Telefilm - volná pata, volná mysl

Přinášíme vám informace o novém chystaném českém projektu o telemarkovém lyžování!

Historie telemarkového lyžování sahá až do poloviny devatenáctého století. Náš TELEfilm je trošku mladší. V posledních dvaceti letech zažívá klasické telemarkové lyžování obrovský boom a návrat na bílé svahy. A právě proto jsme se rozhodli natočit náš TELEfilm, ve kterém lyžování „s volnou patou“ představíme široké veřejnosti.

Začneme krátkým pohledem do historie a řekneme si, jak se lyžování vyvíjelo. Možná ne každý ví, že dnešní podoba alpského lyžování, tak jak jí zná každý, vychází právě z elegantního a technicky náročnějšího telemarkového stylu. Podíváme se, jak z kousku překližky vznikne v kombinaci s pár dalšími materiály špičková závodní lyže. Ten, koho by telemark lákal a chtěl by ho vyzkoušet, ale i ten, kdo už volné patě propadl, se dozví i nějaké metodické typy a rady, jak svůj styl ještě vylepšit. Ale především se bude jezdit, jezdit a jezdit!

S myšlenkou a scénářem TELEfilmu přišel Michael Turek mladší, který je podepsaný i pod režií. Natáčení probíhalo na svazích v ČR v Krušných horách a v Alpách v Rakousku. Na záběrech uvidíte jezdit kromě výše zmíněného Michaela, Kamila Dostála, který má za sebou více jak dvacet startů ve světovém poháru v telemarku, Michala Alexu, Radima Nevrlého, Aničku KašparovouŠtěpána Pobudu. Kameru a střih má na svědomí Tomáš Mähring z H2Omaniaks production a s grafickou úpravou nám pomáhá Igor Faltus. Premiéru chystáme již v listopadu tohoto roku!

Celý projekt TELEfilm mohl vzniknout díky podpoře firem Scarpa (generální partner TELEfilmu, italský výrobce nejen telemarkových bot, www.scarpa.cz), Hannah (český výrobce outdoorového oblečení, právě díky Hannahu mají všichni jezdci ve filmu na sobě slušivé hadříky), Lusti (český výrobce špičkových lyží), Alpsport (outdoorové prodejny, distributor značky Scarpa do ČR), Sonim (americký výrobce „nejodolnějších telefonů světa“) a Sportkamery.cz (distributor a prodejce speciálních kamer na helmu). Nejen další partnery filmu, ale i popis členů TELEtýmu a více informací o celém projektu najdete na webu www.telefilm.h2omaniaks.com, aktuality, zajímavosti a novinky se dozvíte také na www.facebook.com/telefilm2012

Text a foto: Váš TELEteam

Další zajímavé články

Jarní várka stylu od Buldozlife crew z Alaïa Parks

Banda Buldozlife nás vezme do nový jarní destinace Alaïa Parks v Crans Montaně...

Street fandy potěší Max Siudak s editem "Mill Of Release"

Maximus Siudak přichází s menším urban videem "Mill Of Release"...

Proč se Dani Bacher stal Rider of the Week na letošní Kimbo Sessions? Proto!

Nejlepším jezdec Kimbo Session 2022 se stal Dani Bacher a tady je důkaz proč...