Česká crew ovládla swell sezóny na Balanganu!

Minulý týden zasáhl Indonésii swell sezóny a sociálními sítěmi začaly kolovat brutální fotky masivních vln z Balanganu. Počkat...kámo, vždyť to jsou borci z Czechie! Více už poví Lukáš Tomšů a fotky samotné. Klobouček hoši!

Jako každý den koukám na Surf-​forecast, načítá se mi další týden a objevuje se největší swell sezóny, zrovna v den co mám odlítat "klasika". O pár dní později mi letecké společnosti píší, že se hrozně omlouvají, ale z technických důvodů mi přesouvají let o 24 hodin!
Ok je to tady!

Je čas oprášit GUNY, zkontrolovat leashe a u Bintagu probrat kam a v kolik. V pondělí 5.6 v 10 ráno máme sraz na Balangan pláži s naší "Bakar crew" ve složení Honza "Paruka" Klvaňa, Honza Staník, náš fotograf Jan Adam, opožděný Petr " Mongol" Novotný a já. Nejvíc scary bylo propádlovat na line-​up, naštěstí perioda mezi setama byla velká a s troškou štěstí jsme se tam dostali se suchou hlavou.

Ze začátku sedíme na shoulderu vln a čekáme, jaký jsou největší sety, kde je nejlepší pozice a co ta vlna dělá! Opravdu nechceš, aby jsi seděl moc na insidu a vlna ve velikosti dvoupatrové budovy ti spadla přímo na hlavu. Netrvalo dlouho a největší zkušeňák Paruka bere první bombu přes celou pláž!!! 

Všichni řvem a nejvíc se hecujem, adrenalin pumpuje žilami jak nikdy. Já celej nervózní na prkně, co jsem nikdy nejezdil, padluju do první take off po slepu díky silnýmu off shore větru, přistávám na desce, chvíli jedu, pak se celá sekce zvedá a expoloduje mi přímo za prdelí, mizím na několik sekund v pračce, která je zaplá na plný otáčky, leash o metr delší, ale beru prkno, padluju zpět a kolem hlavy mi projíždí v plný rychlosti Staník na jeho dvoufinovým ledoborci z deusu.

Petr přišel o něco později a hnedka chytá největší close out, kterej mu dal napít víc než barman na salsa párty, ale rozhodně ho to pořádně probralo z kocoviny. Vlny se s odlivem začaly lepšit a naše konfidence taky. Začali jsme dávat jízdy přes celou pláž a vyskakovali těsně před poslední sekcí, která padala přímo na suchej korál.

Je těžký tomu uvěřit, ale česká crew kralovala line-​upu :)
Po skoro 4 hodinové session jsme začali vylízat z vody.Studená voda a indonéský medúzy byly nekompromisní! Cesta po pláži k našemu wárungu byla jako po chodníku slávy! Lidi na tebe volali: "Respect man, nice one, that was so big, magic mushrooms?".

Jedna z top session s nej kámošema na naší oblíbený pláži pár hodin před odletem. Co víc si můžeš přát! 

Nebyl vybrán žádný autor

fotil

Johny Adams
Další články autora

Další zajímavé články

Éire, země zaslíbená!

SURFR blog má novej přírůstek! Nebo spíš staronovej, jelikož Jirka už několik článků psal, ale teprve teď jsme tomu dali pořádnej kabát. Vítejte u prvního příspěvku na blogu Gigi´s od Jirky Změlíka. Jak už z názvu vyplývá, podíváme se do Irska. Země, která nepatří mezi klasický, profláklý místa na surf trip. Přesto tam budete chtít po dočtení těhle řádků okamžitě vyrazit.

5 surfových biografií, které byste si měli přečíst

Po delší době vám s radostí přinášíme článek, který nám přistál do redakce! Jirka Změlík už dokonce několik článků na Freeridu publikoval v době, kdy jsem si ještě myslel, že "thruster" je člověk, kterému se dá věřit. Když jsme se pak střetli na brněnské premiéře SURFRu, byl jsem radostí bez sebe, že u nás existuje další šílenej nadšenec do všeho, co trochu smrdí surfingem.

Mathieu Crepel opět kombinuje surf a snowboard, tentokrát v Norsku

Letos v lednu se snowboarder Mathieu Crepel a surfař Damien Castera vydali na obojživelnou expedici daleko na sever Norska, do srdce arktické zimy. Z jejich putování vznikl krátkej film, ve kterým si můžete vychutnat luxusní kombinaci snowboardingu a surfingu.