Freeride.cz

Hlavní sekce

Rozhovor:
Martin Černík o snowparku na Letné

Freeride.cz » Snowboard » Články » Martin Černík o snowparku na Letné

K většině z vás se už asi dostaly informace o tom, že se na pražské Letné plánuje snowpark, který bude otevřen po dobu Olympiády v ruském Soči. My vám teď přinášíme rozhovor s člověkem, který má tenhle projekt na starosti a v němž se dozvíte všechno důležité. Tím zodpovědným nikdo jiný než Martin Černík.

Martina Černíka není našim čtenářům třeba představovat. Česká snowboardová legenda, reprezentant, olympionik, vítěz mnoha cenných trofejí, autor několika video projektů a v poslední době především organizátor největšího českého snowboardového závodu Snowjam a trenér české freestyle snowboardové reprezentace, v rámci níž má na starosti Šárku Pančochovou, naší velkou naději pro Olympijské hry v Soči.

Letošní olympijská sezóna bude sice ochuzena o jeden ročník Snowjamu, Martin tak ale se svojí produkční crew mohl zaměřit svoje úsilí do jiného, velmi zajímavého a určitě unikátního projektu. V rámci tzv. Olympijského parku vzniká pod jeho vedením na pražské Letné snowpark, který bude v provozu po celou dobu Olympijských her v ruském Soči. My jsme s Martinem udělali následující rozhovor, ve kterém se dozvíte všechno důležité. A pokud máte více otázek, určitě se nebojte zeptat v komentech pod článkem.

Martine na Letné se chystá snowpark v rámci Olympijského parku, o co se vlastně jedná?
Celý projekt na Letné vzniknul pod Českým olympijským výborem a má za cíl podpořit olympijské sporty a dát veřejnosti možnost si je vyzkoušet. Během Olympiády bude na Letné několik sportovišť, jako například ledová dráha, hokejové hriště, běžkařská dráha, curling a také snowpark. Každé sportoviště vzniká pod záštitou olympijských sportovců a produkci snowboardové zóny jsem dostal na starost já. Musím říct, že po sedmi letech organizace Snowjamu je to příjemná změna a nová výzva. Jde o projekt velkého rozsahu, musíme postavit snowboardovou zónu pro všechny úrovně jezdců a zajistit její provoz během Olympiády.

Kdo se na výstavbě parku podílí?
Hlavní produkci snowboard zóny dělá naše produkční parta ze Snowjamu ve spolupráci s asociací Český snowboarding. Konstrukce pro nás postavili kluci z Mysticu, shaping a překážky má na startosti Migi Ritter, kterej se stará o Freestyle Areu.

Můžeš čtenářům přiblížit jak to všechno bude probíhat?
Pro zájemce o snowboarding bude na Letné sjezdovka, park, půjčovna a škola. Ve všední dny zde bude v dopoledních hodinách probíhat výuka snowboardingu pro žáky základních škol, kteří sem budou přijíždět z celé republiky. Odpoledne pak bude park otevřen pro veřejnost. Pro návštěvníky bude na místě snowboardová škola, půjčovna snowboardů značek Gravity, Burton, Lib Technologies, Gnu, Flow, vázání Snowpro a helmy od Anon a Bern. V denním programu jsou i soutěže o věcné ceny od partnera projektu, kterým je Snowboard Zezula. O víkendech se pak v parku pojedou různé závody jako Volcom Peanut Butter & Rail Jam, G-Shock King of Jib, Horsefeathers Come'n’Shred, Burton Session a poslední den závod domácí série Snowboard Tour 2014.

Jaké budou k dispozici překážky, jaký bude set up?
V hlavní části bude sjezdovka. Povede od Stalina dolů do parku a na jedné polovině budou překážky. Z rozjezdové rampy bude mít jezdec možnost oshredit dva boxy, 6m rail, mail box, malej skok a pak 17 metrů dlouhou lamacku z 22 cm tlusté trubky. Kromě toho bude nahoře prostor pro úplné začátečníky a Burton Riglet Park pro ty úplně nejmenší.

Jak zajistíte na tak dlouhou dobu tolik sněhu?
V areálu máme k dispozici sněžná děla, takže jakmile bude mrznout, tak se bude stříkat. Kromě toho tam bude hodně ledových ploch, z jejichž údržby vzniká sníh, tak ten využijeme také.

Park bude otevřen každý den po dobu Olympiády pro veřejnost?
Otevírat se bude 6. února a závěrečný den bude 23. února a v provozu bude park každý den od 9 do 22 hodin.

