Česká crew ovládla swell sezóny na Balanganu!

Minulý týden zasáhl Indonésii swell sezóny a sociálními sítěmi začaly kolovat brutální fotky masivních vln z Balanganu. Počkat...kámo, vždyť to jsou borci z Czechie! Více už poví Lukáš Tomšů a fotky samotné. Klobouček hoši!

Jako každý den koukám na Surf-​forecast, načítá se mi další týden a objevuje se největší swell sezóny, zrovna v den co mám odlítat "klasika". O pár dní později mi letecké společnosti píší, že se hrozně omlouvají, ale z technických důvodů mi přesouvají let o 24 hodin!
Ok je to tady!

Je čas oprášit GUNY, zkontrolovat leashe a u Bintagu probrat kam a v kolik. V pondělí 5.6 v 10 ráno máme sraz na Balangan pláži s naší "Bakar crew" ve složení Honza "Paruka" Klvaňa, Honza Staník, náš fotograf Jan Adam, opožděný Petr " Mongol" Novotný a já. Nejvíc scary bylo propádlovat na line-​up, naštěstí perioda mezi setama byla velká a s troškou štěstí jsme se tam dostali se suchou hlavou.

Ze začátku sedíme na shoulderu vln a čekáme, jaký jsou největší sety, kde je nejlepší pozice a co ta vlna dělá! Opravdu nechceš, aby jsi seděl moc na insidu a vlna ve velikosti dvoupatrové budovy ti spadla přímo na hlavu. Netrvalo dlouho a největší zkušeňák Paruka bere první bombu přes celou pláž!!! 

Všichni řvem a nejvíc se hecujem, adrenalin pumpuje žilami jak nikdy. Já celej nervózní na prkně, co jsem nikdy nejezdil, padluju do první take off po slepu díky silnýmu off shore větru, přistávám na desce, chvíli jedu, pak se celá sekce zvedá a expoloduje mi přímo za prdelí, mizím na několik sekund v pračce, která je zaplá na plný otáčky, leash o metr delší, ale beru prkno, padluju zpět a kolem hlavy mi projíždí v plný rychlosti Staník na jeho dvoufinovým ledoborci z deusu.

Petr přišel o něco později a hnedka chytá největší close out, kterej mu dal napít víc než barman na salsa párty, ale rozhodně ho to pořádně probralo z kocoviny. Vlny se s odlivem začaly lepšit a naše konfidence taky. Začali jsme dávat jízdy přes celou pláž a vyskakovali těsně před poslední sekcí, která padala přímo na suchej korál.

Je těžký tomu uvěřit, ale česká crew kralovala line-​upu :)
Po skoro 4 hodinové session jsme začali vylízat z vody.Studená voda a indonéský medúzy byly nekompromisní! Cesta po pláži k našemu wárungu byla jako po chodníku slávy! Lidi na tebe volali: "Respect man, nice one, that was so big, magic mushrooms?".

Jedna z top session s nej kámošema na naší oblíbený pláži pár hodin před odletem. Co víc si můžeš přát! 

Nebyl vybrán žádný autor

fotil

Johny Adams
Další články autora

Další zajímavé články

FreerideTV: Mikýřův Prkenný Přehled - 3. díl

Mikýř je zpět a jeho Prkenný Přehled s ním! Tentokrát v májovém láskyplném vydání opět nahlédneme pod pokličku české snowboardové scény a dokonce zabrousíme o kus dál, a to i do českýho surfingu.

Podcast S Jakubem na vlnách Ep. 08 Honza Považan

Vítejte u další epizody pořadu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího podcastu v českém éteru. Hostem byl Honza Považan, kterej i přes jeho handicap dělá víc boardsportů, než 99% lidí.

Vracíme rybářské sítě zpátky do oceánu - v jiné formě

Jsme tři surfařky, kiterky a jogínky, které si zvolily svou vlastní cestu - od plastových odpadu z oceánů k udržitelnému oblečení. Protože, tak nám to dává smysl. Navrhly jsme řadu sportovního oblečení, v kterém chceme společně s Vámi bojovat za čistší planetu.