Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Trip na Dachstein 09

Freeride.cz » Snowboard » Články » Trip na Dachstein 09

Článků a fotografií z Dachsteinu jsme tu měli již celou řadu. Bezesporu je to nejoblíbenější ledovec Čechů i Slováků a tentokrát před sebou máte report z čtyřdenního kempu, který se uskutečnil v době od 13. do 17.11. 2009 pod názvem Trip na Dachstein!

Myšlenka udělat tento kemp vznikla v hlavách bývalých shaperů samotného Atomic superparku Michala „Migi“ Rittera a Ivoše Šimurdy a tak ji nebylo až tak těžké zrealizovat. Kluci znali dobře místní podmínky, sehnali parádní haciendu v přilehlé dědině Ramsau, což bylo kousek od brány k ledovci a zároveň hezky na samotě. Pak už jen stačilo sehnat pár sponzorů, naplnit kapacitu, lihoviny a hurá na Dach!

Fotogalerie od Kaňůse ZDE

Plánovaný příjezd kemperů se uskutečnil v páteční podvečer a protahoval se až do ranních hodin. Nicméně kdo se v sobotu zavčasu probral, mohl směle vyrazit nahoru, seznámit se s parkem a jako nášup si dát podívanou na známé světové tváře, které si to zrovna rozdávali ve finále Horsefeathers Pleasure Jamu! Tudíž motivace jezdit a něco se naučit kemperům rozhodně nechyběla a tak se dal první sobotní den zhodnotit jako velmi povedený! Ovšem samozřejmě až na pár výjimek, kterým motivace překypěla až do večera a uzdu nepovolili ani na závěrečné Pleasure Jam párty.

Nedělní ráno se mi bohužel můj organismus nepovedlo rozpohybovat, každopádně ostatní byli, dá se říct fit a tak si je už vzali na starost coachové. Honza Nečas měl být v jeho nabitém programu využit spíše jen jako poradce a host, ale jeho naražené žebra mu nedovolily většího pohybu a tak plně vypomáhal s coachingem nejlepším kemperům. Další skupinky se rozdělili mezi „trenéry“ Martina Kaňůrka, Ivoše Šimurdu a Michala Rittera. Po celý den se řádilo a pokračovalo se opět večer, kde už byla předána první namražená láhev Jägermeisteru nejlepšímu progres riderovi a o zábavu bylo postaráno.

Pondělní ráno už to byla rutina… zatopit, nakrmit bizony, hodit se do gala a hurá na kopec! Nahoře nás ovšem překvapila mlha jako z hororu, o kterou se dalo snad i opřít. No co se dalo dělat, na raily a slideboxy se dalo za pomocí navigace a coachů celkem dobře dojet, byl tedy vyhlášen jibbing coaching v ateliérovém prostředí. Ukázalo se, že nikomu tahle změna příliš nevadila, aspoň si člověk v mlze odpočinul a napil se čerstvého dachsteinského mléka (he, he, to je ale blbost). Nicméně večer opět další flaška, videocoaching za asistence Honzy Nečase a volná zábava. No jo… ono se řekne „volná zábava“, ale jak bych to nejlépe popsal??? No prostě příští rok se nebojte sami přihlásit a pochopíte, ostatní ať mrknou na fotky, třeba jim to trochu napoví.

Úterní den ve znamení odjezdu a pořádného posledního pojezdu vyvrcholil luxusním počáskem, ze kterého se jen tak nikomu nechtělo odjíždět. Každopádně probíhal další level coachingu. Za účasti Martina Kaňůrka a Nečiho si pár kemperů trouflo i na větší skoky, což jsme samozřejmě ohodnotili několika věcnými cenami od sponzorů kempu! Migi a Ivoš si vzali na starost méně odvážnou skupinku a pilovali odrazy, graby a rotace na menších skocích.

Kolem čtvrté hodiny se nám tento luxusní kemp začínal pomalu rozplývat. Byla předána ještě hlavní cena snowboard Hack nejlepšímu riderovi, čímž se stal po právu Kuba Mareš za jeho vypilování bs rodea a dalších náročnějších tríčků. Pak proběhlo závěrečné foto a bohužel alou domů. Shrnuto a podtrženo, kluci organizátorští odvedli velmi dobrou práci, těžko vypsat všechny zážitky na tento „kousek papíru“ a tak všichni doufáme, že příští rok si dáme repete a zas se nám na čtyři dny rozzáří očička jako babičce, když dostane třináctý a čtrnáctý důchod!

