Snowboardové kempy 2018 v K2 snowparku Vítkovice

K2 snowpark Freestyle Area ve Vítkovicích v Krkonoších odstartoval koncem prosince další zimní sezónu, jejíž součástí budou již tradičně také snowboardové výukové kempy pro širokou veřejnost. Kempy pod hlavičkou Freestyle Area Academy vstupují do své 8. sezóny a všichni bez rozdílu pohlaví a dosavadních zkušeností, kteří se chtějí efektivní formou pod vedením profesionálů na snowboardu zlepšit, jsou rozhodně vítáni! Zde vám přinášíme základní informace o letošních kempech.

Pro koho jsou kempy určené?
Snowboardové kempy ve vítkovickém snowparku jsou určeny pro všechny zájemce bez rozdílu věku, pohlaví a dosavadní jezdecké úrovně, výuka je individuálně přizpůsobena rozdílným zkušenostem účastníků od začátečníků až po pokročilé. Kromě coachů zaměřených na freestyle snowboarding je po celou dobu kempu přítomen také coach pro výuku klasické metodiky, takže bude postaráno i o úplné začátečníky, kteří kouzlo snowboardingu teprve poznávají. 

Kde kempy proběhnou?
Freestyle Area Academy výukové kempy probíhají již tradičně v K2 snowparku Freestyle Area Vítkovice v Krkonoších. Snowpark je každoročně navrhován a stavěn profesionály se zkušenostmi ze zahraničí, každý den rolbou a ručně upravován partou místních zkušených shaperů. Důležitým faktem pro ideální průběh výuky je také příprava vhodných překážek a menších skoků před kempem samotným a také možnost povolání shaperů kdykoliv přes den v případě, že některá z překážek či skoků potřebuje reshape. K2 snowpark je rozdělen do několika sekcí podle obtížnosti (easy, medium, pro) a na své si přijde jak úplný začátečník, tak zkušenější jezdec. Další podstatným faktem je, že snowpark má svůj vlastní vlek, takže nestrávíte spousty času ve frontách a můžete se tak déle věnovat snowboardingu.

Jak coaching probíhá?
Coaching probíhá v pohodové atmosféře, vždy však v jasném časovém harmonogramu s maximálním ohledem na jezdecký progres. Na jednoho coache připadá maximálně 7 kemperů, tak aby měl každý účastník dostatečnou pozornost při výuce a také prostor na případné individuální dotazy. Každý den probíhá před výukou strečink a cca. 30min. volného ježdění na zahřátí těla a poté následuje vždy v dopoledním a odpoledním bloku minimálně pět hodin poctivé výuky. Na kempech jsou jednotliví účastníci rozděleni do několika skupin podle podobné úrovně zkušeností, čímž se vzájemně při coachingu nebrzdí. V průběhu kempu coachové rotují, takže všichni účastníci mají možnost získat cenné zkušenosti od všech nasazených profesionálů. Na závěr dne pak každý z coachů natáčí svojí skupinu na kamery a záběry se pak večer promítají v rámci videocoachingu s příslušným komentářem, což je ideální forma jezdecké sebereflexe.

Kdo bude coachovat?
Dobrý jezdec neznamená nutně dobrý coach, a tak sázíme každoročně na osvědčenou kvalitu coachů, kteří nejen aktivně jezdí, ale mají závodnickou přítomnost či minulost. Coachové letošních kempů v sobě kombinují nejen jezdecké zkušenosti, ale také schopnosti dané zkušenosti srozumitelnou a bezpečnou formou předávat ostatním. Osvětu snowboardingu bude šířit Martin Kaňůrek, Michal Biša a Klárka Janíková.

Ubytování a strava?
Ubytování a stravování v rámci polopenze bude probíhat v penzionu Freestyle Snb House, který je od horní stanice snowparku vzdálen krásných 150m, kousek od penzionu směrem ke snowparku je také bezplatné parkoviště. Součástí penzionu je společenská místnost s příjemným barem a obsluhou, kde bude probíhat stravování, večerní videocoaching a workshopy. Jeden den kempu proběhne také na verandě penzionu přenáramná odpolední grilovačka pro všechny kempery zdarma.

