5plus5: Míra Hořejší

V druhém kole 5plus5 předala Paula Novotná štafetu dalšímu českému esu. Tentokrát se vám představí kiteboarder Míra Hořejší.

1. Kdo je Míra Hořejší?
Ahoj, je mi 26, jsem asi rok po škole a žiji v Českých Budějovicích. S kiteboardingem jsem začal před sedmi lety a asi pět let se tomuto sportu věnuji (na české poměry) fakt na plno. To je možné především díky štědrým sponzorům. Takže díky moc KITEBOARDING.CZ a HARAKIRI kite kurzy, kteří mě zásobují kity NAISH a boardy NOBILE. Kiteboaridng je extrémní sport, takže se hodí i prádlo do každého extrému - 69SLAM. 

2. Proč zrovna kitesurfing?
Kitesurfing není jen sport ale především životní styl. Trávit každé léto na kite tripu po Řecku s bandou dobrých kámošů je prostě mnohem víc než sport. Na kitu se mi líbí hlavně totální svoboda, neskutečné možnosti a v neposlední řadě taky to, že se jedná o sport na celou sezónu.

3. Kdo tě inspiruje?
Mám rád především borce, co se místo na závody světového poháru zaměřují spíše na pilování stylu. Andre Philip, Sam Light a samozřejmě Aaron Hadlow nebo Ruben Lenten.

4. Co děláš mimo kitesurfing?
Sporty všeho druhu, především ty outdoorové. V zimě bych hrozně rád trávil více času na snowboardu, bohužel kvůli snowkitu na to není tolik času. Již delší dobu se chci intenzivněji vrhnout i na wakeboarding…

5. Oblíbené spoty, kde nejradši jezdíš?
Mám rád teplo a řeckou pohodu, ale hrozně rád jezdím doma na rybníku nebo třeba na rakouském NeusidlerSee. Ze všeho nejvíc bych se ale chtěl podívat na proslulé brazilské laguny.

6. Na čem právě makáš? Nové triky, wave nebo třeba kite racing?
Na kitu je nejlepší, že je pořád co hrotit. V současnosti mě pořád drží freestyle, teď zrovna zkouším různé low-​moby. A za pár let až nebude vůle se dál štípat, mám v plánu začít s waveridingem.

7. Jaké jsou tvé nejlepší úspěchy? Chystáš se ještě letos na nějaké závody?
Pro mě nejsou v kiteboardingu soutěže rozhodně to hlavní. Za největší úspěchy považuji dvě druhá místa z českého Mushow Open a probojování se do čtvrt finále na loňském Snowkite Masters. Když bude forma chtěl bych někdy zkusit účast v Kitesurfing Tour Europe.

8. Jaké jsou plány na nadcházející snowkitingovou sezónu?
Chci se věnovat snowkitingu ve velkých horách, vrcholem sezóny bude asi legendární Snowkite Masters ve Francii.

9.Nějáké moudro pro začátečníky v tomto sportu?
Pokud nemáš zkušenosti s podobnými sporty jako třeba windsurfing nebo paragliding, tak bych určitě doporučil kite kurz. Tento sport dokáže být hlavně v začátcích hodně nebezpečný. A jestli tě začne kite fakt bavit, jdi do toho na plno a nejlíp se odstěhuj někam kde fouká, protože jinak ti tady z toho hrábne ☺.

10. Kdo bude další?
Nejlepší je kolem sebe mít šikovné kiterky, takže co třeba Verča Holubová?

Foto: Lukash Vogeltanz (kiteboarding.cz, kitesurfng-school.cz)

Další zajímavé články

Film Shaka je ke shlédnutí online!

Pamatuješ si loňskou premiéru snímku Shaka, na kterou dorazil sám hlavní aktér snowboardista/surfař Mat Crepel? Určitě tě pak potěší, že nabušenej dokument o cestě Mata za pokořením brutální vlny Jaws je nyní online ke shlédnutí!

Vyhraj 2 lístky na filmovej festival

Jelikož se blíží další ročník Prague Surf Film Festivalu, nechybí ani tradiční soutěž o dva lístky na libovolný film. Stačí jen uhodnout odpověď na záludnou otázku a mít špetku toho štěstíčka!

Další dreampool je na světě

Wavepooly jsou po útocích žraloků a fotkách Ivy Miller v bikinách nejpopulárnějším tématem ve světě surfingu. Továrny na sny přibývají jako houby po dešti a tentokrát se dočkala země, která má přírodních vln habaděj.