Film “NARCIS“ vám představí snowboarding ve válkou zničeném Kosovu

Filmový projekt “NARCIS“ z dílny snowboardového a filmového nadšence Eliase Elhardta, který se vydal do zapomenuté oblasti zimních sportů, uprostřed válkou zničeného Kosova, kde se snowboarding a zimní sporty pomalu opět probírají k životu.

Narcis

Uprostřed Kosova se nachází oblast pronásledovaná válkou a etnickými konflikty, sport resort Brezovica. Oblast s pár opuštěnými hotely a lanovkami, kde se čas zastavil už před dvaceti lety během rozpadu Jugoslávie. Snowboardový nadšenec Hamdi je jedním z místních lokálů, kteří se momentálně snaží vdechnout nový život do tohoto speciálního místa a sdílet nadšení pro zimní sporty s nadcházejícíma generacema. Hamdi provádí Eliase tímto zapomenutým světem a snaží se odpovědět na otázku, jak muže být postavena budoucnost, když minulost je stále přítomna.

Elias Elhardt o NARCISU řekl: „Se vzestupem nacionalismu v celé Evropě jsem chtěl natočit film, který prozkoumá, jak rozdělení zemí a etnicit odděluje komunity a zda společná vášeň pro zimní sporty může sloužit jako platforma pro sbližování lidí. S touto myšlenkou jsem odcestoval do balkánských hor ve východní Evropě a objevil ideální místo a komunitu, abych povyprávěl tento příběh. Malé zimní sportovní město Brezovica v Kosovu, které bylo kdysi před rozpadem Jugoslávie během kosovské války a sporu mezi Srbi a kosovskými Albánci, prosperujícím resortem. Tento probíhající konflikt znemožňoval rozvoj města z velké části během posledních 20 let, ale nyní přichází nová generace mladých nadšenců zimních sportů, kteří jsou ochotni toto místo znovu vybudovat v naději na lepší budoucnost.“

Film byl představen na vybraných filmových festivalech, jako je St. Anton Filmfest nebo Banff Film-Festival, který se řadí mezi jedny z nejprestižnějších filmových festivalů horských sportů.


Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Výběr TOP pánských freestylových prken letošní sezóny

V dnešní době kdy je trh doslova plný všech možných freestylových prken je obzvláště náročné vybrat si to správné prkno pro vás. A proto vám přinášíme náš výběr TOP pánských freestylových prken letošní sezóny, které seženete na našem českém trhu. Tak na to koukněte a třeba vám to pomůže s výběrem vašeho nastávajícího miláčka.

X Games v Aspenu 2020 už mají první snowboardové medailisty!

V americkém Aspenu už jsou v plném proudu letošní X Games 2020 a svět už zná první dva zlaté medailisty ve snowboardových kategoriích! Pojďte se s námi rychle podívat, kdo letos kraloval snowboardovému Big Airu žen a snowboardové SuperPipe mužů.

Vyraž v březnu na legendární Nitro Camp Rejdice

Od Záji nám do redakce dorazila pozvánka na legendární Nitro Camp Rejdice, kterým prošla snad celá česká snowboardová scéna. O tom, že legendární bude i tenhle ročník není pochyb, protože na vyladěný park dohlédne sám Zája a o coaching se postará nabitá parta! Více info přímo od Záji níže.