Bude do parku nějaké vstupné?
Vstupné do celého Olympijského parku bude spíše symbolické a to 50 korun. Navíc pro zájemce mají vzniknout internetové a mobilní aplikace, kde budou moci získat vstupné zcela zdarma.

Co bude na Letné pro návštěvníky připraveno kromě sjezdovky a parku?
Hned vedle snowparku budeme mít Riders Lounge s barem, kde během akcí budou hrát oblíbení DJs Robot, Jorgos, Friky a Akvamen. Dole pod parkem budou dvě velkoplošné obrazovky, na kterých půjdou přenosy z Olympiády nebo z parku a taky stage, ze které zahrají známé české kapely.

Kde můžou lidi najít víc informací?
K celému projektu vznikla webová platforma www.olympijskypark.cz a jinak informace o provozu snowboardové zóny budou i na webu asociace www.czechsnowboarding.cz.

“Anonym”

Hodnocení: 0

:-D :-D“ 17. 2. 2014 v 23.32 napsal:

radši mlč, nebo uděláme snowparky za všech skateparků :-D :-D

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Snowscooter“ 7. 2. 2014 v 13.11 napsal:

Můžu si přijet zajezdit na snowscootu?

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Snoopy“ 6. 2. 2014 v 12.11 napsal:

Pokud jsem to dobře pochopil, tak Freeski mají smůlu ?? nikde jsem nenašel 100% odpověď. Ví někdo jak to tedy je ??
Díky

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Anonym“ 3. 2. 2014 v 09.29 napsal:

Reakci na Anonym:
No celkem slušně je Letna komplet zazdena tak na 3mesice:
- výstavba a priprava zabrala měsíc
- olympiada 3 týdny
- demontáž areálu jistě nebude přes noc....
- no a "slíbený"úklid po návštěvnosti 10tis lidí denně
Tak schválně jestli se dočkáme do jara.t

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Anonym“ 27. 1. 2014 v 23.21 napsal:

Reakci na Anonym: tak tohle můžeš říct ale na skoro každou akci, děně takhle lítaj miliony, který ''platíme'' všichni

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Anonym“ 27. 1. 2014 v 19.38 napsal:

Reakci na Anonym: No 80 mega a ty jsi videl jedinou verejnou zakazku na organizatora, produkci, reklamku... atd, nebo jsi snad tak naivni a myslis si, ze to taky neplatis???

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Anonym“ 27. 1. 2014 v 15.14 napsal:

Reakci na Anonym: Nechápu na čen si myslíš, že tady vydělaj na lidech prachy, jasně je to ''reklama'' na olympiádu, ale ti co to organizujou na tom nemůžou nikdy vydělat a ani to není smysl této akce... Celkově nechápu mentalitu většiny Čechů a Slováků, ať se udělá cokoliv, vždycky je to špatně a pořád bude někdo nadávat

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

MajorDomus“ 26. 1. 2014 v 18.25 napsal:

Bude součástí vesničky i parkoviště ?

 
“Anonym”

Hodnocení: 1

Anonym“ 24. 1. 2014 v 10.36 napsal:

Reakci na Hombre: BTW park je uzavřenej uz 14 dní milej Hombre,za rohem ruska ambasáda. Chlapci z OV si měsíc stavi lego za naše prachy a jeste si něco vyrizujou.Nic proti sportu, ale co dělá s normalnima lidma tahle olympiada NO COMMENT

 
“Anonym”

Hodnocení: 1

Anonym“ 24. 1. 2014 v 10.16 napsal:

tedy fošna na umělým na stalinu je jen reklamní magnet za každou cenu.....cele je to výmysl jak vyrábať prachy z lidí zablokovanim verejnyho parku....a vtipne postaveném na "černo"......mrzí mě ze pod tim je podepsanej i Snowjamovej team.....

