Freeride.cz

Hlavní sekce

Novinky

Chci Novinky vydané mezi kalendář a kalendář

Novinka: Film King Skate již brzy v kinech

Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu. Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Láska na první pohled. Nekonečnej mejdan. Adrenalin. Kultovní postavy českého a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu. Pražská premiéra snímku King Skate se blíží a tvůrci se těší na vstup do českých kin. Venku je i nový trailer, který si v rámci této tiskové zprávy také dáme.

„To bylo něco úplně jinýho, úplně novýho.“ „Nekonečnej mejdan, adrenalin, odlišení.“ Tak vzpomínají protagonisté filmu King Skate, průkopníci skateboardingu v Československu, na období 70. a 80. let, kdy si za železnou oponou vytvořili vlastní svobodný svět. Na podomácku sestavených prkýnkách brázdili ulice, klouzali se v bazénech i u-rampách a organizovali vlastní závody. Partu nadšenců, do které patřili například Petr Forman, Ivan „Zobák“ Pelikán, či budoucí mistr světa Luděk Váša, představuje režisér Šimon Šafránek s pomocí unikátních archivních záběrů. Nesoustředí se přitom jen na skateboarding jako takový, ale především na zachycení dobové atmosféry, emocí a mimořádných lidských příběhů. Film King Skate byl ve světové premiéře uveden na MFF Karlovy Vary, odkud si veze nadšené ohlasy diváků a umístění v TOP 10 diváckého hlasování. Do kin po celé ČR vstoupí 20. září, slavnostní premiéra se uskuteční 15. září přímo v areálu skateparku na pražské Štvanici.

Univerzální filmový zážitek
Světovou premiéru King Skate na MFF Karlovy Vary, které se účastnily skateboardingové legendy, sledovalo ve vyprodaném Velkém sále hotelu Thermal přes 1200 diváků. Ti film ocenili dlouhou ovací ve stoje a následně i 9. příčkou v diváckém hlasování (z více jak 230 filmů, které byly na festivalu uvedeny). Aktuální hodnocení King Skate na Česko-Slovenské filmové databázi je 83 %. Toho, jak snímek na festivalu zarezonoval, si všiml prestižní filmový magazín Variety, recenze na portálu Cineuropa.org King Skate označuje za „film, který se odehrává ve specifické době na specifickém místě, ale působí až překvapivě univerzálně. Materiál, který Šafránek zpracovává je prostě fantastický. King Skate je věrný portrét jedné generace.“

Že film King Skate nepotěší jen zaryté fanoušky skateboardingu potvrzují i slova Iva Andrleho, ředitele distribuční společnosti Aerofilms: „Na světovou premiéru King Skate ve Varech rádi vzpomínáme. Stovky diváků, výborná atmosféra, dlouhá ovace ve stoje. Nejvíc nás ale těší, že se potvrdilo, co už jsme tak nějak věděli. A to, že film není jen pro skejťáky nebo pamětníky. Jak vyplývá z reakcí našich zahraničních přátel i těch, kteří jsou moc mladí na to, aby tuhle dobu pamatovali, King Skate je univerzální filmový zážitek. Radost, mládí a svoboda jsou totiž věci srozumitelné všem,” říká Andrle.

Premiéra ve skateparku na Štvanici
Slavnostní premiéra King Skate za účasti delegace se uskuteční již tuto sobotu 15. září přímo v areálu skateparku na pražské Štvanici. Vstupenky jsou již beznadějně rozebrány, ale pár dnů po této premiéře vstupuje film do kin, takže pokud se na premiéru nedostanete, budete mít již brzy příležitost film shlédnout. Po projekci bude následovat večírek. 17. září zamíří tvůrci na premiéru do brněnského univerzitního kina Scala, 19. září pak do Plzně. Do kin po celé ČR vstoupí film ve čtvrtek 20. září.

Snímek vznikl v produkci společnosti Negativ, v koprodukci s Českou televizí, společností Magiclab a za podpory Státního fondu kinematografie. Distributorem v českých kinech je společnost Aerofilms.

Zde již slíbený nový trailer.

Další informace o filmu King Skate pak najdete na stránkách filmu nebo na facebookovém profilu.

13. 9. 2018 v 18.00, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Monča Havránková opět sází triky v CWPS!

