5plus5: Míra Hořejší

V druhém kole 5plus5 předala Paula Novotná štafetu dalšímu českému esu. Tentokrát se vám představí kiteboarder Míra Hořejší.

1. Kdo je Míra Hořejší?
Ahoj, je mi 26, jsem asi rok po škole a žiji v Českých Budějovicích. S kiteboardingem jsem začal před sedmi lety a asi pět let se tomuto sportu věnuji (na české poměry) fakt na plno. To je možné především díky štědrým sponzorům. Takže díky moc KITEBOARDING.CZ a HARAKIRI kite kurzy, kteří mě zásobují kity NAISH a boardy NOBILE. Kiteboaridng je extrémní sport, takže se hodí i prádlo do každého extrému - 69SLAM. 

2. Proč zrovna kitesurfing?
Kitesurfing není jen sport ale především životní styl. Trávit každé léto na kite tripu po Řecku s bandou dobrých kámošů je prostě mnohem víc než sport. Na kitu se mi líbí hlavně totální svoboda, neskutečné možnosti a v neposlední řadě taky to, že se jedná o sport na celou sezónu.

3. Kdo tě inspiruje?
Mám rád především borce, co se místo na závody světového poháru zaměřují spíše na pilování stylu. Andre Philip, Sam Light a samozřejmě Aaron Hadlow nebo Ruben Lenten.

4. Co děláš mimo kitesurfing?
Sporty všeho druhu, především ty outdoorové. V zimě bych hrozně rád trávil více času na snowboardu, bohužel kvůli snowkitu na to není tolik času. Již delší dobu se chci intenzivněji vrhnout i na wakeboarding…

5. Oblíbené spoty, kde nejradši jezdíš?
Mám rád teplo a řeckou pohodu, ale hrozně rád jezdím doma na rybníku nebo třeba na rakouském NeusidlerSee. Ze všeho nejvíc bych se ale chtěl podívat na proslulé brazilské laguny.

6. Na čem právě makáš? Nové triky, wave nebo třeba kite racing?
Na kitu je nejlepší, že je pořád co hrotit. V současnosti mě pořád drží freestyle, teď zrovna zkouším různé low-​moby. A za pár let až nebude vůle se dál štípat, mám v plánu začít s waveridingem.

7. Jaké jsou tvé nejlepší úspěchy? Chystáš se ještě letos na nějaké závody?
Pro mě nejsou v kiteboardingu soutěže rozhodně to hlavní. Za největší úspěchy považuji dvě druhá místa z českého Mushow Open a probojování se do čtvrt finále na loňském Snowkite Masters. Když bude forma chtěl bych někdy zkusit účast v Kitesurfing Tour Europe.

8. Jaké jsou plány na nadcházející snowkitingovou sezónu?
Chci se věnovat snowkitingu ve velkých horách, vrcholem sezóny bude asi legendární Snowkite Masters ve Francii.

9.Nějáké moudro pro začátečníky v tomto sportu?
Pokud nemáš zkušenosti s podobnými sporty jako třeba windsurfing nebo paragliding, tak bych určitě doporučil kite kurz. Tento sport dokáže být hlavně v začátcích hodně nebezpečný. A jestli tě začne kite fakt bavit, jdi do toho na plno a nejlíp se odstěhuj někam kde fouká, protože jinak ti tady z toho hrábne ☺.

10. Kdo bude další?
Nejlepší je kolem sebe mít šikovné kiterky, takže co třeba Verča Holubová?

Foto: Lukash Vogeltanz (kiteboarding.cz, kitesurfng-school.cz)

Další zajímavé články

V rámci Surfchampu proběhne i Roxy Surf Fitness & Yoga

V rámci letošního ročníku akce Quiksilver a Roxy Czech & Slovak Surfing Championship pro vás máme jednu novinku, která určitě potěší zejména dívky, holky a ženy. Jedná se o program Roxy Surf Fitness & Yoga, kterým si můžete zpestřit svůj pobyt na Surfchampu 2019. Nejedná se o klasickou jógu, ale o kombinaci jógy s fitness s cílem zažít perfektní balanc, který vám výrazně pomůže při surfingu.

Zveme vás na Quiksilver & Roxy Czech and Slovak Surfing Championship 2019

Rok se s rokem sešel a vesmírné klání českejch a slovenskejch surfařů se opět blíží! Nenechej si ujít již dvanáctej ročník Quiksilver & Roxy Czech and Slovak Surfing Championship, kterej se koná v termínu 21.- 30.6. tradičně ve francouzském Seignosse. Předpověď swellu sledovat nemušíš, protože pokud si na Surfchampu už někdy byl, víš, že to není jen o vlnách. V tomhle článku najdeš všechny informace o tom, co všechno se bude v Seignosse dít.

Zimní surfing v Portugalsku - Q&As

Z nějakého důvodu (dobře, hlavně kvůli surfingu) jsem se během mého ERASMU v Lisabonu zamilovala do Portugalska. Nejdříve jsem si prodloužila ERASMUS o další semestr, pak jsem si hned našla stáž a najednou už to byl rok a půl. Vrátila jsem se do Prahy dodělat magistra a za pouhých pár měsíců mi oceán a portugalská parta chyběli tak moc, že jsem se musela zase vrátit. Ani nevím jak se to stalo, ale už jsem tu skoro 3 roky. Učím surfing, učím SE surfing, dělám webdesign a social media marketing žiju životem so-called digitálního nomáda a snažím se využít všeho, co může evropské San Francisco nabídnout. Do toho samozřejmě patří i být tady mimo hlavní turistickou sezónu. Tedy zima v Portugalsku a otázky, na které se mě lidi často ptají - 3,2,1...