Freeride.cz

Hlavní sekce

Novinky

Chci Novinky vydané mezi kalendář a kalendář

Novinka: Woods - Backyard Snowboarding

Snowboarding má jednoduchou myšlenku - užívat si ho podle své nálady, kdekoli to jde. John Silk a Nick McCarthy se tím řídí a vyrazili tak do lesů v resortu Weather Mtn a výsledkem je jejich příjemný edit Woods. Přejeme vám krásnou sobotu.

23. 6. 2018 v 17.30, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Stříbrný olympionik Kyle Mack zajezdil ve Woodward Copper

Kyle Mack má úžasný styl a dívat se na jeho snowboarding je nejen motivující, ale i poučné. Jeho edit z Woodward Copper je toho důkazem a vy si ho právě teď zkoukněte. Sledujte jeho pohyby, jak triky odjíždí, jak si je užívá. Podobná videa nás hodně těší.

Edit: Drew Hastings

23. 6. 2018 v 11.00, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Blíží se 24. ročník legendárního Mystic Sk8 Cupu

Pražský ostrov Štvanice se stane již po čtyřiadvacáté dějištěm jednoho z největších skateboardových závodů v Evropě. Ve dnech 29. června1. července zde proběhne legendární Mystic Sk8 Cup, kam zavítá více jak 150 předních skateboardistů a skateboardistek z celého světa, kteří si za své výkony rozdělí prize money v celkové výši 800.000 Kč. Na následujících řádcích najdete základní informace o letošním ročníku.

Soutěžit se bude v základních disciplínách street a bowl (bazén). Po finálových jízdách bude probíhat tzv. best trick contest, tedy soutěž o technicky nejobtížnější trik.

Hlavní organizační novinkou je opětovné zařazení Mystic Sk8 Cupu do série tour World Cup Skateboarding (WCS). Garancí kvality závodů jsou též ti nejlepší rozhodčí, které WCS sdružuje. V letošní porotě zasedne např. matador světového skateboardingu Pat Duffy.

Na jezdce letos čekají i velké změny přímo ve skateparku, který dostane novou střechu, povrch a osvětlení. Konstrukčních změn doznají také centrální překážky, raily a boxy.

Po všechny tři dny bude pro návštěvníky připraven atraktivní doprovodný program, který zahrnuje např. umělecké workshopy, aktivní zónu pro nejmenší, sportovní soutěže nebo prezentace novinek (nejen) ze světa skateboardingu od předních světových výrobců. Večery pak bude patřit zahraničním kapelám: Stereo MC’s, ONYX, H2O a All For Nothing.

Závod bude v sobotu a v neděli přenášen živě na stránkách www.prima-cool.cz, a to včetně komentáře určeného pouze pro živý přenos, který divákům z celého světa zprostředkuje v angličtině detaily o jezdcích a jejich tricích.

Vstupenky je možné zakoupit na www.goout.cz.

Nedílnou součástí Mystic Sk8 Cupu je již tradičně i našláplý kulturní program. Zde si představíme hlavní hvězdy letošního ročníku, kterými jsou jak jsme se již zmínili výše kapely Stereo MC’s, ONYX, H2O a All For Nothing.

H2O (USA), All For Nothing (NL) - pátek, 29. 6.
Každý, kdo se nějakým způsobem pohybuje kolem skateboardingu se dříve nebo později musel setkat s americkou punk-rockovou partou H2O, která funguje už od roku 1994. Do Prahy zavítají v rámci oslav deseti let od vydání alba Nothing To Prove. Jako support si převezou All For Nothing z Nizozemska.

ONYX (USA) - sobota, 30. 6.
Po loňském vystoupení Delinquent Habits nebude ani letos chybět hip hop nejvyšší kvality. V sobotu vystoupí pod širým nebem legendární Onyx (USA), kteří od roku 1988 píší dějiny (nejen) hardcore rapu východního pobřeží. Od první desky Bacdafucup z roku 1993 se vystřílelo v Queensu mnoho zásobníků, ale i po třiceti letech patří Fredro Starr a Sticky Fingaz k nejoriginálnějším umělcům na scéně. Kdo zažil některé z jejich vystoupení, tak ví, že každá show jde do maxima a setlist jejich koncertů je doslova „best of“ z jejich kariéry. Na Štvanici tak určitě zazní jak novinky z letošního alba Black Rock, tak i osvědčené hitovky jako Slam, Whut Whut, Throw Ya Gunz, Raze It Up nebo #WakeDaFucUp a další. ONYX vystoupí v rámci sobotního programu od cca 20:00.

