Bikiny na léto

S rostoucí popularitou surfingu jsou ty nejlepší bikini velké téma pro každou surfařku (kiterku atd.). Já sama to řeším každý rok, protože buď se mi plavky rozpadnou nebo je ztratím někde cestou ze surfu - což teda nechápu jak je možné.

A hlavně není lehké sehnat, ty které vydrží na svém místě i během největšího wipeoutu. Nutno dodat, že upřednostňuji tropický surf trip před tím evropským. Rozhodla jsem se proto, seznámit Vás s méně známými značkami, které mám buďto osobně odzkoušené nebo které mi byly doporučeny. U každé značky je odkaz na jejich webové stránky, instagramový účet je už dneska samozřejmostí. Klasický brandy jako Roxy, Rip Curl, Billabong vynechávám, ty všechny známe.

MADE/DESIGNED IN CZECHIA

Za poslední roky se nám tu vylouplo pár značek, které určitě stojí za povšimnutí

NUNUI BALI

Pionýrkami ve světě českých surf plavek jsou NUNUI BALI, které každoročně překvapují novými a originálními designy. Co se týče plavek na surf, jsou vyladěné do nejmenších detailu - utahování spodního dílu, cross utahovací horní díly a navrch sem tam ještě líbivé korálky nebo samet.Plavky šijí ve své dílně na Bali a často dělají pop-up shopping i v Praze, kde si je můžete vyzkoušet a případně rovnou i koupit.

BIOGA

Mezi mé další oblíbené značky patří BIOGA, jejich dílna sídlí na jihu Moravy a šijí například i oblečení na jógu. Plavky ve své nabídce mají dvoudílné i jednodílné, s rukávem i bez a se super potiskem. Já osobně jsem si oblíbila ty jednodílné, které super drží a chrání před silným tropickým sluncem.

SOUL ANNAMAYA

Novinkou na české plavkové scéně jsou holky SOUL ANNAMAYA o kterých jste si už na surfr.cz mohli prečíst. Látka na jejich plavky je vyrobena z rybářských sítí, které pocházejí ze dna Středozemního a Jaderského moře. Střihy plavek jsou navrženy, tak aby seděly na svém místě i při sebenárocnejších aktivitách. Na potisk holky používají fotografie ze svých cest po světě - najdete tam Bali, Lombok i Srí Lanku. A materiál je mega příjemný! Holky mají svoji dílnu v jižních Čechách a často vyráží na různé markety.

Při svém průzkumu trhu jsem narazila i na další české značky jako například:

Eywa active wear, limitované edice plavek a jiného oblečení z jižní Moravy.

Annanemone je značka Anny Šebestové, která tiskne na látky své vlastnoruční kresby. Při tvorbě designů používá mimo jiné i linoryt. V nabídce má momentálně jednodílné plavky.

Plove je autorský projekt české návrhářky, která experimentuje s plavkovinou. Některé kousky jsou hodně experimentální a odvážné, ale třeba ty minimalistické jednodílné si na surf dokážu představit!

Super střihy a potisky najdete také u našich slovenských sester a to konkrétně u Aida style.

MADE IN EUROPE

No a jelikož jsem pár let strávila obklopena německy mluvící surfovou scénou, ráda Vám představím i jejich brandy. Na jejich stránkách najdete online shopy a dost často i sekce SALE - ideální pokud se chcete se značkou teprve seznámit, aniž by Vás to stálo majlant.

Mezi mé nejoblíbenější patří Hi ocean loving girls, základnu a workshop mají na Bali, ale samozřejmě posílají zboží i z Evropy. Dělají plavky, lycry i další doplňky.

Další oblíbenou značkou mezi německými surfařkami je Zealous clothing, také based in Bali, k dostání online. Na jejich stránkách najdete podrobný guide všemi typy plavek, které nabízejí, včetně velikostí.

Josea surfwear je výjimečná už jen tím, že jejich plavky jsou navrhované a šité přímo v Hamburku/Německu.

Na konec ještě zabrousíme do Švýcarska a to konkrétně za značkou OY SURF APPAREL. Jejich produkty jsou - jak jinak - vyráběny v Indonésii a najdete u nich plavky všech střihů, hlavně horní díly mají krásný.

Snad jsem Vám ulehčila výběr plavek na léto a třeba i podpoříte lokální designéry. Tuzemské shopy Vám plavky dodají do pár dnů a ty zahraniční cca do týdne - mají sklady v EU.

Doufám, že jsem nikoho z Česko - Německých surf designerů nevynechala. A pokud Vás toto téma zajímá, příště se můžeme zaměřit na US nebo AU.

Mahalo & a pěkný swell přeji

napsala

Kateřina Petroušková
Další články autora

Další zajímavé články

Co stojí progres?

Jen z Instagramu je krásně vidět, jak přibejvá Čechů a Slováků, kteří surfování naprosto propadli. Je pochopitelný, že chtějí jezdit jako Mabriel Gedina nebo Mob Rachado. A to ideálně co nejdřív. Samozřejmě realita je krutá a samotnej surfing ještě krutější. Progres v jízdě na vlnách je projekt na celej život a spousta z nás stárne a čas ubejvá. Proto tu pro vás mám pár tipů, jak celej proces urychlit a zefektivnit. Využiju k tomu materiál a příběhy z druhýho Advanced Surf Campu od Bali Bio Villas, do kterého jsem se již opět zapojil, tentokrát s havajským coachem Kazumou.

Podcast S Jakubem na vlnách Ep. 09 - Otmar Oliva

Vítejte u další epizody pořadu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího podcastu v českém éteru. Hostem deváté epizody je čerstvě korunovaný vítěz mistrovství ČR a Slovenska v surfování Otmar Oliva.

Honza Považan a Milo Brzák bodovali na závodech Adaptive Surf Eurotour

Míla Brzák a Honza Považan se účastnili dvou závodů v rámci série Adaptive Surf Eurotour, ze kterých přivezli vynikající umístění. Honza vybojoval 3. místo v závodě Welsh Adaptive Surf Championships na umělé vlně Snowdonia a Milo získal 4. příčku na English National Adaptive Surfing Open. Gratulujeme klucí!