Mölltaler Gletscher otevírá v pátek letní snowpark!

Máme skvělou zprávu pro všechny snowboardery & freeskiery! Mölltaler Gletscher už tenhle pátek otevírá letní snowpark! Tenhle ledovec, který leží v rakouských Korutanech vám zatím možná není tolik známý, ale vězte, že to se pravděpodobně v následujících týdnech a měsících změní. Chystají se totiž zajímavé věci!

Právě vznikající snowpark bude na ledovci umístěn mezi sjezdovkami Schareck 2 a Schareck 3, což umožní oddělení "sjezdovkových typů - normálů" a "freestyle riderů". Snowboardisty a freeskieři si tak budou moct naplno užít tenhle letní snowpark.

Překážek bude v parku celkem 8 a celému set-upu bude dominovat finální 14m kicker. Celý set-up bude následující:
Ředitelem areálu je Čech Max Gottfried, který mimo jiné k otevření snowparku uvedl:
„Máme slušné zásoby sněhu a protože široko daleko taková možnost není, rozhodli jsme se zpříjemnit letní dny našim návštěvníkům a dát jim exkluzivní prostor užít si na desce na sněhu i během letních dnů. Aby toho nebylo málo, na otevření našeho letního snowparku jsme pozvali skvělé jezdce z několika evropských zemí.“

Velkou výhodou snowparku je právě to, že s výstavbou pomáhají zkušení jezdci - mezi jinými i rakouský pro rider Clemens Millauer.

Oficiální otevření snowparku se uskuteční již v pátek s tím, že otevírací happening vyvrcholí v neděli za účasti repre týmů z Rakouska, Itálie, Česka a Německa. Během víkendu se v parku objeví i Anna Gasser a Šárka Pančochová.

Skvělou zprávou je i to, že na stavbě parku se z organizačního hlediska podílí i Renda Hroneš a přímo na místě stavbu realizuje všem dobře známý Jetel, který v Altenmarktu provozuje Absolut Boardinghouse a znáte ho možná i právě z Absolut Parku!

Snowpark bude upravovaný denně a cílem je ho udržet v provozu co nejdéle - minimálně do konce července. Případně i déle s tím, že záležet bude na zájmu ze strany jezdců a na sněhových podmínkách.

Kde najdu další info o provozu?

Doporučujeme mrknout přímo na web ledovce Mölltaler Gletcher a sledovat i jejich Facebookovou stránku.

Kolik stojí permice?

Dobrá zpráva pro ty, kdo mají CHYTROU SEZÓNKU PRÉMIUM, která platí v Mölltalu už teď. Pro ty, kdo jí ještě nemají, mrkněte sem.

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Streetová nálož Batter Late Than Never

Dnes se podíváme na partičku Britů, která vyrazila točit streety do Finska. V tomto snímku můžete vidět 6 jezdců, kteří nám předvádí parádní street snowboarding, plný těžkých spotů, stylových triků a taky pár ošklivých držkovek.

Monika Nováková kralovala na Pitztal Wild Face 2021

Český úspěch dorazil na freeridovém závodě Pitztal Wild Face 2021...

Mikkel Bang a Robin Van Gyn korunovanými vítězi poslední zastávky Natural Selection Tour

V pátek se odjela poslední zastávka Travisovi velkolepé akce Natural Selection Tour v Tordrillo Mountain Lodge, kterou jste mohli sledovat živě na Red Bull TV nebo následně ze záznamu na Youtube. O všem jsme vás již informovali. Nyní je na čase vám shrnout, jak to dopadlo.