Monča Havránková ze Snowboard Zezula wake teamu je zpět po zranění a opět se prohání ve svém home wakeparku ve Stráži pod Ralskem. Monča jezdit rozhodně nezapomněla, naopak se nám zdá, že v jejím trikovém repertoáru i leccos přibylo. Yeah!

13. 9. 2018 v 15.51, napsal Freeride.cz „FRedakce - Wake“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Report: První Snowboard Zezula Surf Camp


Historicky první SNOWBOARD ZEZULA Surf Camp se uskutečnil první červencový týden na WildHouse ve Španělsku pod taktovkou našeho team ridera Matěje Nováka. Na camp dorazil ideální počet čtrnácti surfařů, kteří se tak mohli rozdělit do skupin podle pokročilosti. To naznačuje, že na camp nedorazili jen protřelí a oceánem ošlehaní profíci, ale také úplní začátečníci, které následně surfing pohltil.

Surfové lekce byly koncipovány tak, aby se našly ty nejlepší podmínky k progresu všech. V plánu bylo pět lekcí se zkušenými českými lektory Matějem Novákem a Terezou Vlkovou a další dva dny volného surfingu pod dohledem instruktorů. Progres všech surfařů za celý týden byl raketový, a to můžete vidět sami, protože jsme ho zachytili na objektivy fotoaparátů. 

Celý camp nebyl zaměřený pouze a jen na aktivity ve vodě, ale také na řádný odpočinek a poctivou španělskou gastronomii, včetně návštěvy továrny na proslavenou lokální sidru. K dalšímu doplnění energie pořadatelé vykouzlili burgry na venkovním grillu z lokálního hovězího.

Každý večer byl na baru připravený program, který se netýkal jen surfové teorie a videokoučingů, ale i oslav všech odjetých vln se skleničkou v ruce. Když už bylo třeba si dát trochu oraz od vln, celá parta vyrazila na příjemnou horskou procházku do nedalekých Picos De Europa, kde se tu a tam ještě ukazovaly zbytky sněhu a na zelených stráních se proháněly krávy a polodivocí koně.

Na konci campu si všichni zúčastnění užili parádní vlny a hlavně počasí, které dokázalo, že i v Evropě se dá jezdit jen v plavkách.

Co víc k takovému týdnu dodat?

Snad jen to, že se těšíme na příští rok na dalších termínech!

Chceš vyjet na podzimní surftrip? Zastav se u nás, vybavíme tě vším potřebným.

13. 9. 2018 v 12.59, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: John Johnův Vesmír

Včera o půlnoci měl premiéru nový edit od John Johna Florence s názvem "Space". Hurley kolem toho vytvořil skvělé marketingové haló s oznámením, že po facebookovém livestream debutu video zmizí. Od 23:57 jsem mžoural u stránky jak malej Jarda. John John kvůli zranění na Bali už pěknejch pár měsíců nesurfuje a ještě pár měsíců ani nebude, takže si s Erikem řekli, že nebudou sedět na zlatém vejci a pošlou starší záběry z West Oz a North Shoru do světa. Zároveň tím určitě potěšili sponzory a zejména Hurley, když je teď takovou dobu na nemocenské.

Rekapitulace:
Stálo to za to? Ptal se jeden z našich fanoušků na facebooku, který očividně nestihl premiéru.
John John hned potom samozřejmě edit vyslal na Vimeo a tak si ten slavný 6-minutový "krátký film" může shlédnout každý.
Ale i tak, stálo to za to! Upřímně ty John Johnovi carve hacky mi chyběli stejně, jako mi v tuhle chvíli chybí oceán. Nejsem si jistej, jestli tam jeden backflip a barrel záběr není dvakrát, ale i tak je to nálož audiovizuálního surf porna! Není divu, že Vimeo staff hned video ocenil. A ta hudba? To je ocenění samo pro sebe! Song Rejoice samozřejmě najdete i v našem Surf playlistu na Spotify.

13. 9. 2018 v 12.44, napsal Jakub „jakmich“ Michna, Fotka

okomentuj!

Novinka: Patrik Hanes: Skate or Die / Remote 2018

Patrik Hanes ze Snowboard Zezula wake teamu dal dohromady svůj wakeskate edit, ve kterém se prohání na novém pro-modelu Bena Horana od Remote Wakeskates. Check it!

Celý report s editem najdete i na Snowboard-Zezula.cz.

