Dorazí vlny na Surfchamp?

Již čtvrtý den přímo na místě dění sledujeme měnící se podmínky na nadcházející Quiksilver & Roxy Czech and Slovak Surfing Championship. Máme pro vás exkluzivní dlouhodobou předpověď, ve které se dozvíte, jestli dorazí do francouzského Seignosse nějaký výraznější swell a opět se bude závodit o králě českýho surfingu!

Zde můžete vidět údaje z premiové předpovědi na Magicseaweed, ale připomínáme, že je stále ještě brzo na ukvapený závěry. Poslední dny to vypadalo, jak na horský dráze. Má něco přijít, má přijít úplný prd, má být hnusně, něco snad vážně přijde...a je možný, že se tenhle scénář ještě párkrát přepíše.

A organizátoři? Ti jistě refreshují předpověď častěji, než influencer svůj instáč.
"Situace nevypadá špatně. Vítr by měl být příznivý, foukat bude více méně až odpoledne. Počasí také zatím hraje do karet, a tak to vypadá, že by se mohl contest rozjet v pondělí a úterý. S finálovým dnem bysme nejspíš počkali až na pátek a sobotní dopoledne.," říká jeden z organizátorů Matuš Hubka.
Dobrou zprávou je však fakt, že posledních pár dní fungovaly tradiční spoty mezi Les Estagnots a Les Bourdains konzistentně i při swellu s menší periodou a 0,6-0,9m. A to i za high tidu s perfektními mini barýlky na shorebreaku a nebyla vůbec  nutnost schovávat shorty.
Lokální situaci budeme nadále sledovat a brzo vám přineseme další report.

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s Mílou Brzákem o závodu, který přepsal historii adaptive surfingu surfingu

V den, kdy se do lavic museli vrátit všichni školou povinní, se na Bali začala přepisovat historie adaptivního surfingu. Ve dnech 1. – 3. září se totiž uskutečnil závod Bali Adaptive Pro, který se vůbec poprvé odehrál na známém reef spotu Echo Beach, který nadělil fenomenální vlny a otestoval tak kvality všech adaptive (handicapovaných) surfařů. A co víc, celý závod se konal pod taktovkou našeho kámoše Míly Brzáka, který za pomocí Reda Wheatlyho celou myšlenku přivedl na svět! Na Bali dorazilo celkem 24 závodníků z 10 zemí celého světa, kteří bojovali o vítězství v 5 kategoriích - upper limb, lower limb, kneeling, prone, visually impaired. Výsledky najdeš na konci rozhovoru.