Brno tvrdě maká! "Chceme se vyrovnat Pražákům," říká brněnské surfař.

Brno zažívá surfovou revoluci. Lokální surfaři na sobě tvrdě pracují, aby mohli ve vlnách zahanbit pražské kolegy. Pro rozvoj dovedností v Brně vystavili taky zbrusu novou halu přímo na půdě kampusu s názvem Kelly Masaryk Performance & Surf Centre, kde nyní každou středu surfaři potí slanou vodu.

Mediální hvězda, přezdívaná také "ledoborec" a nově i úřadující přeborník ve výdrži fixního surf postoje Jan Baterka Topřehnal říká: "Trénuji jako posedlý, nevynechal jsem zatím jediný trénink. Už nás nebaví se dívat z pláže, jak si namakaní Pražáci užívají na lineupu, chceme se jim vyrovnat! Zlepšení jsem pocítil okamžitě. Nyní dokážu při tréninku druhou rukou zároveň i mačkat spoušť fotoaparátu. Věřím, že tyto skills využiju i při focení surfingu."

Brněnské surfaře trénuje coach a prdcaster Jakub Michna. "V Brně vidím potenciál. V Praze už surfaři zlenivěli, ztratili odhodlání a podobně jako v politice se začali vymezovat oproti zbytku republiky. I když mám místní komunitu stále rád, musel jsem nad nimi zlomit leash a odjet do Brna. Cítil jsem určité volání. Ne, nemyslím si, že to má něco společného s tím, že zde na tréninky chodí mnohem větší počet holek. A zároveň jsem si naprosto vědom toho, že čím blíž ke Slovensku jste, tím hezčí dívky potkáte. Surfování je o potěšení skrze propojení s oceánem, které si nelze zaměňovat se sexuálním potěšením skrze propojení….no, vy víte čeho."

Děcka z Brna hodlají vyzvat Pražskou serfovou kavárnu už za několik týdnů na Pražském serfovém víceboji, aby ukázali, jaký potenciál se v moravské surf komunitě ukrývá. Vy si tuto podívanou rozhodně nenechte ujít a doražte 16.března do Fitness Bitevní Pole.

Mezitím stále probíhá výběrové řízení na předsedu uvadajícího spolku Brněnské surfové klub, poté co ve svém prvním funkčním období vyhořel ex předseda Stanislav Hruban. Proto současnou organizaci tréninků převzala pod svá křídla brněnská komunita emOcean.

napsal

Jakub Michna
Další články autora

fotil

Jan Baterka
Další články autora

Další zajímavé články

Éire, země zaslíbená!

SURFR blog má novej přírůstek! Nebo spíš staronovej, jelikož Jirka už několik článků psal, ale teprve teď jsme tomu dali pořádnej kabát. Vítejte u prvního příspěvku na blogu Gigi´s od Jirky Změlíka. Jak už z názvu vyplývá, podíváme se do Irska. Země, která nepatří mezi klasický, profláklý místa na surf trip. Přesto tam budete chtít po dočtení těhle řádků okamžitě vyrazit.

5 surfových biografií, které byste si měli přečíst

Po delší době vám s radostí přinášíme článek, který nám přistál do redakce! Jirka Změlík už dokonce několik článků na Freeridu publikoval v době, kdy jsem si ještě myslel, že "thruster" je člověk, kterému se dá věřit. Když jsme se pak střetli na brněnské premiéře SURFRu, byl jsem radostí bez sebe, že u nás existuje další šílenej nadšenec do všeho, co trochu smrdí surfingem.

Mathieu Crepel opět kombinuje surf a snowboard, tentokrát v Norsku

Letos v lednu se snowboarder Mathieu Crepel a surfař Damien Castera vydali na obojživelnou expedici daleko na sever Norska, do srdce arktické zimy. Z jejich putování vznikl krátkej film, ve kterým si můžete vychutnat luxusní kombinaci snowboardingu a surfingu.