Freeride.cz

Hlavní sekce

Report:
Meatfly Český pohár ve wakeboardingu - 1. závod

Freeride.cz » Water » Články » Meatfly Český pohár ve wakeboardingu - 1. závod

Uplynulou sobotu se ve Ski&Wake Parku Těrlicko u Ostravy jel první závod letošního třídílného Meatfly Českého poháru ve wakeboardingu a wakeskatingu. Na místě byl i Honza Kaňůrek, takže si můžete přečíst report a prohlédnout fotky.

První závod Meatfly Českého poháru ve wakeboardingu a wakeskatingu se letos konal 25.6. 2011 ve Ski&Wake parku v Těrlicku. Závodu se zúčastnilo ve třech kategoriích celkem 36 závodnic a závodníků. Systém závodu se od toho loňského v ničem nelišil, jen kategorie wakeskate ženy byla pro malou účast z minulých let zrušena a my jen můžeme doufat, že tuto punkovou scénu obohatí v brzké době více děvčat!

Jako první rozčeřily vodní hladinu ženy v kategorii wakeboard open. Pro organizátory je neskutečné příjemné vidět na závodech nové tváře, které tlačí na pilu a nenechávají tak dlouhodobé přebornici Petře Kocurové mnoho prostoru na chyby. Na krásném třetím místě se umístila Kateřina Yanová, která loni jen tak zlehka okusila ČPW, to aby letos ukázala jednu z nejlepších ženských jízd. Katčina jízda byla neskutečně dynamická a uvolněná, jen tak dále. Druhé místo obsadila na ČPW zcela nová tvář, Eliška Vydrová, která jako jediná z žen ukázala ve své jízdě raley! První místo pak patřilo Petře Kocurové. Petra dlouhodobě udržuje svůj standard a vyrovnané výkony. Letošní jízdu obohatila o krkolomné scarecrow z kickeru! Příští kolo pravděpodobně zamíchá kartami a už teď je jasné, že závody žen budou velmi vyrovnané.

Ihned po ženách naskočili na vodu muži v nabité kategorii wakeboard open, kde startovalo celkem 18 jezdců, rozdělených do tří skupin po šesti, kdy se každá skupina hodnotila zvlášť. Ze skupiny postoupili přímo do finále první tři jezdci, kteří byli ve finále doplněni jedním jezdcem, který vyhrál jednokolové LCQ (last chance qualification).

Samotné finále bylo velmi napínavé, jelikož spousta jezdců spadlo, a proto ti pak museli své body dohánět v druhém kole, kde museli jet opravdu na hraně! Na třetím místě se ukázal pohodář a silově velmi vyspělý jezdec Petr Balgar, který, když je třeba, jede neskutečnou kudlu. Druhé místo obsadil Jan Miketa, kterému sice chybí vyrovnanější výkony, ale když to Honzovi sedne, je opravdu nezastavitelný. Prvních deset bodů ze závodu Meatfly ČPW si odvezl do Hlučína Pavel Zátopek, který jezdí neskutečně vyrovnaně, ale především hlavou. Jeho jízda byla po stránce kompozice jako z učebnice!

Kategorie wakeskate open se již tradičně odehrává v punk stylu, kdy se borci na startovacím mole hecují a neskutečně si závody užívají! Pořadí po prvním kole je následující: třetí místo si vyjezdil Josef Jandek, který se na vodu sice nedostane moc často, ale vyrovnané jízdy a překážky zvládá levou zadní! Na druhé místo si dosáhl místní Bogdan Kornas, který si dává překážky v mnohem větším stylu než většina wakeboardistů a za to si vysluhuje klobouk dolů! První místo obsadil loňský vítěz Meatfly ČPW mladičký Ondra Chládek, který jakmile se dostane do bodované zóny, seká jeden trik za druhým! Neskutečný hustoborec!

Druhý závod Meatfly ČPW 2011 jede 23.7. na Hlučínské Štěrkovně a o nervy nebude nouze! Díky čau!

Text: Michal Urban
Foto: Honza "Kaňůs" Kaňůrek
Více: www.cablewake.cz

“Anonym”

Hodnocení: 0

zsJWXTbS“ 10. 11. 2012 v 17.49 napsal:

u5YOBK , [url=http://xrwqrhzynrtd.com/]xrwqrhzynrtd[/url], [link=http://inpmhqbmwxcu.com/]inpmhqbmwxcu[/link], http://ivibaltzbifk.com/

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

owpUivkuVnrzC“ 10. 11. 2012 v 06.32 napsal:

t7RMy5 <a href="http://vpivriipbtuo.com/">vpivr…

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

ATueykmvbQQEKkRJMo“ 10. 11. 2012 v 00.31 napsal:

MVoLJv , [url=http://nhsyjxufzhly.com/]nhsyjxufzhly[/url], [link=http://vraevsycubcw.com/]vraevsycubcw[/link], http://qhreqwizsbhj.com/

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

VnTmAebeKX“ 9. 11. 2012 v 02.26 napsal:

HcdHxz <a href="http://lpcmbdeadcck.com/">lpcmb…

 
“Anonym”

Hodnocení: 0

lXNrSVEqo“ 8. 11. 2012 v 08.49 napsal:

yay MTB! I'm hoping to get over fears of large obscatles/drops this year, but knowing me I'll still be happiest with two wheels on the ground. Maybe I should try a clinic like I remember you did in the past? Already been out once on the ice this year studded tires do wonders! and looking forward to the end of mud season so we can take advantage of the super trails near us. Have fun in Moab!PS: still love the colors in that shot of you and the sea of yellow flowers, but holy dead pines! So much of the west is like that these days

 

Autoři článku:

Kategorie: Report
Vydáno: 29. 6. 2011 v 12.02

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Messenger s Jakubem Michnou
Messenger s Jakubem Michnou

Protože i ve Freeridu se snažíme jít s dobou, děláme crowdfunding, vlogy točíme na nejnovější hračky, lítáme s…

RAJDR’S KEMP 2018
RAJDR’S KEMP 2018

Od Kuby Zálejského k nám dorazilo info o jejich zbrusu novém RAJDR'S KEMPU, který se uskuteční na začátku sezóny -…

Fotogalerie: Mike Straka by Jan Adam
Fotogalerie: Mike Straka by Jan Adam

Natáčení SURFR Movie se blíží do své finální a nejdůležitější části, většina crew se za pár dní sejde na…

Nejlépe hodnocené Články

Fotogalerie: Mike Straka by Jan Adam
Fotogalerie: Mike Straka by Jan Adam

Natáčení SURFR Movie se blíží do své finální a nejdůležitější části, většina crew se za pár dní sejde na…

Messenger s Jakubem Michnou
Messenger s Jakubem Michnou

Protože i ve Freeridu se snažíme jít s dobou, děláme crowdfunding, vlogy točíme na nejnovější hračky, lítáme s…

Tři sta padesátý devátý díl - upoutávka
Tři sta padesátý devátý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný na TV Nova Sport1 a TV Nova Sport2 a TV Nova Action je tu se svou…