Brno tvrdě maká! "Chceme se vyrovnat Pražákům," říká brněnské surfař.

Brno zažívá surfovou revoluci. Lokální surfaři na sobě tvrdě pracují, aby mohli ve vlnách zahanbit pražské kolegy. Pro rozvoj dovedností v Brně vystavili taky zbrusu novou halu přímo na půdě kampusu s názvem Kelly Masaryk Performance & Surf Centre, kde nyní každou středu surfaři potí slanou vodu.

Mediální hvězda, přezdívaná také "ledoborec" a nově i úřadující přeborník ve výdrži fixního surf postoje Jan Baterka Topřehnal říká: "Trénuji jako posedlý, nevynechal jsem zatím jediný trénink. Už nás nebaví se dívat z pláže, jak si namakaní Pražáci užívají na lineupu, chceme se jim vyrovnat! Zlepšení jsem pocítil okamžitě. Nyní dokážu při tréninku druhou rukou zároveň i mačkat spoušť fotoaparátu. Věřím, že tyto skills využiju i při focení surfingu."

Brněnské surfaře trénuje coach a prdcaster Jakub Michna. "V Brně vidím potenciál. V Praze už surfaři zlenivěli, ztratili odhodlání a podobně jako v politice se začali vymezovat oproti zbytku republiky. I když mám místní komunitu stále rád, musel jsem nad nimi zlomit leash a odjet do Brna. Cítil jsem určité volání. Ne, nemyslím si, že to má něco společného s tím, že zde na tréninky chodí mnohem větší počet holek. A zároveň jsem si naprosto vědom toho, že čím blíž ke Slovensku jste, tím hezčí dívky potkáte. Surfování je o potěšení skrze propojení s oceánem, které si nelze zaměňovat se sexuálním potěšením skrze propojení….no, vy víte čeho."

Děcka z Brna hodlají vyzvat Pražskou serfovou kavárnu už za několik týdnů na Pražském serfovém víceboji, aby ukázali, jaký potenciál se v moravské surf komunitě ukrývá. Vy si tuto podívanou rozhodně nenechte ujít a doražte 16.března do Fitness Bitevní Pole.

Mezitím stále probíhá výběrové řízení na předsedu uvadajícího spolku Brněnské surfové klub, poté co ve svém prvním funkčním období vyhořel ex předseda Stanislav Hruban. Proto současnou organizaci tréninků převzala pod svá křídla brněnská komunita emOcean.

napsal

Jakub Michna
Další články autora

fotil

Jan Baterka
Další články autora

Další zajímavé články

Zimní trénink na surf v Čechách

Letos jsem byla po dlouhé době většinu zimy v Čechách. Důvodů bylo hned několik, ale dost velkou roli hrál ten, že v Portugalsku nemáme topení. Tedy jasně že alespoň přímotopy, ale ty jednak nevytopí nic moc a druhak mají docela spotřebu €€€. Zkrátka nabídka šumavského mama-hotelu s krbem, vyhlídkami na pěknou zimu plnou prašanu a českou bandičku nakonec zvítězila. Ale jak v zimě úplně nevypadnout ze surfingu i když nejbližší oceán je tisíc kilometrů od vás a ještě skoro v ledu?

Že už žádnej kemp nepotřebuješ? Tak právě ty by ses měl přihlásit!

Přesně tak, tenhle kemp není pro každýho. Právě v tom je unikátní, protože je zaměřenej na ty nejcorovější, nejoddaněšjí český surfový srdcaře. V každým z nás je obrovskej potenciál, kterej stačí jenom odemknout. Přidej se k nám na Advanced Surf Camp na Bali od 1.-11. dubna!

Morocco: The high cost of low living

Rozhodli jsem se tady v tomhle článku nevypisovat, jaká turistická destinace nás v Maroku uchvátila, kde dělaj nejlepší kafe, kde nejlíp vařej, a jaký jsou nejlepší hotely. Spíš bychom chtěli jen tak ve zkratce porefovat o tom, jak na nás Maroko zapůsobilo, co bysme doporučili si vzít s sebou a co naopak zásadně nedoporučujeme. Ono vlastně psát o něčem, kde byla snad už půlka republiky, a ta druhá, co tam nebyla, se tam chystá, by bylo trochu trapný. Máme z cesty napsaných pár poznámek, ke kterým se ve zkratce vyjádříme.