Snowboard Zezula Freestyle Tour 2015 - Deštné

Jak jste se už dočetli v pátečním článku, druhý lednový víkend patřilo Skicentrum Deštné v Orlických horách zcela snowboardingu. V sobotu se odehrála první zastávka akce Just Ride! a v neděli zase odstartoval letošní ročník Snowboard Zezula Freestyle Tour pod názvem Slopestyle Masters. Tady je k tomu pár slov, fotky od Přemka Vidy a video od Burg Production.

O víkendu se pozornost snowboardové komunity upřela do Deštného v Orlických horách, kde nejprve v sobotu proběhla první zastávka série snb happeningů Freeride.cz Just Ride! 2015 (report, video a fotky ZDE), kterou následoval v neděli první závod Českého poháru ve freestyle snowboardingu, který nese název Snowboard Zezula Freestyle Tour 2015.

Contest nazvaný Slopestyle Masters se jel v deštenském Your Parku, který místní shapers vymazlili do neuvěřitelného luxusu, obzvláště když vezmeme v potaz podmínky, se kterými se pár dnů před akcí museli vypořádat. Závodní trať se tak skládala z několika railů v horní části parku a následovaly dva kickery. S pětipřekážkovou tratí a náročnými větrnými a ledovými podmínkami si nakonec nejlépe poradili Dušan KřížDiana Augustinová.

Dušan Kříž odjel jízdu Fs 270 transfer, Bs Blunt 270, Grind Bs 360 out a na skocích čistě kombo Fs 900 a Sw Bs 900. Druhý Dan Porkert zvolil jistotu a na sklocích Cab 540 následovala Bs 900.Třetí skončil nakonec přoi neúčasti Honzy NečasePetra Horáka asi největší favorit závodu a loňský vítěz Snowboard Zezula Freestyle Tour Martin Mikyska. Ten zajel jízdu Transfer 270, Bs Blunt 270, Grind Bs 180 out, Cab 720 a Sw Bs 900, ale chyběla tam čistota, takže z toho byl “jen” bronz. Za svůj poslední trik Switch Backside 900 si ale “Mikýř” odnesl navíc cenu za G Shock Best Trick.

Holčičí kategorii jely jen dvě závodnice a mezi nimi byla lepší Diana “Didi Augustinová. Mezi juniory skončil první Jan Rovenský a dětskou kategorii ovládl Patrik Toman.

Další závod série Snowboard Zezula Freestyle Tour 2015 se pojede o víkendu 14. - 15. února na Klínovci.

Muži:
1. Dušan Kříž (Vans, Bataleon, Switchback, Drift)
2. Dan Porkert (Flow, Nugget, Snowboard Zezula, Oakley)
3. Martin Mikyska (Rip Curl, Vans, Union, Tic Tac, Level, Smith, Polar)

Ženy:
1. Diana Augustinová (Rockstar Energy Drink)
2. Tereza Šebková

Junioři:
1. Jan Rovenský
2. Lukáš Měcháček

Děti:
1. Patrik Toman
2. Filip Kaplan
3. Matyáš Bartovič

G Shock Best Trick: Martin Mikyska

Foto: Přemek Vida /​ Czech Snowboarding
Video: Burg Production
www.czechsnowboarding.cz

Další zajímavé články

Třetí epizoda DC Transitors je plná solidního backcountry snowboardingu

Třetí epizoda z letošní série DC Transitors je opět pořádná pecka! Sestava ve složení Torstein Horgmo, Iikka Backstrom, Sebbe De Buck a Mons Roisland se společně vydala do Kanady na backcountry misi a jako vždy zpět dovezli hromadu kvalitních záběrů, které si určitě udrží vaší pozornost.

FreerideTV: Mikýřův Prkenný Přehled - 3. díl

Mikýř je zpět a jeho Prkenný Přehled s ním! Tentokrát v májovém láskyplném vydání opět nahlédneme pod pokličku české snowboardové scény a dokonce zabrousíme o kus dál, a to i do českého světa skateboardingu a freeskiingu.

Zeb Powell se kroutí do včech směrů v novém videu E.A.S.T

Koukněte na nový edit z východního pobřeží USA, ve kterém se vám představí talentovaný Zeb Powell. Tohoto mladého snowboardistu můžete v poslední době vidět víc a víc a zcela jistě za to může jeho nezvyklý styl kroucení triků. No přesvědčte se sami.