Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
HOOD@TURNCABLE

Freeride.cz » Water » Články » HOOD@TURNCABLE

Každý má nějaký svůj homespot. Wakepark, který má buď nejblíž od domova, nebo se mu tam zkrátka nejlíp jezdí. Čas od času ale stojí za to vyrazit z toho našeho českého rybníčku za hranice, kde je spoustu wakeparků jako ze sna. Jedním z nich je německý Turncable, kam vyrazila partička ve složení Zálej, Murphy, Románek, Bogi a Prouzič. Poslední jmenovaný se také ujal vyprávění a my mu tak předáváme slovo...

O tomhle tripu jsme se se Zálejem bavili už na začátku sezóny s tím, že nebudeme moc plánovat kdy a jak pojedem, ale až bude čas, chuť a lidi, vyrazíme. Na začátku září už jsou skoro všechny závody odjeté a sezóna se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Píšu tedy Zálejovi, že mám čas a jestli jedeme...

Dáváme dohromady partičku , Zálej (Kuba Zálejský), Bogi (Kornas Bogdan), Románek (Roman Dlauhý), Murphy (Marek Zach) a Patrik Hanes, domlouváme termín a všechno vypadá na bezproblémový odjezd. Tři dny před odjezdem píšu klukům, zda vše platí, ale dozvídám se, že nemáme auto.

Během následujích 2 dnů řešíme, kdo a za co nám půjčí auto, do kterého se všichni vlezeme. Konverzace na FB v naší skupině by vydala na celou knížku a třeba v úterý dopoledne (odpoledne jsme měli vyjíždět), jsme měli a najednou zase neměli kolem 10 různých odvozů.

Nakonec jsme se domluvili, že výlet posunem až na příští týden a mezi tím odvoz vyřešíme. (Bohužel už bez Patrika, který tou dobou musel být už ve škole). Další týden vyrážíme směr Turncable až kolem 8 hodiny večerní. Tím, že je to z Prahy pouhých 440 km po německých dálnicích a tím, že spíme ve stanech, autu nebo venku, nás nijak netíží čas.

Na místě jsme za cca. 4 hoďky. Otvíráme pivo, flašku Whiskey, chvilku chillujeme a jdem spát. Brzy ráno nás budí slunce, Murphy dělá vajíčka a kávu, Zálej balí brko, Románek čumí, Bogi taky čumí a já ještě spím.

Turncable leží u malého městečka Thannhausen a první větší město Augsburg je vzdáleno kolem 50 km. Nabízí 2 stejně dlouhé 5ti sloupové vleky (pravo i levotočivý) rozdělené v polovině molem a jeden dvousloupový vlek. V době naší návštěvy bylo na vodě celkem 30 překážek (!!!) všemožných tvarů a obtížností.

Park se letos nově obohatil o několik nových překážek od velmi kvalitní a dobře známé značky Rixen. Šlo především o různé „tlusté“ trubky s všemožnými náskoky, velký wallride a tak dále. V Čechách si o takových překážkách můžem nechat jen zdát.

Permice tu na celý den stojí 40 Euro, na dvě hodiny pak 27 Euro. K parku patří velká restaurace, která otvírá už na snídaně, velké a čisté sociální zařízení, sprchy za které se neplatí (ne jako u nás), minirampa, prostor pro kempování, wakeshop s půjčovnou, chillout, apod. Další velmi příjemná věc je krásně čistá voda, velmi příjemná změna oproti české „nevyhovující vodě ke koupání“.

Náš den na vleku vypadá asi tak, že ráno vstanem, nasnídáme se, zajezdíme si v minirampě na skejtu a jdem jezdit na vodu. Nikdo nic nehrotí a každý si jezdí jak chce. Občas se domluvíme, že jdem fotit a točit na některou z překážek. První den využíváme západ slunce a z vleku tak odcházíme jako poslední. Každý večer pak trávíme u ohně, grilujeme, pijeme, skejtujeme a trošku spíme. Toto opakujeme až do odjezdu.

Turncable je zaručeně jeden z nejlepších parků, ve kterých jsem byl a určitě stojí za návštěvu. Koukněte na fotky a video a udělejte si obrázek sami. Peace Prouzič!☺

Odkazy:
Web: Turncable.de
Facebook: Facebook.com/turncable
Instagram: Instagram.com/turncable_wakepark

Autoři článku:

Michal „Prouzič“ Prouza
Michal „Prouzič“ Prouza

www.michalprouza.cz www.redbull.cz/michalprouza www.facebook.com/prouzicphotography www.facebook.com/prouzic

Michal „Prouzič“ Prouza
Michal „Prouzič“ Prouza (Fotka)

www.michalprouza.cz www.redbull.cz/michalprouza www.facebook.com/prouzicphotography www.facebook.com/prouzic

Kategorie: Report
Vydáno: 19. 9. 2016 v 09.54

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Komplexní surf camp pro pokročilé na Bali
Komplexní surf camp pro pokročilé na Bali

Takže pozor, hlášení pro všechny zkušené surfaře, kteří by rádi pořádnou dávku progresu a posun na vyšší…

Balint Hambalkó talks about his new project LifePlan
Balint Hambalkó talks about his new project LifePlan

I´ve met Balint in Bali last year, when we were looking for underwater photographer to shoot our movie project. Long story…

Co dělat, když vás přestane bavit surfování?
Co dělat, když vás přestane bavit surfování?

Stává se to přibližně každému pátému Čechovi, co kdy okusil surfování. Po několika letech přerušovaného…

Nejlépe hodnocené Články

Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka
Tři sta sedmdesátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…

World Cleanup Day v Praze
World Cleanup Day v Praze

Sobota 15.9. byla významným dnem pro naši planetu. Konal se totiž již 10 ročník celosvětové akce World Cleanup Day.…

5 nejlepších destinací pro surfování
5 nejlepších destinací pro surfování

Surfová sezóna ani zdaleka nekončí. Ti zkušenější z vás již jistě vědí, že surfovat lze 12 měsíců v roce.…