Brno tvrdě maká! "Chceme se vyrovnat Pražákům," říká brněnské surfař.

Brno zažívá surfovou revoluci. Lokální surfaři na sobě tvrdě pracují, aby mohli ve vlnách zahanbit pražské kolegy. Pro rozvoj dovedností v Brně vystavili taky zbrusu novou halu přímo na půdě kampusu s názvem Kelly Masaryk Performance & Surf Centre, kde nyní každou středu surfaři potí slanou vodu.

Mediální hvězda, přezdívaná také "ledoborec" a nově i úřadující přeborník ve výdrži fixního surf postoje Jan Baterka Topřehnal říká: "Trénuji jako posedlý, nevynechal jsem zatím jediný trénink. Už nás nebaví se dívat z pláže, jak si namakaní Pražáci užívají na lineupu, chceme se jim vyrovnat! Zlepšení jsem pocítil okamžitě. Nyní dokážu při tréninku druhou rukou zároveň i mačkat spoušť fotoaparátu. Věřím, že tyto skills využiju i při focení surfingu."

Brněnské surfaře trénuje coach a prdcaster Jakub Michna. "V Brně vidím potenciál. V Praze už surfaři zlenivěli, ztratili odhodlání a podobně jako v politice se začali vymezovat oproti zbytku republiky. I když mám místní komunitu stále rád, musel jsem nad nimi zlomit leash a odjet do Brna. Cítil jsem určité volání. Ne, nemyslím si, že to má něco společného s tím, že zde na tréninky chodí mnohem větší počet holek. A zároveň jsem si naprosto vědom toho, že čím blíž ke Slovensku jste, tím hezčí dívky potkáte. Surfování je o potěšení skrze propojení s oceánem, které si nelze zaměňovat se sexuálním potěšením skrze propojení….no, vy víte čeho."

Děcka z Brna hodlají vyzvat Pražskou serfovou kavárnu už za několik týdnů na Pražském serfovém víceboji, aby ukázali, jaký potenciál se v moravské surf komunitě ukrývá. Vy si tuto podívanou rozhodně nenechte ujít a doražte 16.března do Fitness Bitevní Pole.

Mezitím stále probíhá výběrové řízení na předsedu uvadajícího spolku Brněnské surfové klub, poté co ve svém prvním funkčním období vyhořel ex předseda Stanislav Hruban. Proto současnou organizaci tréninků převzala pod svá křídla brněnská komunita emOcean.

napsal

Jakub Michna
Další články autora

fotil

Jan Baterka
Další články autora

Další zajímavé články

FreerideTV: Mikýřův Prkenný Přehled - 3. díl

Mikýř je zpět a jeho Prkenný Přehled s ním! Tentokrát v májovém láskyplném vydání opět nahlédneme pod pokličku české snowboardové scény a dokonce zabrousíme o kus dál, a to i do českýho surfingu.

Podcast S Jakubem na vlnách Ep. 08 Honza Považan

Vítejte u další epizody pořadu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího podcastu v českém éteru. Hostem byl Honza Považan, kterej i přes jeho handicap dělá víc boardsportů, než 99% lidí.

Vracíme rybářské sítě zpátky do oceánu - v jiné formě

Jsme tři surfařky, kiterky a jogínky, které si zvolily svou vlastní cestu - od plastových odpadu z oceánů k udržitelnému oblečení. Protože, tak nám to dává smysl. Navrhly jsme řadu sportovního oblečení, v kterém chceme společně s Vámi bojovat za čistší planetu.