Třetí ročník Shred Vacation 2019- report, fotky, video

Vítkovický K2 snowpark má za sebou historicky osmou zimní sezónu. Poslední tři roky zakončuje zimní sezónu akce Shred Vacation, která je společnou oslavou všech snowboardistů a freeskierů, kteří do Vítkovic pravidelně či alespoň občas vyrazí. Hodnotit, jak letošní akce Shred Vacation dopadla, je spíše na shreders, kteří o víkendu 22-24.3.2019 do Vítkovic dorazili a přežili.

Po loňském ročníku, kdy mocný vládce hor do Krkonoš snesl vichřici a teplotu deset stupňů pod nulou, bylo letos zásadní změnou především slunečné počasí. Sluníčko pozitivně upevnilo hlavní myšlenku této akce, tedy užít si snowboarding a freeskiing v pohodové a uvolněné atmosféře.

Parta Freestyle Area shaperů při stavbě Shred Vacation setupu disponovala poměrně dostatečným množstvím sněhu, což napomohlo vzniku nevídaného hřiště, které obsahovalo kromě zbytků snowparku několik funky spotů. Díky super počasí přišel na řadu také bazének, který nejen osvěžil některé účastníky, ale také poslal do věčných lovišť nejeden mobilní telefon.

Páteční den byl určen především foto/​video shootingu a možnosti se zevrubně seznámit s letošním Shred Vacation setupem. V rámci warm-​up párty pak také s dispozicemi tanečního parketu a občanskou vybaveností Excelent párty stanu.

Hlavním dnem sportu a tanečních kreací byla sobota, kdy proběhlo přes den několik snowboard/​freeski public contestů na vybraných platformách. Bezplatné loterie typu Old School Grab Contest na Toi Toi platformě, Highest Ollie Contest a zakončení dne v Pool contestu, přilákaly spousty shreďáků a opravdu se sázelo, tedy aspoň co se triků týče. Pohodovou atmosféru hudebně dotvářeli přítomní DJs AkvamenForrest Pine. Soudě dle úsměvů na tvářích diváků a sázejících riderů to celou partičku přes den očividně dost bavilo.

Po soumraku se za pomocí světel nasvítila hlavní platforma a vypuknula již tradiční Cash for Trick session, kde byl každý z účastníků právem odměněn za každý zajímavý a odjetý trik nějakou tou bankovkou. Hlavním bankéřem byl Maty, který na povel speakera a organizátora Bašňáka postupně odlehčoval měšci, ze kterého vytáhl nakonec celkem 6.000Kč. Tím byla sportovní část letošní Shred Vacation úspěšně za námi a oddechnul si jistě i náš kamarád Petr z horské služby, nýbrž nemusel vůbec do běhu týhle divoký a povedený session zasahovat.

Kdo ovšem musel zasahovat byl docent Chocholušek z psychiatrické kliniky, který byl několikrát povolán k výjezdu v rámci večerní divoké Jagermeister/​Excelent afterpárty. No k tématu závěrečné párty se asi netřeba více vyjadřovat-​moudří vědí a je jasné, že i tato zvířecí část Shred Vacation se vydařila. Snad jen podotknout, že tlakem beatů pod vedením DJs Akvamena a Forresta Pine létali z repráků Red Bull Sauruse pavouci až na Benecko.

Na závěr velké díky všem, kteří byli součástí třetího ročníku Shred Vacation! Kromě všech lidí dobré vůle velké díky Freestyle Area shaperům za povedený setup a velké díky také partnerům K2 skis, K2 snowboarding, G-​shock, Sencor Action Camera, Dakine, Toi Toi, Excelent, Jagermeister a Red Bull. A také mediálním partnerům: Spin radio, freeride.cz, boardmag.cz, freeskier.cz.

Hlavní myšlenka Shred Vacation splněna! Dobrá nálada všech shreďáků, nevšední setup, nezapomenutelný mejdan a skvělá atmosféra! Děkujeme všem a těšíme se na čtvrtý ročník v roce 2020!
Tak příští rok na viděnou kamarádi a teď už koukněte na After Movie z letošního ročníku!

Sledujte Freestyle Area Vítkovice na FacebookuInstagramu.
Sledujte Shred Vacation na Facebooku.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Je tady teaser na TRASH MOVIE se Zakem Halem

Další film, na který se můžete na podzim těšit je TRASH MOVIE! Uvidíte v něm Zaka Halea a jeho kámoše. Z teaseru je už teď jasný, že to bude velká streetová nálož. Mrkejte!

"Mellowboarding" na Hintertuxu v podání Mellow Madness crew

Pohodový snowboarding v tričku na ledovci za svitu jarního sluníčka je snem snad každého shreďáka. Mellow Madness crew vyrazila na začátku června na rakouský Hintertux a solidně si tam dopřávala již zmíněného snu! Koukněte na jejich edit plný doslova Mellowboardingu!

Report: Letný Big Air v meste 2019 ve slovenské Kremnici

O uplynulém víkendu se ve slovenské Kremnici uskutečnil druhý ročník akce Letný Big Air v meste. Sportovně-hudební show si nenechali ujít ani stálice a pravidelní účastníci zimní verze akce. O umístění na bedně bojovalo nejen 23 jezdců ze slovenské scény, ale i rideři z Polska a Česka. Pojďme se podívat na stručný report a první fotky.