Film “NARCIS“ vám představí snowboarding ve válkou zničeném Kosovu

Filmový projekt “NARCIS“ z dílny snowboardového a filmového nadšence Eliase Elhardta, který se vydal do zapomenuté oblasti zimních sportů, uprostřed válkou zničeného Kosova, kde se snowboarding a zimní sporty pomalu opět probírají k životu.

Narcis

Uprostřed Kosova se nachází oblast pronásledovaná válkou a etnickými konflikty, sport resort Brezovica. Oblast s pár opuštěnými hotely a lanovkami, kde se čas zastavil už před dvaceti lety během rozpadu Jugoslávie. Snowboardový nadšenec Hamdi je jedním z místních lokálů, kteří se momentálně snaží vdechnout nový život do tohoto speciálního místa a sdílet nadšení pro zimní sporty s nadcházejícíma generacema. Hamdi provádí Eliase tímto zapomenutým světem a snaží se odpovědět na otázku, jak muže být postavena budoucnost, když minulost je stále přítomna.

Elias Elhardt o NARCISU řekl: „Se vzestupem nacionalismu v celé Evropě jsem chtěl natočit film, který prozkoumá, jak rozdělení zemí a etnicit odděluje komunity a zda společná vášeň pro zimní sporty může sloužit jako platforma pro sbližování lidí. S touto myšlenkou jsem odcestoval do balkánských hor ve východní Evropě a objevil ideální místo a komunitu, abych povyprávěl tento příběh. Malé zimní sportovní město Brezovica v Kosovu, které bylo kdysi před rozpadem Jugoslávie během kosovské války a sporu mezi Srbi a kosovskými Albánci, prosperujícím resortem. Tento probíhající konflikt znemožňoval rozvoj města z velké části během posledních 20 let, ale nyní přichází nová generace mladých nadšenců zimních sportů, kteří jsou ochotni toto místo znovu vybudovat v naději na lepší budoucnost.“

Film byl představen na vybraných filmových festivalech, jako je St. Anton Filmfest nebo Banff Film-Festival, který se řadí mezi jedny z nejprestižnějších filmových festivalů horských sportů.


Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Tři tipy, kam aktuálně vyrazit za parkovými radovánkami

Svrbí tě nohy, ruce a potřebuješ vyrazit provětrat svoje snowparkové skills. Máme tady tři tipy, kde momentálně ukojíš svoje choutky...

Rozjeli jsme další kolo prodeje SUPPORTING COMMUNITY merche!

Díky velkému zájmu o náš merch z kolekce SUPPORTING COMMUNITY, který nás obrovsky těší a za který všem moc děkujeme, jsme se rozhodli přidat druhé kolo. Opět jedeme formou předobjednávek a máme pro vás i několik novinek!

Domíno a Jana o Erasmus dream tripu po Špáňu a Portugalsku

15 tisíc kilometrů, 60 nocí v autě, 6 států, 8 letů, 7 kamer, 1 gril, 7 prken (surf / skate / snow), 4 snowparky, 213 napádlovaných kilometrů, 47 sunsetů, 1 home spot... To je ve zkratce absolutní dream trip, kterej si dali Domíno s Janou. Mrkněte na super rozhovor, fotky a skvělý video!