suzuki fairings</a> or <a href="http://www.lkkmotor.com/products/yamaha… title="Yamaha fairings">Yamaha fairings</a>. So that we are almost at the same time to order from factory, because motorcycle fairings made in advance, a sudden surge in factory orders, painting job speed accordingly become very slow. Meanwhile motorcycle fairing is large parcel,for example <a href="http://www.lkkmotor.com/products/kawasa… title="kawasaki fairing">kawasaki fairing</a>, <a href="http://www.lkkmotor.com/products/ducati… title="Ducati fairing">Ducati fairing</a>, etc, the volume is very large. Freight company is very annoying such goods, they only like heavy and small items. In the case of such a fixed route, they generally first select transporting heavy small items.<br />
<br />
Therefore, we should avoid the peak period, select the off-season replacement. For example <a href="http://www.lkkmotor.com/products/triump… title="Triumph fairing">Triumph fairing</a>. So we do not worry, you can choose a little slower, cheaper shipping methods, very economical, but also can quickly receive the goods!<br />
<br />
You can by any other parts from us,please click the one you like:<a href="http://www.lkkmotor.com/products/frame-… title="Frame Sliders">Frame Sliders </a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/windsc… title="Windscreen Windshield"> Windscreen Windshield</a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/brake-… title="Brake Clutch Levers">Brake Clutch Levers </a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/lighti… title="Lighting and Mirrors">Lighting and Mirrors </a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/lighti… title=Headlight>Headlight </a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/lighti… title="LED Turn Signals">LED Turn Signals </a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/motorc… title="Motorcycle Jacket"> </a>,<a href="" title="">Motorcycle Jacket </a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/speedo… title=Speedometer>Speedometer</a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/rear-s… title="Rear Set">Rear Set</a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/chain-… title="Chain Guard">Chain Guard</a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/rear-h… title="Rear Hugger Fender"> Rear Hugger Fender</a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/fender… title="Fender Eliminator"> Fender Eliminator</a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/stay-b… title="Stay Bracket">Stay Bracket </a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/riser-… title="Riser Handlebar"> Riser Handlebar</a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/wheel-… title="Wheel Rim">Wheel Rim </a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/motorc… title="Motorcycle Helmet">Motorcycle Helmet </a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/motorc… title="Motorcycle Armour">Motorcycle Armour</a>,<a href="" title=""> </a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/motorc… title="Motorcycle Gloves">Motorcycle Gloves </a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/motorc… title="Motorcycle Boots&amp;Shoes"> Motorcycle Boots&Shoes</a>,<a href="http://www.lkkmotor.com/products/motorc… title="Motorcycle Caps"> Motorcycle Caps</a>
Thank you for your time!<br />
<a href="http://www.lkkmotor.com/" title="motorcycle fairings online shop">motorcycle fairings online shop</a><br/>

 

Hodnocení: 0

„CH@FR - Chameleon Freeman ¨“ 12. 12. 2013 v 14.02 napsal:

Reakci na Joseph „Joseph“ Novák: jaj, to nějakou logiku má :) zajedu pojezdit, vypadá to tam pestře

 

Hodnocení: 0

Joseph „Joseph“ Novák 12. 12. 2013 v 08.21 napsal:

[ „ZOO-CORE-Freemanathor“ :106362]:

Chtěl jsem udělat spíš trickovou překážku, kterou usadíš i na prvním sněhu, než nějakej výhrot co přejede za zimu jen pár lidí a budeš na to potřebovat kvůli délce (přes 12m) spoustu sněhu na usazení. Zlomy mají 8 stupňů, takže to úplná rovina taky není :-P

 

Hodnocení: 0

Laci „Laci00“ Kobulský 11. 12. 2013 v 18.53 napsal:

[ „ZOO-CORE-Freemanathor“ :106362]: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5629115… myslím ze 13m ?

 

Hodnocení: 0

Laci „Laci00“ Kobulský 11. 12. 2013 v 18.46 napsal:

Inak setup stále ako tak stojí a na víkent do dáme do topu tak sa zastavte!

 

Hodnocení: 0

„CH@FR - Chameleon Freeman ¨“ 11. 12. 2013 v 18.21 napsal:

pecka, hustej parčík, at to roste a sype :) akorát ten quattro kink vypadá spíš jak rovnej kink :o :D kolik to má metrů?

 

Autor článku:

Kategorie: Report
Vydáno: 11. 12. 2013 v 18.00

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související Články

Numero Uno Jib Jam ve snowPARKS.cz Poniklá
Videoedit: Numero Uno Jib Jam ve snowPARKS.cz Poniklá

Po reportáží z první akce ve snowPARKS.cz Poníklá v Krkonoších vám teď přinášíme videoedit, který má na…

nejčtenější Články

Představujeme vám nadějného slovenského ridera Martina Józsu
Představujeme vám nadějného slovenského ridera Martina Józsu

Martina Józsu jsme zaznamenali na letošních zastávkách Just Ride! tour, kde v rámci Horsefeathers Kids Contestu…

Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018
Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018

V Rokytnici nad Jizerou, v prostoru u Dvoraček a Štumpovky, proběhl již 9. ročník akce Never Summer, v rámci kterého…

Kluci z Třebíče a Sokolí ve Whistleru a okolí
Kluci z Třebíče a Sokolí ve Whistleru a okolí

Dan Janík, který nám každoročně posílá své cestovatelské zážitky, opět vyrazil za snowboardingem. A opět ho to…

Nejlépe hodnocené Články

Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018
Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018

V Rokytnici nad Jizerou, v prostoru u Dvoraček a Štumpovky, proběhl již 9. ročník akce Never Summer, v rámci kterého…

Disconnect - Full movie by Satellite Boardshop
Disconnect - Full movie by Satellite Boardshop

Satellite Boardshop dal dokupy záběry za posledních 15 let a vznikl tak film Disconnect. V něm nás čeká historie…

Splitboard camp pro začátečníky - Dolní Morava
Splitboard camp pro začátečníky - Dolní Morava

V druhé polovině února proběhl již druhý ročník splitboardového kempu pro začátečníky, který své účastníky…