Mölltaler Gletscher otevírá v pátek letní snowpark!

Máme skvělou zprávu pro všechny snowboardery & freeskiery! Mölltaler Gletscher už tenhle pátek otevírá letní snowpark! Tenhle ledovec, který leží v rakouských Korutanech vám zatím možná není tolik známý, ale vězte, že to se pravděpodobně v následujících týdnech a měsících změní. Chystají se totiž zajímavé věci!

Právě vznikající snowpark bude na ledovci umístěn mezi sjezdovkami Schareck 2 a Schareck 3, což umožní oddělení "sjezdovkových typů - normálů" a "freestyle riderů". Snowboardisty a freeskieři si tak budou moct naplno užít tenhle letní snowpark.

Překážek bude v parku celkem 8 a celému set-upu bude dominovat finální 14m kicker. Celý set-up bude následující:
Ředitelem areálu je Čech Max Gottfried, který mimo jiné k otevření snowparku uvedl:
„Máme slušné zásoby sněhu a protože široko daleko taková možnost není, rozhodli jsme se zpříjemnit letní dny našim návštěvníkům a dát jim exkluzivní prostor užít si na desce na sněhu i během letních dnů. Aby toho nebylo málo, na otevření našeho letního snowparku jsme pozvali skvělé jezdce z několika evropských zemí.“

Velkou výhodou snowparku je právě to, že s výstavbou pomáhají zkušení jezdci - mezi jinými i rakouský pro rider Clemens Millauer.

Oficiální otevření snowparku se uskuteční již v pátek s tím, že otevírací happening vyvrcholí v neděli za účasti repre týmů z Rakouska, Itálie, Česka a Německa. Během víkendu se v parku objeví i Anna Gasser a Šárka Pančochová.

Skvělou zprávou je i to, že na stavbě parku se z organizačního hlediska podílí i Renda Hroneš a přímo na místě stavbu realizuje všem dobře známý Jetel, který v Altenmarktu provozuje Absolut Boardinghouse a znáte ho možná i právě z Absolut Parku!

Snowpark bude upravovaný denně a cílem je ho udržet v provozu co nejdéle - minimálně do konce července. Případně i déle s tím, že záležet bude na zájmu ze strany jezdců a na sněhových podmínkách.

Kde najdu další info o provozu?

Doporučujeme mrknout přímo na web ledovce Mölltaler Gletcher a sledovat i jejich Facebookovou stránku.

Kolik stojí permice?

Dobrá zpráva pro ty, kdo mají CHYTROU SEZÓNKU PRÉMIUM, která platí v Mölltalu už teď. Pro ty, kdo jí ještě nemají, mrkněte sem.

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Kuura Koivisto to řádně nasekal na Prinoth X Campu

Čeká nás první návštěva podzimní Prinoth X Campu v italském Passo Stelvio...

Glacier Park na Kitzsteinhornu je v provozu

Z Rakouska se hlásí další nově otevřený snowpark...

Dej si pohodovej pokec s Kubou Hronešem o létě i nové sezóně

O Kubovi už jste s největší pravděpodobností ve snowboardovém světě něco slyšeli. Tenhle 16-letej rodák ze Špindlu už se objevil například v naší rubrice Mladá krev, nedávno se dostal do týmu Burton a pár dní zpět proletěl světem s miniklipem, kde trefil pod railem Annu Gasser. Dej si ke svačině tenhle veselej rozhovor o létě, přípravě i nový sezóně.