Freeride.cz

Hlavní sekce

Diskuse na téma „Freeride a pojištění“

Freeride.cz » Snowboard » Diskuse » Výpis diskusí » Diskusní téma Freeride a pojištění

“Anonym”

Hodnocení: 0

Vojtas“ 23. 3. 2014 v 16.45 napsal:

Chci se zeptat ohledně tho alpenverein, tam se člověk stane členem dejme tomu za těh 1250Kč a potom už je pojištěný na celý rok nebo to je jen členství a pak se platí zase navíc za pojištění? Díky moc za odpověď

“Anonym”

koleckoh“ 5. 12. 2013 v 16.43 napsal:

www.inpojisteni.cz - nejlepší

„IceBear“ 22. 1. 2013 v 09.29 napsal:

Reakci na „curko“ : Zhruba 1490,- pro dospělou osobu. http://www.pojisteni-alpenverein.cz/

„IceBear“ 22. 1. 2013 v 09.28 napsal:

Reakci na Michal „Abuse“ Berkovec: Jeslti je pojištění mimo vyznačené trasyu ČSOB za stovku na den.. tak za rok to dělá 36 500,- ?? A to nejspíš ještě víc pač to je jenom připojištění rizikovýv sportů. .. No ty kjááso :-D..Zlatej Alpenverein za 1490,- na rok! :-D.. http://www.pojisteni-alpenverein.cz/

„IceBear“ 22. 1. 2013 v 09.27 napsal:

Jeslti je pojištění mimo vyznačené trasyu ČSOB za stovku na den.. tak za rok to dělá 36 500,- ?? A to nejspíš ještě víc pač to je jenom připojištění rizikovýv sportů. .. No ty kjááso :-D..Zlatej Alpenverein za 1490,- na rok! :-D.. http://www.pojisteni-alpenverein.cz/

„IceBear“ 13. 11. 2012 v 12.16 napsal:

Jednoznačně Alpenverein!! ..Mám s ním jen kladné zkušenosti i co se týče pojsitné události. Kamoš hodil brutální tlamičku na Slovensku. V Nemocnici zjistili že má prasklé krční obratle - takže operace. Následoval telefon do Tyrol Air Ambulance za nedlouho dorazil na letiště v Popradu rakouské expres a kamoš byl za hodku v Praze!. Je sice pravda že OEAV hradí léčebné výlohy jen do 10 ti ale na druhou stranu mají převoz do vlasti bez omezení pojistné částky. TZN - Nechat se okamžitě převést zpět do ČR a případné operace řešit v ČR. Navíc je super že platí i mimo vyznačené trasy - takže Freeride C´mon!

„Links12“ 13. 2. 2012 v 22.42 napsal:

Posledně jsem si sjednávala pojištění přes http://sjednatpojisteni.cz/, možná taky využijete...

„maa“ 2. 2. 2012 v 11.09 napsal:

Taky jsem řešil pojištění na pár dní zahrnující freeride a (mj. diky týhle diskuzi – dík!) jsem se rozhod pro Axa Assistance. Pojištění funguje, ale přece jen ne úplně na všechno (stálo to dost energie, se k tý výjimce dostat :) – pojišťovna rozlišuje v podstatě 2 typy freeride a nazývá je: "SKIEXTRÉM" (což je nepojistitelný) a "FREERIDE" (na to se pojištění vztahuje).
Níže uvádím přesnou definici, jak jsem jí dostal z pojišťovny:
SKIEXTRÉM definujeme takto: Terény obtížnosti pátého stupně – svahy se sklonem nad 50 stupňů, nepřehledný terén sjízdný jen za nejlepších podmínek. Terénní skoky, úzké žleby a skalnaté pásy ve sjezdu.
FREERIDE je lyžování ve volném terénu. V širokém slova smyslu jde o freeride vždy, když sjíždíme neupravený sjezdový terén, ale obtížnost tohoto terénu je obdobná obtížnosti, které jsou přiřazený vyznačeným sjezdovým tratím.
DOPLŇUJÍCÍ POZNÁMKY: Rozhodujícím faktorem je jednoznačně obtížnost terénu. Každá škodní událost je vždy posuzována individuálně.
Přeju všem hodně sněhu a hlavně ať pro všechny končí starost s pojištěním jeho sjednáním!

„Tehu“ 15. 1. 2012 v 19.27 napsal:

tak jsem vzal axa assistance pac pojistuji freestyle, freeride, u rampu atd. sice me 5dni vyslo na 700 ale myslim ze super....