Co vše kemp obsahuje?
1x welcome pack s dárky pro každého účastníka od našich partnerů
3x ubytování s polopenzí vč. BBQ
3x permanentka K2 snowpark Vítkovice
3x profesionální coaching (min. 5 hodin denně)
2x večerní videocoaching
koordinátor po celou dobu kempu
tématické workshopy a soutěže o ceny od partnerů kempu
profesionální kameraman/​fotograf (fotogalerie a video z kempu)
bezplatné snowboardové testcentrum K2 (snowboardy, vázání a lavinové příslušenství)
doprovodný program: přednášky, workshopy, soutěže ve snowparku o ceny
pojištění proti stornu v případě nemoci, pojištění odpovědnosti na majetku a zdraví

Kdy kempy proběhnou?
termín A:
1.-4.2.2018 (pátek pololetní prázdniny - netřeba omluvenka ze školy)
čtvrtek odpoledne příjezd - neděle odpoledne odjezd
celkem 3 dny výuky/​3 noci ubytování
termín B:
15.-18.2.2018
čtvrtek odpoledne příjezd - neděle odpoledne odjezd
celkem 3 dny výuky/​3 noci ubytování

Ostatní informace?
Součástí snowboardových kempů je tradičně doprovodný program obsahující tématické přednášky, workshopy a soutěže (nejvyšší ollie, největší progresor, best trick contest), do kterých máme připraveno spousty cen od našich partnerů. 

Na letošních kempech bude jako vždy přítomen profesionální fotograf Lukáš Oujeský, který v poslední době spolupracuje se značkou Red Bull, takže si domů odvezete luxusní fotky. V rámci kempu také proběhne oblíbený večerní fotoshooting na vybrané překážce a kempeři si tak z dílny mistra fotografa odvezou domů netradiční večerní akční fotku.

Pro lokální zájemce je připraven program Local Camper, kdy si můžete kemp libovolně poskládat z položek, které potřebujete a vynechat třeba ubytování či permanentku. Na kempy je také možné zařídit za poplatek dopravu dodávkou z Prahy a zpět.

Freestyle Area Academy pořádá snowboardové kempy ve spolupráci s cestovní kanceláří Wenku s.r.o., která splňuje legislativní podmínky pro pořádání kempů. Součástí kempů je tedy základní úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti na majetku a zdraví a pojištění proti stornu - což znamená, že pokud z důvodu nemoci či zranění nebudete moci na kemp přijet, bude vám 80% zálohy vráceno pojišťovnou oproti lékařské zprávě.

Při objednání kempu a zaplacení zálohy do 24.12.2018 je sleva 500Kč, stejná sleva je pak pro držitele karet ISIC a také pro kempery, kteří se v minulosti některého z našich kempů účastnili. Kemp je možné také věnovat jako dárkový voucher třeba k narozeninám. 

Všichni účastníci kempu mají také nárok na slevu ve výši 30% na nákup snowboardového vybavení od značky K2 snowboarding - s výběrem vhodného vybavení samozřejmě rádi pomůžeme.

Detailní informace ke kempům a online registraci najdete na stránkách www.freestylearea.eu. Snowboard kempy ve Vítkovicích můžete sledovat i na facebookové události.

Na závěr děkujeme za podporu partnerům vítkovického snowparku a letošních snowboard kempů: K2 snowboarding, Horsefeathers, SencorActionCamera, Dakine, G-​Shock a skiareálu Aldrov - Vítkovice.

Další zajímavé články

Rusty Toothbrush - Poveri Noi movie - Team Week

I dnes tu máme Dušana Kříže, který minulou zimu natáčel s naší oblíbenou partou Rusty Toothbrush jejich nový film Poveri Noi. Společně toho zažili hodně. Třeba dubnový Team Week ve Francii. Právě ten si dnes dáme.

Dušan Kříž v The Crap Show Laax 2018 #5

Nejlepší evropský snowpark v Laaxu hostil jarní session od magazínu Pleasure a na místě byla i parta, která stojí za místní sérií The Crap Show. Než odstartuje nová sezóna, dáme si ještě jarní záběry v rámci letošního 5. dílu. V něm se nám ukáže i Dušan Kříž.

Oakley Week x Mammoth by Stale Sandbech

Loňský Oakley Week v kalifornském resortu Mammoth Mountain byl setkáním skvělých lidí a úžasného snowboardingu. Stale Sandbech na něm nemohl chybět a tady je další rekapitulace z editorského pera Drewa Hastingse.