Honza Považan a Milo Brzák bodovali na závodech Adaptive Surf Eurotour

Míla Brzák a Honza Považan se účastnili dvou závodů v rámci série Adaptive Surf Eurotour, ze kterých přivezli vynikající umístění. Honza vybojoval 3. místo v závodě Welsh Adaptive Surf Championships na umělé vlně Snowdonia a Milo získal 4. příčku na English National Adaptive Surfing Open. Gratulujeme klucí!

Na známém spotu Fistral Beach se 29.- 30. června jel závod National Adaptive Surfing Open, do kterého se přihlásilo 45 účastníků z celého světa. Mílovi se podařilo umístit na 4. příčce. Celý report zde.
Ve Walesu se nachází jediný veřejně dostupný model Wavegarden vlny. Právě zde získal Honza bronz. Jak uvádí server BBC, jednalo se o vůbec první závod adaptivních surfařů na umělé vlně.

Výsledky AS1 (surfing standing up):
1 Robson Gasperi (Brazil), 2 Benoit Moreaut (France), 3 Jan Povazan (Czech Rep).

Zde můžete mrknout na záznam finále s Honzou Považanem.
Kluky nyní čeká poslední závod ve Španělsku, tak jim držte palce a nenechte si ujít jejich příběhy na Instagramu:
@adapted_cz
@milobrzak
@honzapovazan

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Pozvánka na 1. reprezentační ples českého surfingu

Pražskej serfovej klub má za sebou hodně vydařenej rok 2019. V kostce: 18 serfovejch přednášek, 2 závody v pádlování na serfu, tuna pravidelnýcb serf tréninků (nově 3x týdně!) a třešnička na dortu - grandiozní oslava 2. narozenin v Radlické. PSK nepoleví ani v 2020 a novej rok rozjedou ve stylu…a to doslova. Ať už jste právníci, podnikatelé, studenti, brigádníci v Mekáči nebo volnomyšlenkáři, rádi bychom vás chtěli společně s předsedou Matyášem Menšíkem pozvat na 1. reprezentační ples českého surfingu.

Podcast S Jakubem na vlnách Ep. 10 Katka Cizmarová

Vítejte u 10. epizody pořadu S Jakubem na vlnách jejíž hostem je Katka Cizmarová, sympatická slovenská surfařka, která procestovala nespočet surfových destinací po celém světě, až se nakonec usadila na Sumatře, kde na homebreaku hecuje masivní vlny. V podcastu jsme si probírali i téma surfování v pokročilejším věku, zvládání větších vln, jógy nebo přírody a ekologie.