Hurley Pro Trestles 2014 - Day 2

Po několika dnech pauzy organizátoři opět dali zelenou dalším heatům závodu Hurley Pro na spotu Lower Trestles v kalifornském San Clemente. Během druhého “aktivního” dne contestu se odjelo kompletní druhé kolo a část třetího, a tak už známe jména prvních šestnácti vyřazených.

Na kalifornské pobřeží se přiblížil větší swell, a tak se organizátoři rozhodli na osmý den z celkových dvanácti během "waiting period" letošního Hurley Pro na Lower Trestles poslat surfery opět do vody. Ve dvanácti "opravných" heatech druhého kola se utkaly dvojice vypadnuvších z kola prvního a na konci dne tak byly známa jména dvanácti riderů, kteří z Hurley Pro vypadávají. Jsou jimi Raoni Monteiro (BRA), Jeremy Flores (FRA), Brett Simpson (USA), Travis Logie (JAR), Josh Kerr (AUS), Bede Durbidge (AUS), Dion Atkinson (AUS), Alejo Muniz (BRA), Sebastian Zietz (HAW), Mitch Crews (AUS), Adam Melling (AUS) a Matt Wilkinson (AUS). Na konci dne se stihly odjet i čtyři heaty třetího kola, ve kterých vypadli Jadson Andre (BRA), Nat Young (USA), Tiago Pires (PRT) a Kolohe Andino (USA).

Brazilec Filipe Toledo byl hlavní postavou dne, když v jedenáctém heatu předvedl svojí parádní air show a zaznamenal tak zatím nejvyšší skóre dosavadního průběhu Hurley Pro: 9.83 bodu. Na stále se zlepšujících podmínkách byli diváci svědky dlouhých jízd, airů a dalších skvělých manévrů v "overhead" vlnách. Nejen parádní výkony největších favoritů akce Gabriela Mediny (BRA) a Kellyho Slatera (USA) slibují do dalších dnů skvělou podívanou.

Australan Adam Melling brzy převzal kontrolu nad heatem proti Filipemu Toledovi, když zaznamenal díky dlouhé vlně plné radikálních snapů vysoké skóre 9.17. Toledo ale odpověděl nádhernou obří 360kou následovanou razantní zatáčkou, což mu vyneslo zmíněných 9.83. bodu a Melling už ho nedokázal bodově dohnat. Ve třetím kole se Toledo potká se svým krajanem Adrianem De Souzou. "Viděl jsem Mellinga jak se mu povedly parádní zatáčky, za které dostal vysoké skóre, takže jsem věděl, že musím udělat něco hodně šíleného," řekl Filipe Toledo. "Vím, že vítr je tu pro airy dobrý, takže když přišla první levačka, šel jsem do toho. Po dopadu jsem byl překvapený, že se mi to podařilo odjet. Těším se na další heaty a další airy."

Otevírací heat dne patřil aktuální světové jedničce Gabrielu Medinovi (BRA), který se chystal odčinit zklamání z prvního kola, kde podlehl kostarické divoké kartě Carlosovi Munozovi. Medina nastoupil proti svému krajanovi Raonimu Monteirovi. Ze začátku heatu oba dva odjeli pár vln za menší skóre, ale potom se už ujal vedení krásným čistým airem Medina a svoje vítězství si pojistil dalším poletem, tentokráte i s frontside grabem. Pro Monteira tak Hurley Pro končí, Medinu naopak čeká třetí kolo, ve kterém bude moci vrátit porážku svému protivníkovi z úvodu závodu Munozovi. "Je to tam dost náročné," řekl Gabriel Medina. "Na začátku heatu jsme nemohli chytit dost vln, bylo to pomalé a začal jsem býr nervózní. Jsem rád, že se mi nakonec podařilo projít dál. Vždycky je pro mě těžké jet proti Brazilcovi, ale je to závod a musíme o tom přemýšlet jako o naší práci."

