Dorazí vlny na Surfchamp?

Již čtvrtý den přímo na místě dění sledujeme měnící se podmínky na nadcházející Quiksilver & Roxy Czech and Slovak Surfing Championship. Máme pro vás exkluzivní dlouhodobou předpověď, ve které se dozvíte, jestli dorazí do francouzského Seignosse nějaký výraznější swell a opět se bude závodit o králě českýho surfingu!

Zde můžete vidět údaje z premiové předpovědi na Magicseaweed, ale připomínáme, že je stále ještě brzo na ukvapený závěry. Poslední dny to vypadalo, jak na horský dráze. Má něco přijít, má přijít úplný prd, má být hnusně, něco snad vážně přijde...a je možný, že se tenhle scénář ještě párkrát přepíše.

A organizátoři? Ti jistě refreshují předpověď častěji, než influencer svůj instáč.
"Situace nevypadá špatně. Vítr by měl být příznivý, foukat bude více méně až odpoledne. Počasí také zatím hraje do karet, a tak to vypadá, že by se mohl contest rozjet v pondělí a úterý. S finálovým dnem bysme nejspíš počkali až na pátek a sobotní dopoledne.," říká jeden z organizátorů Matuš Hubka.
Dobrou zprávou je však fakt, že posledních pár dní fungovaly tradiční spoty mezi Les Estagnots a Les Bourdains konzistentně i při swellu s menší periodou a 0,6-0,9m. A to i za high tidu s perfektními mini barýlky na shorebreaku a nebyla vůbec  nutnost schovávat shorty.
Lokální situaci budeme nadále sledovat a brzo vám přineseme další report.

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Co stojí progres?

Jen z Instagramu je krásně vidět, jak přibejvá Čechů a Slováků, kteří surfování naprosto propadli. Je pochopitelný, že chtějí jezdit jako Mabriel Gedina nebo Mob Rachado. A to ideálně co nejdřív. Samozřejmě realita je krutá a samotnej surfing ještě krutější. Progres v jízdě na vlnách je projekt na celej život a spousta z nás stárne a čas ubejvá. Proto tu pro vás mám pár tipů, jak celej proces urychlit a zefektivnit. Využiju k tomu materiál a příběhy z druhýho Advanced Surf Campu od Bali Bio Villas, do kterého jsem se již opět zapojil, tentokrát s havajským coachem Kazumou.

Podcast S Jakubem na vlnách Ep. 09 - Otmar Oliva

Vítejte u další epizody pořadu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího podcastu v českém éteru. Hostem deváté epizody je čerstvě korunovaný vítěz mistrovství ČR a Slovenska v surfování Otmar Oliva.

Honza Považan a Milo Brzák bodovali na závodech Adaptive Surf Eurotour

Míla Brzák a Honza Považan se účastnili dvou závodů v rámci série Adaptive Surf Eurotour, ze kterých přivezli vynikající umístění. Honza vybojoval 3. místo v závodě Welsh Adaptive Surf Championships na umělé vlně Snowdonia a Milo získal 4. příčku na English National Adaptive Surfing Open. Gratulujeme klucí!