Freeride.cz

Hlavní sekce

Rozhovor:
S Mikkelem Bangem nejen o natáčení TurboDojo!

Freeride.cz » Snowboard » Články » S Mikkelem Bangem nejen o natáčení TurboDojo!

Za celou historii Freeride.cz jste od nás o norském stylařovi Mikkelu Bangovi slyšeli už hodněkrát. Dosud ale ještě nikdy formou vlastního rozhovoru. Legendárního Burton ridera jsme tak vyzpovídali právě teď a to v momentě, kdy se už tuhle sobotu v pražském PM Clubu odehraje premiéra nového filmu od Absinthe Films TurboDojo, kde má Mikkel vlastní part. Usaďte se, v pohodlí si dejte náš pokec a v sobotu rozhodně doražte na premiéru. Bude to TOP!

Čau Mikkel! Jak sis užil léto a co jsi podnikl?
Čáu! Léto bylo super... Měl jsem možnost být celkem dost doma v Norsku, takže jsem léto trávil s rodinou a kámošema. To nikdy nezklame!

Evropská Absinthe premiérová tour startuje... Těšíš se na cestování po Evropě s celou crew a filmem? Kam se těšíš nejvíc?
Těším se fakt hodně! S Absinthe je to zase něco nového, takže se už nemůžu dočkat. Upřímně se těším na všechny města, kam máme s filmem namířeno. Baví mě se podívat na tolik míst za tak krátkou dobu. Bude to nabitý!

Co očekáváš od pražské premiéry a tvé návštěvy tady?
Na Prahu se těším moc. Doufám, že dorazí fajn lidi a že budou všichni po premiéře našeho filmu na zimu ještě víc hyped než teď!

Kromě premiéry filmu zahraješ i na kytaru s vaší kapelou Easy Giant. Jaký styl hrajete a jak ses k tomu vlastně dostal?
Nemůžu se dočkat až to s Easy Giant rozjedem! Je to vlastně kapela našeho kámoše Chrise Emmingtona, kterého napadlo, že by bylo super, kdybychom hráli společně. Původně jsem s nimi měl hrát i ve Státech na americké tour, ale bohužel to neklaplo, protože ještě nemám vyžízená nová víza. Uvidíme, kolik toho odehraju. Snad dost!

Pokud se nepletu, tohle bylo tvoje první natáčení s Absinthe vůbec. Nějakou dobu už se ale natáčení věnuješ a měl jsi spoustu partů ve Standard, Transworld a Burton filmech. Jak se tentokrát natáčení lišilo ve srovnání s ostatními produkcemi, se kterými jsi točil? Naposledy třeba loni Fourth Phase s Travisem a Brain Farm.
Každá produkce je trochu jiná, protože je jiné složení lidí a liší se i místa, kam se rozhodneme vyrazit točit. Všechy nás ale spojuje chuť hledat nová místa, kde bychom zajezdili a co nejvíc toho natočili! Natáčení Fourth Phase bylo trochu o něčem jiném kvůli tak vysokému budgetu a obrovské filmařské crew. Neskutečné kamery a hromada lidí kolem... Bylo to skvělý a bavilo mě to. Musím ale říct i to, že mě baví na spoty chodit i v menším počtu lidí.

Prakticky od začátku tvé snowboardové kariéry jsi u Burton snowboards. Jak se koukáš na vývoj firmy, team a tvoji pozici v něm?
Miluju to, co Burton dělá a to všechno, co pro mě udělali! Každý rok se snažím se posouvat dopředu jak s novými nápady, tak se silnějšími a kvalitnějšími produkty. Jsem hrdý na to, že jsem v tomhle teamu a to ještě se svýma kámošema.

Jakou jezdíš výbavu? Myslím hlavně hardware...
Burton Cartel vázko, prkno Burton Custom 170.
Jezdím Burton AK bundu, kalhoty, rukavice a kulicha.
Brýle Oakley a hodinky Nixon.

Pořád patříš k mladší generaci riderů, ale lidi tě už dnes považují za legendu. Co si myslíš, že tě dostalo tam, kde jsi teď? Co jsi udělal "jinak" než ostatní?
Wow! To je fajn slyšet. Měl jsem na začátku velké štěstí, že jsem byl zkrátka ve správný čas na správném místě. Ve 12letech jsem pak začal jezdit závody a i natáčet na mezinárodní úrovni. To, že jsem si za tím prostě šel, nikdy jsem nepřestal zkoušet nové věci a vždycky ukazoval mojí lásku k tomu sportu mě dostalo tam, kde dneska jsem.

Když se na věci podíváš z obchodního hlediska, snowboardový trh zažil hlavně v poslední době dobré i špatné časy. Co to podle tebe ovlivňuje a jak to vidíš do budoucna?
Je škoda, že si snowboardový průmysl tohle zažil a zažívá. Štve mě, když vidím značky zápasit o přežití a ridery, kterým jsou tolik ubírány jejich zásluhy. Nedokážu říct, co můžeme očekávat... Doufám, že jen to nejlepší a že růst a celkový zájem o snowboarding bude pokračovat dál!