Závěr patří samozřejmě štědrým sponzorům, bez kterých by to bylo minimálně o polovinu horší! Děkujeme mediálním partnerům FReeride.cz a Free magazine za provaření, Atomic Superparku Dachstein a Q-parks za poježdění, Meatfly a Batyskafu za oblečení pro lepší ježdění, Hacku za testovačku snowboardů a věnování jednoho prkna jako hlavní ceny a samozřejmě nesmíme zapomenout na Jägermeistera, který nám dodával pohon a tekutiny po celé dny!

See you příští rok a ještě ve větším!!!

Fotogalerie od Kaňůse ZDE

“Anonym”

Hodnocení: 0

RMAlKGmtCujrapJLRH“ 15. 3. 2012 v 23.45 napsal:

NNJGxF , [url=http://taobaspfsrxn.com/]taobaspfsrxn[/url], [link=http://uaajvukrdygg.com/]uaajvukrdygg[/link], http://aaimavoaansr.com/

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

WzpRIJjdOHtMrmlJmbV“ 7. 3. 2012 v 06.43 napsal:

Ahoj,o jarnich przidnanach jsme byli s mima kamoskama a kamosema Emou(10)Radkou(10)Martinem(11)a mym starsim bratrem Romanem(16)na horske draze.Prvni jsem tam nechtela jit ale Roman jako kazdy jiny starsi bracha mi rekl ze se mi tam nic nestane a ze kdyz uz tak se tam maximalne pozvracim.Takze jsme tam nakoec sli..Ema zacala zvracet hned po chvilce co jsme vyjeli.Radka taky a i martin ja s romanem asi v pulce.Roman byl chudak uplne vyrizeny ale nebyl jediny jak to skoncilo vschni z horske drahy utikaly na zachod zvracet vsechno bylo obsazeny takze to tam bylo hrozne nechutny vsichni to vypustili .tot jsou mi zazitky z razdnin.

 

Hodnocení: 0

„Olin“ 17. 12. 2009 v 12.55 napsal:

Reakci na „Olin“ : Teda v krabici...:)

 

Hodnocení: 0

„Olin“ 17. 12. 2009 v 12.52 napsal:

Pít v pytlíku... HE HE...

 

Hodnocení: 0

Honza „SRNA“ Srněnský 16. 12. 2009 v 18.56 napsal:

Ty matrixové fotky jsou megahrubé

 

Autoři článku:

Kategorie: Report
Vydáno: 16. 12. 2009 v 17.00

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související Články

Summer Trip na Dachstein 2010
Propagační: Summer Trip na Dachstein 2010

Jelikož snowboardingu není nikdy dost a v létě je potřeba zavdat sem tam nějaký ten progres, a to nejen na pláži,…

Trip na Dachstein 09 by Kaňůs
Fotoreport: Trip na Dachstein 09 by Kaňůs

Účastníci letošního podzimního Tripu na Dachstein jsou jistě ještě plni zážitků z těch několika dní, kdy mohli…

nejčtenější Články

Premiérová tour k filmu “Stay Tuned” od Absinthe Films se řítí na Prahu!
Premiérová tour k filmu “Stay Tuned” od Absinthe Films se řítí na Prahu!

Po roce Prahu opět navštíví světoznámá produkce Absinthe Films, aby nám představila svůj nový filmový projekt.…

Jablonec Summer Jib 2018
Jablonec Summer Jib 2018

První zářijový víkend jsme si v Jablonci připomněli zimu díky akci Jablonec Jibing Jam. Jak to v okolí místní…

Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka
Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka
Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

Jablonec Summer Jib 2018
Jablonec Summer Jib 2018

První zářijový víkend jsme si v Jablonci připomněli zimu díky akci Jablonec Jibing Jam. Jak to v okolí místní…

 Snowstars Freestyle Weekend 2018
Snowstars Freestyle Weekend 2018

Maťka Molnárova i tento rok pořádá svůj Snowstars Freestyle Weekend na Stubai a my vám dnes přinášíme podrobné…