Dorazí vlny na Surfchamp?

Již čtvrtý den přímo na místě dění sledujeme měnící se podmínky na nadcházející Quiksilver & Roxy Czech and Slovak Surfing Championship. Máme pro vás exkluzivní dlouhodobou předpověď, ve které se dozvíte, jestli dorazí do francouzského Seignosse nějaký výraznější swell a opět se bude závodit o králě českýho surfingu!

Zde můžete vidět údaje z premiové předpovědi na Magicseaweed, ale připomínáme, že je stále ještě brzo na ukvapený závěry. Poslední dny to vypadalo, jak na horský dráze. Má něco přijít, má přijít úplný prd, má být hnusně, něco snad vážně přijde...a je možný, že se tenhle scénář ještě párkrát přepíše.

A organizátoři? Ti jistě refreshují předpověď častěji, než influencer svůj instáč.
"Situace nevypadá špatně. Vítr by měl být příznivý, foukat bude více méně až odpoledne. Počasí také zatím hraje do karet, a tak to vypadá, že by se mohl contest rozjet v pondělí a úterý. S finálovým dnem bysme nejspíš počkali až na pátek a sobotní dopoledne.," říká jeden z organizátorů Matuš Hubka.
Dobrou zprávou je však fakt, že posledních pár dní fungovaly tradiční spoty mezi Les Estagnots a Les Bourdains konzistentně i při swellu s menší periodou a 0,6-0,9m. A to i za high tidu s perfektními mini barýlky na shorebreaku a nebyla vůbec  nutnost schovávat shorty.
Lokální situaci budeme nadále sledovat a brzo vám přineseme další report.

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Pozvánka na 1. reprezentační ples českého surfingu

Pražskej serfovej klub má za sebou hodně vydařenej rok 2019. V kostce: 18 serfovejch přednášek, 2 závody v pádlování na serfu, tuna pravidelnýcb serf tréninků (nově 3x týdně!) a třešnička na dortu - grandiozní oslava 2. narozenin v Radlické. PSK nepoleví ani v 2020 a novej rok rozjedou ve stylu…a to doslova. Ať už jste právníci, podnikatelé, studenti, brigádníci v Mekáči nebo volnomyšlenkáři, rádi bychom vás chtěli společně s předsedou Matyášem Menšíkem pozvat na 1. reprezentační ples českého surfingu.