Třetí ročník Shred Vacation 2019- report, fotky, video

Vítkovický K2 snowpark má za sebou historicky osmou zimní sezónu. Poslední tři roky zakončuje zimní sezónu akce Shred Vacation, která je společnou oslavou všech snowboardistů a freeskierů, kteří do Vítkovic pravidelně či alespoň občas vyrazí. Hodnotit, jak letošní akce Shred Vacation dopadla, je spíše na shreders, kteří o víkendu 22-24.3.2019 do Vítkovic dorazili a přežili.

Po loňském ročníku, kdy mocný vládce hor do Krkonoš snesl vichřici a teplotu deset stupňů pod nulou, bylo letos zásadní změnou především slunečné počasí. Sluníčko pozitivně upevnilo hlavní myšlenku této akce, tedy užít si snowboarding a freeskiing v pohodové a uvolněné atmosféře.

Parta Freestyle Area shaperů při stavbě Shred Vacation setupu disponovala poměrně dostatečným množstvím sněhu, což napomohlo vzniku nevídaného hřiště, které obsahovalo kromě zbytků snowparku několik funky spotů. Díky super počasí přišel na řadu také bazének, který nejen osvěžil některé účastníky, ale také poslal do věčných lovišť nejeden mobilní telefon.

Páteční den byl určen především foto/​video shootingu a možnosti se zevrubně seznámit s letošním Shred Vacation setupem. V rámci warm-​up párty pak také s dispozicemi tanečního parketu a občanskou vybaveností Excelent párty stanu.

Hlavním dnem sportu a tanečních kreací byla sobota, kdy proběhlo přes den několik snowboard/​freeski public contestů na vybraných platformách. Bezplatné loterie typu Old School Grab Contest na Toi Toi platformě, Highest Ollie Contest a zakončení dne v Pool contestu, přilákaly spousty shreďáků a opravdu se sázelo, tedy aspoň co se triků týče. Pohodovou atmosféru hudebně dotvářeli přítomní DJs AkvamenForrest Pine. Soudě dle úsměvů na tvářích diváků a sázejících riderů to celou partičku přes den očividně dost bavilo.

Po soumraku se za pomocí světel nasvítila hlavní platforma a vypuknula již tradiční Cash for Trick session, kde byl každý z účastníků právem odměněn za každý zajímavý a odjetý trik nějakou tou bankovkou. Hlavním bankéřem byl Maty, který na povel speakera a organizátora Bašňáka postupně odlehčoval měšci, ze kterého vytáhl nakonec celkem 6.000Kč. Tím byla sportovní část letošní Shred Vacation úspěšně za námi a oddechnul si jistě i náš kamarád Petr z horské služby, nýbrž nemusel vůbec do běhu týhle divoký a povedený session zasahovat.

Kdo ovšem musel zasahovat byl docent Chocholušek z psychiatrické kliniky, který byl několikrát povolán k výjezdu v rámci večerní divoké Jagermeister/​Excelent afterpárty. No k tématu závěrečné párty se asi netřeba více vyjadřovat-​moudří vědí a je jasné, že i tato zvířecí část Shred Vacation se vydařila. Snad jen podotknout, že tlakem beatů pod vedením DJs Akvamena a Forresta Pine létali z repráků Red Bull Sauruse pavouci až na Benecko.

Na závěr velké díky všem, kteří byli součástí třetího ročníku Shred Vacation! Kromě všech lidí dobré vůle velké díky Freestyle Area shaperům za povedený setup a velké díky také partnerům K2 skis, K2 snowboarding, G-​shock, Sencor Action Camera, Dakine, Toi Toi, Excelent, Jagermeister a Red Bull. A také mediálním partnerům: Spin radio, freeride.cz, boardmag.cz, freeskier.cz.

Hlavní myšlenka Shred Vacation splněna! Dobrá nálada všech shreďáků, nevšední setup, nezapomenutelný mejdan a skvělá atmosféra! Děkujeme všem a těšíme se na čtvrtý ročník v roce 2020!
Tak příští rok na viděnou kamarádi a teď už koukněte na After Movie z letošního ročníku!

Sledujte Freestyle Area Vítkovice na FacebookuInstagramu.
Sledujte Shred Vacation na Facebooku.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor: Láďa Hrstka o letošní sezóně a Mistrovství světa juniorů

Po dvou letech tady máme k rozhovoru opět mladého zabijáka z jihu Čech Láďu Hrstku, který letos zažil nabitou zimní sezónu plnou zajímavých snowboardových tripů do všech světových směrů. Je to teprve týden, co se Láďa vrátil ze Švédska, kde probíhalo Mistrovství světa juniorů. Jak si to tam užil, za co mu chtěli vzít skipas v Americe a mnohem více se dozvíte níže.

The Wkndrs diktují v novém videu ''Rude Boys''

The Weekenders se vrací po dvou měsíční pauze zpět a tentokrát budou diktovat v rytmu rychlého beatu. V novém videu Rude Boys z kanadského Whistleru to kluci roztočí ve stylu na vysoké otáčky a jako vždy předvedou skvělý snowboarding. Pohodlně se usaďte a zpříjemněte si sobotní odpoledne s partičkou, která jezdí ''pouze'' a jedině přes víkend.

FreerideTV: BEST OF Snowboardel Lokální výzva

Je tady sestřih toho nejlepšího, co se doslova „odjelo“ během letošních 5 zastávek Snowboardel Lokální výzvy. Vyrazili jsme do snowparků po celé ČR, natáčeli jsme, rozdávali věcné ceny od Picture Organic Clothing a po ježdění pili pivka Excelent. Hlavně jsme ale hledali nové Snowboardel team riders na příští sezónu.