13. 9. 2018 v 11.45, napsal Freeride.cz „FRedakce - Wake“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Július Lang a jeho wakeskate diktát

Snowboard Zezula team rider Július Lang se vydal do Brna na čtvrtou zastávku Golden Wake Tour. Při téhle příležitosti vznikl i nadupadný edit. Enjoy!

Celý report s Ďusiho editem najdeš na Snowboard-Zezula.cz.

13. 9. 2018 v 10.19, napsal Freeride.cz „FRedakce - Wake“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: V Jevanech u Prahy tuto sobotu vyvrcholí Kiboko Tour

V redakci nám přistála zpráva o blížící se akci, která již několik let probíhá na rybníku v Jevanech u Prahy. Jedná se o 5. ročník Jevanského Paddleboardového Contestu, který se letos stal i finální zastávkou 4. ročníku Kiboko Tour. Zde je pozvánka včetně programu, ať víte, co vás tuto sobotu čeká. Přiloženy jsou i fotografie z loňského ročníku.

Je to neuvěřitelné, ale už to bude 5 let, co jsme poprvé vyrazili na paddleboardech na hladinu jevanských rybníků. Nejprve jen tak sami pro radost, potom s pár kamarády a pak nás napadlo uspořádat si první malý závod. Tak se zrodil Jevany Paddleboard Contest, který nám za těch 5 let trochu vyrostl a nedělá radost už zdaleka jenom nám.

5 let je tak trochu výročí a tak bude i výroční contest zase o něco větší a lepší. Na Jevaňáku se totiž odehraje mimo jiné velké finále celorepublikové série závodů Kiboko Tour, takže uvidíte závodit i skutečné profíky. To ale nic nemění na tom, že náš závod bude takový, jaký ho máte rádi. Jízdu na paddleboardech si každý bude moct vyzkoušet s dohledem zkušených jezdců a každý se bude moct přihlásit do závodu pro všechny odvážlivce.

Závodit se bude o spoustu věcných cen od našich sponzorů. A komu se nebude chtít měřit své síly s ostatními, ten si může jen vychutnávat ve svém vlastním tempu krásy Jevan přímo z vodní hladiny. K tomu všemu bude samozřejmě zajištěno občerstvení a hygienické zázemí, workshopy a stánky jak pro děti, tak pro dospělé, muzika a hlavně dobrá nálada.

Kdo se bude chtít 15. září bavit v Jevanech celý den, ten k tomu bude mít jedinečnou příležitost. Paddleboard Contest jsme letos spojili s dopoledními hasičskými závody Jevanský Železňák a na své si přijdou i milovníci filmů, protože ve stejný den proběhne i druhý ročník Mezinárodního filmového festivalu Jevany. Prostě pro každého máme něco.

Program:

Jednotlivé závody:

Beach sprint - Jevanský contest - závod na cca 150 m. Startuje se z pláže a jede se na bójku, kde proběhne otočka a zase zpět s výběhem na pláž. Startuje 2 až 8 lidí (podle počtu přihlášených) s postupovým klíčem do finále. Kategorie muži / ženy / děti.

Technical race - závod na 3 až 6 kol (dle tratě) kolem bójek na cca 2.5 až 3 km. Hromadný start z pláže. Každá kategorie startuje zvlášť (muži /ženy / děti).

Long distance - nejdelší závod s hromadným startem, kde se prověří především vytrvalostní dovednosti.

Ponton race - závod 4 - 6 členných týmů na mega boardu.

Pravidla:
Plováky na sprint budou mít všichni stejné (dodá pořadatel)
Plováky na technical race si mohou závodníci půjčit u pořadatele, nebo mohou mít svoje, avšak pouze do velikosti 12" (hobby kategorie) a do 14" (sport kategorie)

Startovné:
100 Kč sprint / 150 Kč technical race / 150 Kč long distance/ ponton race a dětské kategorie zdarma.

