Freeride.cz

Hlavní sekce

Splitboard camp pro začátečníky

Splitboard camp pro začátečníky

Datum: od 23. 2. 2018 do 25. 2. 2018
Lokalita: Česká republika, Králický Sněžník
Adresa: Dolní Morava
Druh akce: Kemp

Splitboarding je celosvětově ve velkém boomu a i v u nás si nachází stále větší oblibu. Do redakce nám dorazila zpráva o únorovém Splitboard campu pro začátečníky, který by mohl oslovit právě ty z vás, kdo se chcete více seznámit s touto tématikou. Více už text, který jsme obdrželi od pořadatelů.

Nasadit pásy, vyšlápnout si vlastní stopou na kopec a užívat si kreslení oblouků v neposkvrněném prašanu. To bylo donedávna výsadou skialpinistů. Teď je řada na vás!

Cílem tohoto kurzu je seznámit vás se základy splitboardingu, dát vám možnost vyzkoušet si potřebné vybavení od různých výrobců a naučit se s ním zacházet. A samozřejmě užít si pohyb v přírodě v pohoří Králického Sněžníku. Seznámíte se základy bezpečného pohybu ve volném terénu, s lavinovými přístroji, shlédnete prezentaci lavinových batohů a promítneme si fotky z našich výletů za prašanem.

DATUM CAMPU:
23. únor 2018 – 26. únor 2018

PROGRAM CAMPU:

1. den:
V podvečer sraz na chatě, večer přednáška. Seznámení s vybavením.

2.den:
Pohyb v terénu, večer přednáška, promítání.

3.den:
Pohyb v terénu, v podvečer odjezd

CENA:
3.500 Kč

Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: splitboardingcz@gmail.com, my vám zpětně potvrdíme účast a platební podmínky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení zálohy 1.000 Kč. Doplatek na místě. Při neúčasti na kurzu je záloha nevratná, účast na kurze je možno převést na jinou osobu. Při počtu menším jak 5 lidí se camp ruší.

V ceně je zahrnuto: Ubytování, plná penze, zapůjčení splitboardů, instruktor splitboardingu.

V ceně není: Doprava

UBYTOVÁNÍ:
www.brauneruvmlyn.cz

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ NA CAMP:
lavinový set (vyhledávač – dostatěčně nabité baterky, sonda, lopata), teleskopické hůlky, batoh na zimní tůru 30-45l, vhodné nepromokavé oblečení (budeme se hrabat ve sněhu), nepromokavé rukavice, brýle sluneční, krém proti slunci, pokud budeme venku postávat, bude se hodit péřová vesta či zateplená bunda. Psací potřeby na poznámky, pojištění, čelovka a přezůvky na chatu.

S jakymkoliv dotazem se můžete obratit na mail: splitboardingcz@gmail.com nebo telefon: 773 789 391

Aktuální novinky o kempu můžete sledovat na stránce události na facebooku.

Související články:

Splitboard camp pro začátečníky - Dolní Morava

Splitboard camp pro začátečníky - Dolní Morava

V druhé polovině února proběhl již druhý ročník splitboardového kempu pro začátečníky, který své účastníky přivítal na Dolní Moravě. V následujícím reportu se podíváme na svahy Kralického Sněžníku, kde si kempeři dali do těla a užili si pár dnů splitboardingu v doprovodu Vítka Ludvíka.