Top články za únor

Nejkratší měsíc v roce je fuč a tak je na místě si zrekapitulovat co zajímavého nám na „Freerajdu“ vyšlo. Zajímavých článků a obsahů bylo opravdu požehnaně a tak si myslíme, že je škoda je poslat do hlubin zapomnění. Pojďme si tedy shrnout, jaké tedy byly výstupy a ještě naposledy jim pojďte věnovat čtenářskou pozornost.

Vezmeme to hned od začátku února.

Rozhovor s Restless crew

Tahle partička shreďáků ze západu využila přívalu sněhu a vyrazila točit projekt streetového videa jak z Ameriky. Pravý a nefalšovaný urban snowboarding plný railů a zdravého vandalismu. Kluky jsme vyzvali na rozhovor a dopadl z toho  zajímavý výstup rozšířený o pěkné fotky a vtipné historky!

Véna´s backyard – Kicker

Pardál jménem Véna Kutil je fakt kutil a v tomto článku nás vezme na svojí zahradu v Jablonci n. J., kde postavil povedený gap. Pozval partu kámošů a společně si dali session jak za starých časů. Vénův parádní výstup, tak jak se sluší a patří, byl plný povídání o tom, jak tenhle nápad vznikl, fotky a dokonce i humorné video. Tohle určitě doporučujeme, protože, přiznejme si, kdo tohle na své zahradě má?

Nostalgické čtvrtky

4 týdny,4 díly, 2 legendy, 2 eventy v nové rubrice „Nostalgické čtvrtky".

II. díl – Craig Kelly

V druhém díle se podíváme na legendu legend Craig Kelly. Nejlepší snowboardista na přelomu 90. let. A ještě dlouho po nich! Byl to jezdec, kterého cenil celý svět, každé medium, značka i rideři. Craig se objevil i na Slovensku, kde pojezdil s českou partičkou tehdejších „shreďáků“. O tomto setkání najdeš více v článku!

III. Díl – Snowboarding poprvé na olympiádě

Se zařazením našeho sportu pod olympijské kruhy byl celkem rozruch, plný bojkotů jezdců i korupční aféry. Nakonec i přes to se snowboarding v Nagánu objevil a jezdci mohli předvést tehdy velmi oblíbenou disciplínu half-pipe. Jak to doopravdy celé dopadlo si můžete přečíst v tomto třetím díle.

IV. díl – Terje Haakonsen

Další velká legenda o kterou jsme se opřeli v NČ. Terje je velmi kontroverzní člověk a jeho přínos pro náš sport je obrovský. Stále se věnuje snowboardingu, ale věnuje se, mimo jiné, i životnímu prostředí a nadaci. Zkrátka, ze snowboardisty filantrop, jaký byl a je Terjeho příběh? Tak o tom je IV. díl!

V. díl – The Arctic Challenge

V tomto dílu jsme se podívali na velmi ojedinělou akci v naší snowboardové historii. V novém miléniu vévodila závodům a akcím disciplína jménem quarterpipe. Obrovská a šílená záležitost. Jezdci na ní létali k hranici 10 metrů nad koping a soutěžilo se o to, kdo vyletí nejvýš a dá nejlepší trik. Byla to akce od jezdců pro jezdce. Žádná lyžařská organizace, pouze čistý snowboarding.

Maximal Animal na Spotu

Tahle partička má u nás svůj blog na kterém pravidelně postují své aktivity. V tomto výstupu vyrazili fotit a natáčet ke Křimovské přehradě, kousek od Chomutova, kde dropovali zítky a vystřelovali se z vystřelováku. Povedený článek od této crew, proto zde má své právoplatné místo!

Rozhovor s polákama o jejich projektu The Polish Winter Diy

Polští streetaři během minulé zimy jezdili a točili a vzniklo z toho velmi povedené video. Proto jsme si pozvali autora, aby nám k tomu něco řekl. Najdeš tu parádní fotky i video o kterém je v tomto článku řeč.

CURATOR Volume III.

Chybí vám tištěné snowboardové magazíny? Tento projekt vám může nahradit vaši touhu. Pevná vazba a plno zajímavého obsahu. I když jsme online magazín, tak bereme na vědomí, že není nad to si prostě vzít do ruky knihu, přičichnout si jak voní papír a prolistovat se v ní. Pokud vás kniha zaujala, tak na našem instagramu právě běží soutěž o tuto knihu!

Jan Hurka – Rozhovor se světovým shaperem

Jen těžko by jste u nás hledali někoho, kdo to jako shaper dotáhl takhle dalo. Honza je člověk, který díky tomu, že se stal shaperem procestoval svět. Setkal se se snowboardovou špičkou a navštívil hodně koutů naší země. Ze svého shaperského života má mnoho parádních vtipných historek a cenných zkušeností. O tom všem se Honza s námi nebál podělit. Troufáme si říct, že je to jeden z nejlepších výstupů, ne jen února, ale i celé zimy. Doporučuje 10 z 10 „freerajďáku“.

Rozbor laviny v Krkonoších

Vážnější téma na konec. Nejčtenější článek za únor byl tento rozbor a za to jsme moc rádi! Protože pokud vstupujete do těchto oblastí, riskujete život. Je dobré si připomínat problematiku pohybu ve volném terénu. Obzvláště u nás jsou ty podmínky dost nestabilní a na závětrných stranách vznikají převěje, které jsou velmi nebezpečné. Navíc díky zavřeným vlekům přibylo lidí, kteří šlapou po svých a pouští se do těchto lokalit. Proto pokud jste ještě nečetli, prosím dejte si tento článek ve kterém najdete i odkaz na pravidla pro pohyb v horách.

To byl souhrn článků, které rozhodně stojí za vaši pozornost a pokud už jste dávno všechny přečetli, tak patříte mezi naše věrné čtenáře a my vám za to děkujeme.

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Lehký a výkonný, to je nový dron DJI Air 2S!

Pokud už nějakou dobu přemýšlíte o koupi dronu, tak vám to dnes trošku ulehčíme. Firma DJI uvedla na trh nový dron DJI Air 2S, který je tou správnou volbou na cestování. Díky jeho skladnosti, váze a funkcím už vám nebude bránit ve sbírání dokonalých záběrů vůbec nic!

Rozhovor: Majda Bohůnková o SNBCROSS týmu Snow Rockets

V dnešním rozhovoru si představíme snowboardcrossový tým Snow Rockets, který v tuto chvíli tvoří největší základnu pro mladý blázny. A pokud je Vaše představivost takhle k večeru už lehce slabší tak se vůbec s představováním netrapte, my to vezmeme za Vás. Ke klávesnici zasedla trenérka raket Majda Bohůnková a FRedaktor Pavel Pek. Dobrou chuť.

Streetová nálož Batter Late Than Never

Dnes se podíváme na partičku Britů, která vyrazila točit streety do Finska. V tomto snímku můžete vidět 6 jezdců, kteří nám předvádí parádní street snowboarding, plný těžkých spotů, stylových triků a taky pár ošklivých držkovek.