Honza Považan a Milo Brzák bodovali na závodech Adaptive Surf Eurotour

Míla Brzák a Honza Považan se účastnili dvou závodů v rámci série Adaptive Surf Eurotour, ze kterých přivezli vynikající umístění. Honza vybojoval 3. místo v závodě Welsh Adaptive Surf Championships na umělé vlně Snowdonia a Milo získal 4. příčku na English National Adaptive Surfing Open. Gratulujeme klucí!

Na známém spotu Fistral Beach se 29.- 30. června jel závod National Adaptive Surfing Open, do kterého se přihlásilo 45 účastníků z celého světa. Mílovi se podařilo umístit na 4. příčce. Celý report zde.
Ve Walesu se nachází jediný veřejně dostupný model Wavegarden vlny. Právě zde získal Honza bronz. Jak uvádí server BBC, jednalo se o vůbec první závod adaptivních surfařů na umělé vlně.

Výsledky AS1 (surfing standing up):
1 Robson Gasperi (Brazil), 2 Benoit Moreaut (France), 3 Jan Povazan (Czech Rep).

Zde můžete mrknout na záznam finále s Honzou Považanem.
Kluky nyní čeká poslední závod ve Španělsku, tak jim držte palce a nenechte si ujít jejich příběhy na Instagramu:
@adapted_cz
@milobrzak
@honzapovazan

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Co stojí progres?

Jen z Instagramu je krásně vidět, jak přibejvá Čechů a Slováků, kteří surfování naprosto propadli. Je pochopitelný, že chtějí jezdit jako Mabriel Gedina nebo Mob Rachado. A to ideálně co nejdřív. Samozřejmě realita je krutá a samotnej surfing ještě krutější. Progres v jízdě na vlnách je projekt na celej život a spousta z nás stárne a čas ubejvá. Proto tu pro vás mám pár tipů, jak celej proces urychlit a zefektivnit. Využiju k tomu materiál a příběhy z druhýho Advanced Surf Campu od Bali Bio Villas, do kterého jsem se již opět zapojil, tentokrát s havajským coachem Kazumou.

Podcast S Jakubem na vlnách Ep. 09 - Otmar Oliva

Vítejte u další epizody pořadu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího podcastu v českém éteru. Hostem deváté epizody je čerstvě korunovaný vítěz mistrovství ČR a Slovenska v surfování Otmar Oliva.

Bikiny na léto

S rostoucí popularitou surfingu jsou ty nejlepší bikini velké téma pro každou surfařku (kiterku atd.). Já sama to řeším každý rok, protože buď se mi plavky rozpadnou nebo je ztratím někde cestou ze surfu - což teda nechápu jak je možné.