Bikiny na léto

S rostoucí popularitou surfingu jsou ty nejlepší bikini velké téma pro každou surfařku (kiterku atd.). Já sama to řeším každý rok, protože buď se mi plavky rozpadnou nebo je ztratím někde cestou ze surfu - což teda nechápu jak je možné.

A hlavně není lehké sehnat, ty které vydrží na svém místě i během největšího wipeoutu. Nutno dodat, že upřednostňuji tropický surf trip před tím evropským. Rozhodla jsem se proto, seznámit Vás s méně známými značkami, které mám buďto osobně odzkoušené nebo které mi byly doporučeny. U každé značky je odkaz na jejich webové stránky, instagramový účet je už dneska samozřejmostí. Klasický brandy jako Roxy, Rip Curl, Billabong vynechávám, ty všechny známe.

MADE/DESIGNED IN CZECHIA

Za poslední roky se nám tu vylouplo pár značek, které určitě stojí za povšimnutí

NUNUI BALI

Pionýrkami ve světě českých surf plavek jsou NUNUI BALI, které každoročně překvapují novými a originálními designy. Co se týče plavek na surf, jsou vyladěné do nejmenších detailu - utahování spodního dílu, cross utahovací horní díly a navrch sem tam ještě líbivé korálky nebo samet.Plavky šijí ve své dílně na Bali a často dělají pop-up shopping i v Praze, kde si je můžete vyzkoušet a případně rovnou i koupit.

BIOGA

Mezi mé další oblíbené značky patří BIOGA, jejich dílna sídlí na jihu Moravy a šijí například i oblečení na jógu. Plavky ve své nabídce mají dvoudílné i jednodílné, s rukávem i bez a se super potiskem. Já osobně jsem si oblíbila ty jednodílné, které super drží a chrání před silným tropickým sluncem.

SOUL ANNAMAYA

Novinkou na české plavkové scéně jsou holky SOUL ANNAMAYA o kterých jste si už na surfr.cz mohli prečíst. Látka na jejich plavky je vyrobena z rybářských sítí, které pocházejí ze dna Středozemního a Jaderského moře. Střihy plavek jsou navrženy, tak aby seděly na svém místě i při sebenárocnejších aktivitách. Na potisk holky používají fotografie ze svých cest po světě - najdete tam Bali, Lombok i Srí Lanku. A materiál je mega příjemný! Holky mají svoji dílnu v jižních Čechách a často vyráží na různé markety.

Při svém průzkumu trhu jsem narazila i na další české značky jako například:

Eywa active wear, limitované edice plavek a jiného oblečení z jižní Moravy.

Annanemone je značka Anny Šebestové, která tiskne na látky své vlastnoruční kresby. Při tvorbě designů používá mimo jiné i linoryt. V nabídce má momentálně jednodílné plavky.

Plove je autorský projekt české návrhářky, která experimentuje s plavkovinou. Některé kousky jsou hodně experimentální a odvážné, ale třeba ty minimalistické jednodílné si na surf dokážu představit!

Super střihy a potisky najdete také u našich slovenských sester a to konkrétně u Aida style.

MADE IN EUROPE

No a jelikož jsem pár let strávila obklopena německy mluvící surfovou scénou, ráda Vám představím i jejich brandy. Na jejich stránkách najdete online shopy a dost často i sekce SALE - ideální pokud se chcete se značkou teprve seznámit, aniž by Vás to stálo majlant.

Mezi mé nejoblíbenější patří Hi ocean loving girls, základnu a workshop mají na Bali, ale samozřejmě posílají zboží i z Evropy. Dělají plavky, lycry i další doplňky.

Další oblíbenou značkou mezi německými surfařkami je Zealous clothing, také based in Bali, k dostání online. Na jejich stránkách najdete podrobný guide všemi typy plavek, které nabízejí, včetně velikostí.

Josea surfwear je výjimečná už jen tím, že jejich plavky jsou navrhované a šité přímo v Hamburku/Německu.

Na konec ještě zabrousíme do Švýcarska a to konkrétně za značkou OY SURF APPAREL. Jejich produkty jsou - jak jinak - vyráběny v Indonésii a najdete u nich plavky všech střihů, hlavně horní díly mají krásný.

Snad jsem Vám ulehčila výběr plavek na léto a třeba i podpoříte lokální designéry. Tuzemské shopy Vám plavky dodají do pár dnů a ty zahraniční cca do týdne - mají sklady v EU.

Doufám, že jsem nikoho z Česko - Německých surf designerů nevynechala. A pokud Vás toto téma zajímá, příště se můžeme zaměřit na US nebo AU.

Mahalo & a pěkný swell přeji

napsala

Kateřina Petroušková
Další články autora

Další zajímavé články

Shape života aneb Příběh Štěpána Řezníčka

Štěpána jsem na Instagramu objevil už loni, kdy jsem narazil na jeho úžasný fotky z vody. Oproti ostatním českým „podvodníkům“ (podvodní fotograf) ale snímky nevznikly jen jako jedničky a nuly. Výslednou foutku nevidí dříví, než vyvolá film. Štěpán už nějakou dobu taky shapuje surfový prkna a vytváří umělecký díla ze dřeva. Jak se ale kluk z Karlových Varů dostane k životu shapera a fotografa? Rovnou vám můžu prozradit, že cesta to nebyla zrovna růžová. Hned z první fotky můžete vidět, že byla i dost červená, hehe. Víc už vám poví sám Štěpán, enjoy!

Je to venku. Neser a serfuj!

Dlouhá léta jsme hledali novej smysl života, nový motto. Pak jsme se na to vysrali a šli surfovat.

Rozhovor s Mílou Brzákem o závodu, který přepsal historii adaptive surfingu

V den, kdy se do lavic museli vrátit všichni školou povinní, se na Bali začala přepisovat historie adaptivního surfingu. Ve dnech 1. – 3. září se totiž uskutečnil závod Bali Adaptive Pro, který se vůbec poprvé odehrál na známém reef spotu Echo Beach, který nadělil fenomenální vlny a otestoval tak kvality všech adaptive (handicapovaných) surfařů. A co víc, celý závod se konal pod taktovkou našeho kámoše Míly Brzáka, který za pomocí Reda Wheatlyho celou myšlenku přivedl na svět! Na Bali dorazilo celkem 24 závodníků z 10 zemí celého světa, kteří bojovali o vítězství v 5 kategoriích - upper limb, lower limb, kneeling, prone, visually impaired. Výsledky najdeš na konci rozhovoru.