“Anonym”

yanya“ 15. 1. 2012 v 16.27 napsal:

[ „Tehu“ :39972] co já vím tak se za poplatek dá limit navýšit

„Tehu“ 15. 1. 2012 v 13.29 napsal:

nebo nema nekdo zkusenosti s timto http://www.travelguard.cz/ski-and-snowb… a hlavne jak to chapat... Jestli to chapu tak tak mohu jezdit vsude mimo pokud to neni vyslovene zakazane nejakou vyhlaskou ne???

„Tehu“ 14. 1. 2012 v 16.39 napsal:

nema nekdo napady jak se da fikane pojistit necim jinym ??? treba nejaky pripojisteni jeste k tomu ???

„Tehu“ 13. 1. 2012 v 10.03 napsal:

tak jsem tak zacal uvazovat o alpenverien ale jak tak koukam na to plneni tak mi to prijde nejaky zcestny... V pipade ze se mi neco stane tak lecebne vylohy jsou 10tis eur. Sebemensi operace jsou v radu statisic az milionu... Ma to vubec smysl ???

“Anonym”

Tom“ 8. 12. 2011 v 21.26 napsal:

No někdo tu zmínil Alpenverein. Pro jakékoliv extrémní sporty, vysokohorskou turistiku apod je to asi nejlepší pojištění na světě. Já ho sice nemám, ale kámoš jezdí v létě na divokou vodu, plus je magor do kol, takže jezdí sjezdy, no a v zimě klasika hory včetně blbnutí v Alpách (má vystudované FTK, takže fakt blázen). On to před x lety kupoval přímo v Rakousku či Německu a stálo to tuším dva litry na rok. Já bych to nevyužil asi, nicméně pro někoho, kdo jezdí freeridy atd. to je asi nezbytnost. A už s eprodává roční člensví i u nás, našel jsem třeba www.pojisteni-alpenverein.cz, kde to nabízí za 1500 na rok, což mi přijde v pohodě. Kdyby člověk aktivně trávil měsíc v roce na horách, tak i ty běžné připojistky za 12 až 25 na den vyjdou na stejné prachy. Navíc toto je celosvětové. Takže asi tak, chce to hledat a hlavně se vyhnout českým pojišťovnám, kde se dočkáte nicmoc služeb, různých výjimek, sviňáren ve smlouvách a ceny jsou vyšší než na Západě.

Lukáš „Luke“ Vrána 10. 2. 2011 v 16.26 napsal:

Já to právě s ČSOB dohodl na freeride, řeším to přes makléře a nechám si to zakotvit do smlouvy.... jedu na freeride až za měsíc, takže času na přípravu smlouvy dost :)

Hodnocení: 1

Martin „Martinez“ Podveský 9. 2. 2011 v 17.02 napsal:

je dobré se dívat hlavně na výluky doplnkových poj. podmínkách, cena není zas tak rozhodující- vetšinou bývá vyloučen volný terén,freeride (pro freeriding jedině alpenverein i u nás to nabízejí ale cca 3kila na den) taky často bývá vyloučen freestyle a apod.( pokud některých poj. podmínkách naleznete slovo apod., například... ruce pryč, na to vám napasují všechno!!!) dále taky dobré se mrknout, jestli je zahrnuta asistence horské služby, případně helikoptéra. taky je dobré mít odpovědnost za škodu a právní ochranu(pro případ že někoho srazíte).

proč su taký múdrý? bo sem z oboru:)

„Tehu“ 9. 2. 2011 v 14.39 napsal:

Taky sem vzal CSOB tak snad se mi mimo sjezdovku nic nestane :-D

Lukáš „Luke“ Vrána 2. 2. 2011 v 19.19 napsal:

řeším teď taky pojištění, vyšla mi dobře ČSOB, nabídli mi 62,- na den + 6,- na poškození zdraví druhé osobě - takže na týden se vejdu do 500,-

“Anonym”

Jamal“ 2. 2. 2011 v 12.09 napsal:

Zdravím, teď řeším cestovní pojištění na La Garve. A co se týče freeridu a dalších extrémních sportů by vás mohlo zajímat toto http://www.axa-assistance.cz/Nabidka-pr… dá se to sjednat pouze online přímo na stránkách cena vyjde podle toho co všechno od pojistky budete vyžadovat.

“Anonym”

Hodnocení: 1

Martyx“ 19. 1. 2011 v 13.28 napsal:

Řešil jsem pojištění minulý rok a nakonec jsem skončil u Alpenvereinu za cca 1500,- Našel jsem 2 pojišťovny, kde se dá pojistit ježdění mimo sjezdovky, ale na týden to vycházelo přes 2000,-. U alpen je to na rok, maj slevy na ubytko v horských chatách + další výhody.

< novější12