Bikiny na léto

S rostoucí popularitou surfingu jsou ty nejlepší bikini velké téma pro každou surfařku (kiterku atd.). Já sama to řeším každý rok, protože buď se mi plavky rozpadnou nebo je ztratím někde cestou ze surfu - což teda nechápu jak je možné.

A hlavně není lehké sehnat, ty které vydrží na svém místě i během největšího wipeoutu. Nutno dodat, že upřednostňuji tropický surf trip před tím evropským. Rozhodla jsem se proto, seznámit Vás s méně známými značkami, které mám buďto osobně odzkoušené nebo které mi byly doporučeny. U každé značky je odkaz na jejich webové stránky, instagramový účet je už dneska samozřejmostí. Klasický brandy jako Roxy, Rip Curl, Billabong vynechávám, ty všechny známe.

MADE/DESIGNED IN CZECHIA

Za poslední roky se nám tu vylouplo pár značek, které určitě stojí za povšimnutí

NUNUI BALI

Pionýrkami ve světě českých surf plavek jsou NUNUI BALI, které každoročně překvapují novými a originálními designy. Co se týče plavek na surf, jsou vyladěné do nejmenších detailu - utahování spodního dílu, cross utahovací horní díly a navrch sem tam ještě líbivé korálky nebo samet.Plavky šijí ve své dílně na Bali a často dělají pop-up shopping i v Praze, kde si je můžete vyzkoušet a případně rovnou i koupit.

BIOGA

Mezi mé další oblíbené značky patří BIOGA, jejich dílna sídlí na jihu Moravy a šijí například i oblečení na jógu. Plavky ve své nabídce mají dvoudílné i jednodílné, s rukávem i bez a se super potiskem. Já osobně jsem si oblíbila ty jednodílné, které super drží a chrání před silným tropickým sluncem.

SOUL ANNAMAYA

Novinkou na české plavkové scéně jsou holky SOUL ANNAMAYA o kterých jste si už na surfr.cz mohli prečíst. Látka na jejich plavky je vyrobena z rybářských sítí, které pocházejí ze dna Středozemního a Jaderského moře. Střihy plavek jsou navrženy, tak aby seděly na svém místě i při sebenárocnejších aktivitách. Na potisk holky používají fotografie ze svých cest po světě - najdete tam Bali, Lombok i Srí Lanku. A materiál je mega příjemný! Holky mají svoji dílnu v jižních Čechách a často vyráží na různé markety.

Při svém průzkumu trhu jsem narazila i na další české značky jako například:

Eywa active wear, limitované edice plavek a jiného oblečení z jižní Moravy.

Annanemone je značka Anny Šebestové, která tiskne na látky své vlastnoruční kresby. Při tvorbě designů používá mimo jiné i linoryt. V nabídce má momentálně jednodílné plavky.

Plove je autorský projekt české návrhářky, která experimentuje s plavkovinou. Některé kousky jsou hodně experimentální a odvážné, ale třeba ty minimalistické jednodílné si na surf dokážu představit!

Super střihy a potisky najdete také u našich slovenských sester a to konkrétně u Aida style.

MADE IN EUROPE

No a jelikož jsem pár let strávila obklopena německy mluvící surfovou scénou, ráda Vám představím i jejich brandy. Na jejich stránkách najdete online shopy a dost často i sekce SALE - ideální pokud se chcete se značkou teprve seznámit, aniž by Vás to stálo majlant.

Mezi mé nejoblíbenější patří Hi ocean loving girls, základnu a workshop mají na Bali, ale samozřejmě posílají zboží i z Evropy. Dělají plavky, lycry i další doplňky.

Další oblíbenou značkou mezi německými surfařkami je Zealous clothing, také based in Bali, k dostání online. Na jejich stránkách najdete podrobný guide všemi typy plavek, které nabízejí, včetně velikostí.

Josea surfwear je výjimečná už jen tím, že jejich plavky jsou navrhované a šité přímo v Hamburku/Německu.

Na konec ještě zabrousíme do Švýcarska a to konkrétně za značkou OY SURF APPAREL. Jejich produkty jsou - jak jinak - vyráběny v Indonésii a najdete u nich plavky všech střihů, hlavně horní díly mají krásný.

Snad jsem Vám ulehčila výběr plavek na léto a třeba i podpoříte lokální designéry. Tuzemské shopy Vám plavky dodají do pár dnů a ty zahraniční cca do týdne - mají sklady v EU.

Doufám, že jsem nikoho z Česko - Německých surf designerů nevynechala. A pokud Vás toto téma zajímá, příště se můžeme zaměřit na US nebo AU.

Mahalo & a pěkný swell přeji

napsala

Kateřina Petroušková
Další články autora

Další zajímavé články

Vybudovala surf školu od nuly, dvakrát. Rozhovor s Pavlou Trejbalovou

Letos na podzim jsem se zúčastnil surf lekcí s pro coachem v portugalském městečku proslulém produkcí supertrubek a sardinek. Na lekci dorazila i sympatická blondýna Pavla. Po pár vlnách jsem zjistil, že mluvíme stejnou řečí, a že dokonce i skvěle surfuje. Pavla se k oceánu přestěhovala již před 8 lety, aby si založila surfhouse s vlastní surf školou. V rozhovoru se dozvíte, jaký trable nese podnikání v surfový branži v zemi, jako je Portugalsko. Peniche je možná ráj pro surfaře, ale peklo pro majitele surf škol. A nezapomeňte! Zanedbání surfový výuky může zanechat doživotní traumata, nebo ještě hůř, zlozvyky v technice surfování.

S Jakubem na vlnách Ep. 11 - Martin Smékal

Vítejte u 11. epizody podcastu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího pořadu (nejen) pro serfový závisláky. Hostem je filmař Martin Smékal, autor českých surf dokumentů Choose your wave a No Wave Back. Martin právě teď připravuje další film o českých surfařích s názvem Between Fjords. Dokument o dvou bratrech z Beskyd, kteří to doma zabalili a vyrazili na Island extrahovat adrenalin z hor a vln. Smyslem projektu není zachytit pouze surfing a skialpy v extrémních podmínkách panenské přírody. O čem to přesně bude, vám Martin prozradí v následující hodince.

Aceh - odlehlý poklad Indonésie

Na začátku roku, po vánocích, oslavách nového roku s živým koncertem PSH v Indonésii a zkrátka všeho toho šrumu dnes už poměrně rušného Bali, bylo na čase vycestovat na chvíli pryč. Bohužel už jsem asi ztracený případ, a tak každé místo kam vyrážím, musí obsahovat kombinaci surfování + nevšední lokality. Chvíli jsem přemýšlel, že procestuji střední část Filipín, oblast Baler. Nakonec ale padl nápad vyrazit na Sumatru.