Freeride.cz

Hlavní sekce

Ästhetiker Wängl Tängl

Ästhetiker Wängl Tängl

Datum: od 14. 3. 2009 do 20. 3. 2009
Lokalita: Rakousko
Adresa: Mayrhofen
Druh akce: Závod

Čtrnáctého března se v Mayhofenu rozpoutá peklo. Začne totiž jedna z nejoriginálnějších snowboardových akcí v okolí - sedmý ročník legendárního závodu Ästhetiker Wängl Tängl.

Hlavní tématem letošního ročníku je Push New Talents. Poprvé v historii tak bude otevřená kvalifikace pro všechny youngsters, kteří dají dohromady tříčlenné týmy. Tuto úvodní kvalifikaci budou sledovat pozvaní jezdci a následně draftují nejlepší z mlaďasů podobně jako třeba v NHL. Každý z postoupivších tak doplní některý z tříčlených pro teamů a bude mít možnost zajezdit si s těmi nejlepšími. Mezi nimi najdeme jména jako Danny Larsen, Tyler Chorlton, Iouri Podladtchikov, Kalle Ohlson, Eirik Haugo, Markus Keller...atd.

Park v Penkenu, kde se Ästhetiker Wängl Tängl tradičně pojede, prochází již tři týdny masivní úpravou, takže bude opět připravena celá řada originálních překážek. Vedle samotného snowboardignu si na své přijdou i skateři. V Mayrhofenu bude připravena veliká minirampa v níž se pojede jam za účasti pro skaters z týmů Carhartt a Vans. S výjimkou samotného závodu bude IOU minirampa otevřená i pro veřejnost.

Nejenom ježděním je živ člověk, takže je připraven i bohatý doprovodný program, včetně celé řady skupin (např. punkáči Millencolin), turnaje ve Slam Poetry, nejrůznější výtvarní umělci budou zdobit Pow-surfy z dílny Wolle Nyvelta....atd.

Zkrátka Ästhetiker Wängl Tängl bude svátkem board kultury jak má být. Naše multimediální impérium bude mít na místě samozřejmě své zástupce, takže se můžete těšit na report i hromadu fotek.

Pro podrobnější informace o Ästhetiker Wängl Tängl se stavte na webu www.aesthetiker.com.

Související články:

Ästhetiker Wängl Tängl Jam 2009

Ästhetiker Wängl Tängl Jam 2009

Kvalitní a hojně navštěvovaný snowpark v Penkenu hostil minulý týden snad nejpopulárnější akci v celém rakousku. My jsme měli na místě našeho fotografa Michala Oškrkaného a reportéra Miliona.

Ästhetiker Wängl Tängl Jam 2009

Ästhetiker Wängl Tängl Jam 2009

Fotoreport Michala Oškrkaného z parádní akce Wängl Tängl Jam 2009 v rakouském Penkenu