 
“Anonym”

Hodnocení: 1

Lyže jsou lyže“ 23. 1. 2014 v 23.57 napsal:

Reakci na Freeskier:
Ty se na to asi hodně těšíš co? Abych řek pravdu tak nejlíp vypadá ta lámačka...to bude pošušňáníčko. Akorát bych jí příště udělal ještě tak dvakrát delší a trochu mírnější rozjezd ať na to neni takovej kalup! Probuďte se! tohle neni jenom o tom, že si tam lidi nemůžou zaskejtovat. Necháváte se opít rohlíkem. Všichni dobře víme, že olympiáda smrdí a to především ve sportech který ze svý podstaty nevznikaly za účelem někoho porazit. Degenreuje to ten sport a lidi okolo něj kterejm to ovlivňuje jejich myšlení. A můžete k tomu mít přístup jako ať si každej dělá co chce ale je potřeba si uvědomit, že pokud se soutěžení zvrhne v něco tak obrovskýho jako je olympiada tak to má neskutečnej sociální dopad. A potom si položit otázku. Chci toho být součástí? Chci čumět na obrazovku a řvát vyhraj protože to dělaj všichni okolo.
Ale prostě když ti olympiáda dá snowpark v praze tak je najednou dobrá? To je jako kdybych volil komunisti protože mi daj ráno u metra koblihu.

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Freeskier“ 23. 1. 2014 v 23.08 napsal:

Poserte se vsichni! Zmrdi nevdecny! Misto toho abyste bylo radi ze bude kde shredit tak jenom pocijete. A ty skejtaku si polib prdel a tah i, jestli neumis uz at i jine sporty. Sobce.

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Anonym“ 23. 1. 2014 v 18.34 napsal:

Reakci na Anonym: o Vodové samozřejmě vím, ale tohle vypadá přece jenom o trošku líp :)

 

Hodnocení: 0

jiri „Steak“ stejskal 23. 1. 2014 v 17.35 napsal:

Prej kdyby skejťáci přijeli na Spring session..děláš jak kdyby snowboarďáci přijeli na nějakou session na Stalin...:D Navíc v Praze je X jinejch míst, kde se dá skejtovat :P...+ v tomhle počasí si myslim, že ani nevytáhneš paty z domu..:D :P

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Anonym“ 23. 1. 2014 v 16.06 napsal:

Reakci na Anonym: Kamaráde, v Brně už nějákým rokem funguje něco podobného na Vodové, tam můžeš šmidlit.

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

Anonym“ 23. 1. 2014 v 14.27 napsal:

Vypadá to hodně dobře,mít něco takovýho poblíž, třeba aspoň v Brně tak tam trávím celou olympiádu :D btw Prahu sice moc neznám, ale určitě je tam plno jiných míst kde se dá ty 3 týdny jezdit na skatu, navíc myslím, že i pro velkou část skejťáků to je příjemný zpestření

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

P2“ 23. 1. 2014 v 14.21 napsal:

snowboarding, snowboarding a snowboarding. Budou tam i freeski???

 

Hodnocení: 1

Martin „Márty“ Večerka 23. 1. 2014 v 12.44 napsal:

Reakci na bílá mrdka: Myslim, že většina skejťáků si ráda zashredí na snb než aby se koukali na ryby :))

 
“Anonym”

Hodnocení: -1

bílá mrdka“ 23. 1. 2014 v 12.13 napsal:

Reakci na Michal „Mike“ Straka:
To je snad jedno jestli tam je akvárko nebo česká snowboardová olympiáda ne?

 

Hodnocení: 0

Martin „lokomelo“ 23. 1. 2014 v 09.37 napsal:

Tak to je hodně luxusní. Přivezu si prkno a každej den po práci tak skočím.

 

< novější12

Autor článku:

Martin „Márty“ Večerka
Martin „Márty“ Večerka

Freeriding.cz since 2000

Kategorie: Rozhovor
Vydáno: 22. 1. 2014 v 21.00

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!
Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!

Naše čtenářky a naši čtenáři, celé léto intenzivně pracujeme na nové verzi našeho magazínu a od podzimu tak…

BCB Summer Jibbing 2018
BCB Summer Jibbing 2018

Rok se s rokem sešel a je tu report z dalšího ročníku vyhlášené akce BCB Summer Jibbing. Do Broumovského výběžku…

Japonsko 2018 by San kjú powder - vol. 1
Japonsko 2018 by San kjú powder - vol. 1

Zaznamenali jste na facebooku partu, která si říká San kjú powder? Tihle kluci okolo Viléma Hamtila se i tento rok…

Nejlépe hodnocené Články

Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!
Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!

Naše čtenářky a naši čtenáři, celé léto intenzivně pracujeme na nové verzi našeho magazínu a od podzimu tak…

Japonsko 2018 by San kjú powder - vol. 1
Japonsko 2018 by San kjú powder - vol. 1

Zaznamenali jste na facebooku partu, která si říká San kjú powder? Tihle kluci okolo Viléma Hamtila se i tento rok…

Tři sta šedesátý sedmý díl - upoutávka
Tři sta šedesátý sedmý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…