Making of "Rusty KneeSodes" by Ondra Bauer

Dneska pro vás máme jednu velkou lahůdku, která vznikala letos převážně v českých luzích a hájích. Ondra Bauer začal tak nějak spontánně realizovat svůj vlastní video projektík a nazval ho trefně “Rusty KneeSodes”, tedy ve volném překladu “Epizody rezavých kolen”. To, že na stará kolena kluci snowboarding rozhodně nezapomněli, se budete moci přesvědčit v první epizodě už zanedlouho. Teď si ale můžete přečíst jak probíhalo natáčení a kouknout na pár opravdu hodně povedených fotek. Teď už ale předáváme slovo Ondrovi Bauerovi.

Rezavý kolena představujou snowboarding, který mě baví nejvíc. Vyrostl jsem na sledování SNB a SK8 videí a právě videa, jako byly třeba ty od Robot Food, mě vždycky zvedly ze židle a dokopaly jít jezdit. Posledních pár let rád něco tvořím s foťákem a kamerou, tyhle hračky mi už vlastně dělají stejnou radost, jako samotnej snowboarding, takže spojení všech těhle věcí dohromady je jak sen.

Začátkem ledna jsem koupil winch, měl jsem to udělat už dávno, tahle stroj dá úplně profláklejm místům novej rozměr, když je rychlost, dá se vymyslet cokoli. Při jednom z prvních testování byl na místě i Venca Kutil, kterýho naviják nadchnul a od tý doby začal lovit a připravovat jeden spot za druhym. Ježdění s Vencou je super, jezdili jsme spolu ve třinácti, jezdíme i ve třiceti, má to sakra v noze a supr voko na zajímavý místa, hlavně když vidí nějakej gap, nějakou díru, čim větší, tim lepší, tak to von přes ní prostě musí hupsnout, společně jsme dali takřka všechny spoty, spoustu dalších máme v plánu na příští zimu. V průběhu natáčení se občas přidala další parta - Kuba Petr, Kuba Šimůnek, Bendys, Terka Čermáková, Mates Kučera, na akci u Kůti (viz fotky) pak taky Roman Dlauhý, Darek Bergmann, Honza Nečas, Štěpán RokosMatěj Novák.

Všechny fotky i záběry vznikly v duchu 100% riders for riders, buď jsem fotil a natáčel já, nebo jsem dal někomu z riderů do ruky můj vercajk, když jsem šel jezdit. Nebyl to původní záměr, prostě to tak dopadlo. Občas by bylo dobrý mít někoho, kdo bude jen stát za kamerou, asi by se nasbíralo víc materiálu, ale budget na projekt je 0 Kč a je vlastně fajn, že takhle není třeba s nikym nic zdlouhavě řešit, prostě hodim všechny moje hračky do auta a můžeme vyrazit. Právě tahle svoboda jezdit co chci, kdy chci a kde chci, s nikym nezávodit, nikomu nic nedokazovat, jen tvořit zábavný věci na zajimavejch místech, to mě baví na tomhle snowboardingu nejvíc.

Díky mým sponzorům: Funstom, Perskindol, Capita, Union, Snowbitch.cz, Sundisk, Electric, DVS, Sigma, ManfrottoChimpanzee za podporu. Díky opičímu králi Kubovi Šimůnkovi za pár fešnejch záběrů a fotek a Tílkovi za obsluhu winche. Speciální dík Žluté Plovárně na Malé Skále za zapůjčení lodě, která zažila výbornou shredovou plavbu.

Další zajímavé články

Kam na podzim za prvním shredem na ledovec?!

Taky už nutně hledáte první možnost vyrazit za snowboardingem? Tak to jste tady na správném místě, protože v dnešním článku mrkneme, jaké jsou možnosti na první letošní ledovcové ježdění. A to né jen tak obyčejné, ale ježdění s našlapaným doprovodným programem a večerními radovánkami do ranních hodin, haha.

První letošní předsezónní jibbing proběhl minulou sobotu na Severáku

V týdnu před akcí se k nám náhodou dostala pozvánka na první pohled velmi “punkovou” akci v Jizerských horách. Tamní Ski Areál Severák hostil na stálém letním jibbovém set-upu, který tam má postavená místní shreďácká crew - Jibbing jam. Na místě byl náš redaktor Štěpán a v tomto reportu se jeho pohledem mrkneme, jak to vlastně na místě vypadalo.

"Čas na řízky" je nový film z dílny Clemense Millauera

Je tady "řízku čas", rakouský snowboardový film, který se názvem tváří jako dokonalá reklama na českou cestovní svačinku. Ovšem stejné zájmy sdílí i naší rakouští sousedé a v čele s Clemensem Millaurem se tomu rozhodli věnovat celý film.