Stereo MC’s live (UK) - neděle, 1. 7.
O zakončení letošního ročníku Mystic Sk8 Cupu se v neděli postarají britští Stereo MC’s s jejich originální směsí taneční elektroniky, hip hopu a dalších stylů, které kolem sebe za 33 let působení vstřebal frontman Rob Birch. Do Prahy přijedou Stereo MC's v plné koncertní sestavě a navíc i s jedním překvapením. Chybět určitě nebudou ani ty největší hity jako Connected, Step It Up, Sofisticated a další.

Vstupenky na jednotlivé koncerty i výhodnější permanentku je možné zakoupit na www.goout.cz.

Další informace najdete na oficiálních stránkách www.mysticsk8cup.cz nebo na facebooku (událost) a Instagramu.

22. 6. 2018 v 18.00, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Grant Giller - Loose Boardin Austria

Grant Giller se na našich stránkách ukázal několikrát během poslední zimy, kdy se prezentoval svými edity v rámci první řady série Loose Boardin. Dnes je tady pokračování a my si dáme záběry, které Grant pořídil tuto zimu v Rakousku. V nich mu skvěl sekunduje Roland Morley-Brown. Dejte si následující backcountry kousek a těště se na další díl.

22. 6. 2018 v 10.35, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Torstein Vlog - Disconnect

Torstein Horgmo užívá letní pohody a vyráží do Portugalska. Tady dává s kámošema surfování, návštěvu místní pobočky Boardriders a užívá hlavního města Lisabonu. 37. díl Torstein Vlogu je tady.

21. 6. 2018 v 17.00, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Last Resort - Květen 2018

Ani tento měsíc nebude chybět další díl projektu Last Resort, ve kterém se Stanley Leveille poohlédne za událostmi pátého měsíce roku 2018. Co všechno ho zaujalo? Koukni na to.

21. 6. 2018 v 10.40, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Pimpin Ep 5 by Dirty Pimp

Japonská parta Dirty Pimp je tu se svým pátým Pimpin dílem, ve kterém se podíváme, jak si užili ježdění ve své lokální kryté hale. Před kamerou Yutara Hirakami se ukáže tahle sestava - 34 Miyon, Shoma Takao, Toui Suzuki, Karin Onozaki, Conrad Yamamoto a Yuri Okubo.

20. 6. 2018 v 15.40, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Charlie Lane (11 let) - Season edit 17/18

Svůj season edit ze sezóny 17/18 má venku i s mladý, teprve jedenáctiletý Brit Charlie Lane. Podíváme se s ním na několik zastávek rakouské série Välley Rälley a na další průběh jeho povedené zimy. Pár parků projel a natočil plno, na svůj věk, kvalitního ježdění. Charliemu přejeme parádní léto a kvalitní přípravu na další zimu.

20. 6. 2018 v 11.00, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Who is Pepper? Ep 7 - Garrett Warnick

Přesně po půl roce se vracíme k projektu The Pepper Video, ve kterém se potkala hodně silná sestava jezdců. Vznikl jeden z nejlepších snímků minulé sezóny a my si dnes dáme sedmou představovačku. V ní se nám představí Garrett Warnick a dáme si s ním nejen návrat do jeho snowboardových začátků, ale i několik záběrů z natáčení právě Pepper Movie.

Předchozí medailonky riderů najdete na těchto odkazech. Sage Kotsenburg, Chris Grenier, Ozzy Henning, Ted Borland, Mikey Rencz, Nils Mindnich

19. 6. 2018 v 18.00, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Wkndrs x Mentally Sound - The Meltdown

Kluci z Wkndrs a Mentally Sound spojili své síly a na konci sezóny natočili v kanadském Whistleru svůj aktuální edit, který pojmenovali The Meltdown. Společné ježdění je vždycky zábava a když to má takovou energii jaká nás teď čeká, tak je to příjemná podívaná i pro ostatní. Místní terén, skoky a železa dostaly nálož kvalitního snowboardingu a vy se na to rozhodně koukněte.

Riders: Darcy Sharpe, Mikey Ciccarelli, Craig Gouweloos, Marcos Miranda, Sy Moran, Asher Humphreys, Liam Stevens
Kamera, edit: Russell Chai

19. 6. 2018 v 10.40, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

< novější1234568122033571011813275911071