Pojďme probrat TurboDojo! Můžeš nám vysvětlit ten název? Možná i jeho výslovnost, haha.
Dojo je hala, ve které se dělá judo, nebo jiné bojové sporty. Vidím to tak, že matka příroda je místo, kde bojujeme my a to v Turbo stylu. Nevím... (smích). Prostě TurboDojo!

Jak jste letos vybírali lokace na natáčení? Měli jste nějaký dlouhodobý plán, nebo jste prostě jezdili točit tam, kde byly v danou chvíli nejlepší podmínky?
Měl jsem v plánu jet do Japonska, pak do USA a zakončit sezónu na Aljašce. To je moje vysněná zima a jsem rád, že jsem měl to štěstí zažít ji s Absinthe!

Kolik jsi dal natáčecích dní? Kde všude jsi točil a kde ti to sedělo nejvíc?
Natáčel jsem od 8. ledna do 20. dubna. Během natáčení jsme zažili na různých místech dobré i špatné podmínky, takže těžko říct, ale to k té sezóně prostě patří. Počasí nenařídíme...

Co uvidíme v tvém partu? Jen naznač, nic konkrétního ;)
Uvidíte tak trochu od každého druhu snowboardingu něco. Hlavně ale powder!

Co bylo to nejšílenější, co se stalo při natáčení TurboDojo?
To nejšílenější, v dobrém slova smyslu, bylo 7 celých slunečných dní na Aljašce! Měli jsme neuvěřitelné štěstí a zachránilo to celou sezónu.

Jaké máš plány na sezónu po tom, co skončí premiérová tour? Máš nějaké vlastní projekty? Jak to vypadá s tvým Bang Slalomem v Norsku?
Po tour vyrazím na nějakou dobu domů a sezóna mi začne zase v lednu. Jezdit ale začnu už koncem listopadu a začátkem prosince. Bang Slalom bude letos určitě zase a to začátkem května 2018! Už teď se nemůžu dočkat!

Díky za rozhovor a vidíme se v Praze yo!
Vidíme se v Praze! Yeeew!

Tímto bychom vás rádi pozvali za Absinthe Films, Burton Snowboards, Anon Optics, Analog Clothing a Freeride.cz crew v sobotu 7.10.2017 do pražského P.M. club & music baru, ve kterém proběhe právě premiéra filmu TurboDojo!
Vstupenky zakoupíte na GoOut.cz.
Kompletní info o akci najdete v článku u nás na webu.
Aktuální informace najdete v události na Facebooku.

Partneři akce: Freeride.cz, Burton Snowboards Česko a Slovensko, Anon Optics, Analog Clothing, Red Bull, Mercedes-Benz Česká republika, NEV-DAMA cestovní kancelář, Jack Daniel's Tennessee Whiskey, Devium USA, Anonimo watches, Absolut Park, Laax, PRIME SNOWBOARDING, YES. Snowboards

Autor článku:

Jan „Lohy“ Lohynský
Jan „Lohy“ Lohynský

Stay on board! instagram.com/jan_lohynsky facebook.com/lohynsky

Kategorie: Rozhovor
Vydáno: 4. 10. 2017 v 07.30

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související akce

TurboDojo by Absinthe Films premiere
TurboDojo by Absinthe Films premiere

Internetový magazín Freeride.cz společně s Burton Snowboards Česko a Slovensko, Anon Optics, Analog Clothing a Absinthe…

Související Články

Pražská premiéra filmu
Akce: Pražská premiéra filmu "TurboDojo" od Absinthe Films

Internetový magazín Freeride.cz společně s Burton snowboards, Anon, Analog a Absinthe Films uvádí premiéru…

nejčtenější Články

Freestyle Kolbenka 2.0 - Buď u toho!
Freestyle Kolbenka 2.0 - Buď u toho!

Pražská tréninková hala Freestyle Kolbenka patří mezi unikátní projekty, kterým by měl příznivec freestylových…

Splitboarding na norských Lofotech - fotogalerie 1.
Splitboarding na norských Lofotech - fotogalerie 1.

Minulý týden jste měli možnost pročíst parádní report z výletu české party do Norska na vyhlášené Lofoty.…

Burton Store Prague se pyšní novým designem
Burton Store Prague se pyšní novým designem

Pražský Burton Store ve Vodičkově ulici doznal zásadních změn a po velké rekonstrukci se mohou zákazníci těšit…

Nejlépe hodnocené Články

Burton Store Prague se pyšní novým designem
Burton Store Prague se pyšní novým designem

Pražský Burton Store ve Vodičkově ulici doznal zásadních změn a po velké rekonstrukci se mohou zákazníci těšit…

Tři sta šedesátý šestý díl - upoutávka
Tři sta šedesátý šestý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

Tři sta šedesátý čtvrtý díl - upoutávka
Tři sta šedesátý čtvrtý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…