Přihlášky:
bit.ly/prihlaska-jevany
Přihlásit se můžete i na místě, startovné se platí v den závodu.
Případné dotazy zjistíte na čísle pořadatelů - Jirka - 724732774, Lukáš - 777231921

Časový harmonogram:
9:00 - 10:30 prezentace
11:00 start závodu long distance - hromadný start
14:00 start závodu technical race - start po kategoriích
16:00 start závodu Jevanský contest sprint
17:30 vyhlášení výsledků

Podrobnosti najdete i na následujících odkazech:
Paddleboard Contest Vol. 5 - fb událost
Jevanský Paddleboard Contest - fb stánka
Kikobo Tour IV. Jevany u Prahy - fb událost
Více fotek z loňského ročníku

11. 9. 2018 v 12.35, napsal Freeride.cz „FRedakce - Wake“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Vyhlášení soutěže spojené s anketou o Freeride.cz magazínu

Po celý srpen jste mohli přispívat do ankety, ve které jsme se vás ptali na spoustu otázek týkajících se našeho / vašeho Freeride.cz magazínu. My vám dnes chceme moc poděkovat, protože anketu vyplnilo bezmála sedm stovek z vás, což je super číslo. Vašimi odpovědmi se pomalu prokousáváme a už teď víme, že v nich najdeme spoustu podnětů k naší další práci!

Navíc jsme vylosovali pět respondentů, kteří se mohou těšit na avizované ceny. Uvádíme pouze e-maily, žádné další informace jsem po vás nechtěli:

1. cena: mikina s kapucí Freeride.cz Logo Charcoal M (f@filipruzicka.com)
2. cena: kšiltovka snapback Freeride.cz Logo Black (tereza.mertova@gmail.com)
3. cena: pánské triko Freeride.cz Trust Black M (psoudek@gmail.com)
4. cena: ručník Freeride.cz Camo 100x50 (seekfour@seznam.cz)
5. cena: gymbag Freeride.cz Trust (losangelos@seznam.cz)

Všem moc gratulujeme a budeme vás kontaktovat po mailu ohledně doručení.

Ještě jednou VELKÝ DÍK všem kdo jste vyplnili anketu a těšte se na konec září, protože pro vás chystáme spoustu novinek. A vy kdo jste ještě nestihli anketu vyplnit, můžete to ještě napravit, je stále k dispozici na tomhle odkazu.

3. 9. 2018 v 08.00, napsal FReeride.cz „FRedakce“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Junior Wake Contest 2018 jž tuto neděli 2.9. v CWPS

I letos se budou konat největší juniorské závody v republice Junior Wake Contest a to už v neděli 2.9.2018Cable Wake Park Stráž!
Zúčastnit se může každé dítě do 16 let, které se baví wakeboardingem nebo wakeskatingem a chce předvést, co všechno v tomto sportu dokáže. Na všechny čeká den plný adrenalinu, závodní atmosféry, spousty zábavy a mnoho dalšího.

Připravené jsou parádní ceny od úžasných sponzorů jako je Wakeguru.cz, Mysticstore.cz, Snowboard Zezula, FreestyleZOO, MOU, Město Stráž pod Ralskem, Panda Sport, Cable Wake Park Stráž a mnoho dalších.

Máte doma malého wakeboardistu? Zaregistrujte ho na email anet.hanesova@seznam.cz. Přijďte se podívat a podpořit malé závodníky!

Závody začínají již tuto neděli v 7:00 ráno registrací v Cable Wake Park Stráž. Těší se na Vás tým CWPS!

1. 9. 2018 v 12.27, napsal Freeride.cz „FRedakce - Wake“ , Fotka

okomentuj!

Novinka: Kapitán Demo vytvořil hymnu pro Desperados Highjump

Muzikant a hudební producent Jiří Burian, respektive jeden z jeho hudebních projektů a zároveň jeho alter ego, Kapitán Demo, v současné době vydal novou skladbu. Jedná se o píseň, která je hymnou největších tuzemských závodů v cliffdivingu, tedy ve skocích do vody z extrémních výšek Desperados Highjump. Kapitán Demo v ní použil v Čechách již zlidovělý popěvek "Kdo neskáče není Čech", což je spojující linka mezi samotnou písní a závody, při kterých se závodníci vrhají do lomu ve středočeských Hřiměždicích až z 30 metrů.
"Udělal jsem už tolik hymen. Dá se vlastně říct, že všechny moje tracky jsou hymna. Ale Highjumpu jsem vytvořil jednu navíc. Jedeme tam letos hrát, a tak doufám, že budou všichni znát text nazpaměť. Jestli ne, nezajímá mě to, je mi to jedno," říká Demo před koncertem na hlavním podiu na Desperados Highjump 2018.

Samotnou hymnu a Demův komentář najdete ve videu zde:

1. 8. 2018 v 09.17, napsal Freeride.cz „FRedakce - Wake“ , Fotka

okomentuj!

< novější1234567891314233867119213