I přes pozitivně laděné provokativní výzvy od Jeremyho Florese (FRA) směrem k jeho soupeři a aktuální světové dvojce Kellymu Slaterovi (USA) skrze sociální média během lay days se Francouz tentokráte neukázal proti Kellymu jako těžký soupeř. Jedenáctinásobný světový šampion otevřel heat další kouskem, o kterém se bude dlouho mluvit. Na středně velké vlně udělal Kelly jednu zatáčku, pak se rozjel ve velké rychlosti a odrazil se do obřího airu, který zázračně v pěně odjel. Výsledkem bylo 8.50 bodu a celkové skóre pojistil další vlnou za 7.43. Flores tak ze závodu vypadává a Slatera ve třetím kole čeká Tanner Gudauskas (USA), který ho porazil v kole prvním. "Věděl jsem, že musim udělat něco velkého, bylo to sice trochu lajdácké, ale dal jsem to," řekl Kelly Slater. "S Jeremym jsme dobří známí, cestovali jsme spolu roky… pro oba z nás to byl velký heat." Jeremy Flores neskrýval zklamání: "Opravdu jsem chtěl tenhle heat vyhrát, myslím, že poslední dobou surfuju během freesurf sessions fakt dobře, ale pokaždí když na sebe obléknu závodní lycru, tak na sobě cítím zbytečně velký tlak a pak z toho nejsou žádné výsledky."

Aktuální světová čtyřka Michel Bourez otevřel třetí kolo Hurley Pro heatem proti Brazilci Jadsonovi Andremu se solidní jízdou za 6.50 bodu. Andre odpověděl dvěma středně dobrými vlnami, ale Bourez získal zpět vedení dalšími 8.17 body. I přes první 9-​bodovou vlnu a nejvyšší součet v druhém kole Andre v kole třetím Bourezovi nestačil a opouští akci na děleném 13.místě. "Musíte tu hodně jezdit, abyste poznali tenhle spot," řekl Michel Bourez. "Bylo těžké vybrat ty pravé vlny, ale jsem rád, že se mi podařila ta levačka a že jsem za ní získal dost bodů."

Druhý heat třetího kola proti sobě poslal dva goofy ridery - loňského držitele ceny Rookie of the Year Nata Younga (USA) a Australana Adriana Buchana. Oba dva do heatu naskočili svými backhandovými jízdami a do těsného vedení se dostal veterán Buchan. Young předvedl několik inovativních manévrů, ale Buchan se dostal do vedení díky skvělé vlně plné luxusních cutbacků, za kterou dostal od rozhodčích luxusních 9.43. Pouhé dvě minuty do konce našel Young tu pravou vlnu, za kterou byl odměněn 8.10 body, ale ani to mu na Buchana nestačilo a musí se se závodem rozloučit. "Je skvělé surfovat na Lowers v těchhle podmínkách," řekl Adrian Buchan. "Celkem dlouho jsem se těšil na heat s Natem. Byl to pro mě velký heat, třetí kolo je opravdu důležité. Podle předpovědi to vypadá, že další dny budou hodně dobré, takže se moc těšim."

HURLEY PRO TRESTLES ROUND 2 RESULTS:

Heat 1: Gabriel Medina (BRA) 13.83 def. Raoni Monteiro (BRA) 9.94
Heat 2: Kelly Slater (USA) 15.93 def. Jeremy Flores (FRA) 10.16
Heat 3: Taj Burrow (AUS) 12.66 def. Brett Simpson (USA) 7.87
Heat 4: Kolohe Andino (USA) 12.73 def. Travis Logie (ZAF) 11.74
Heat 5: Josh Kerr (AUS) 10.43 def. Aritz Aranburu (ESP) 10.07
Heat 6: Jadson Andre (BRA) 17.50 def. Bede Durbidge (AUS) 13.94 
Heat 7: Julian Wilson (AUS) 13.23 def. Dion Atkinson (AUS) 10.17
Heat 8: C.J. Hobgood (USA) 15.43 def. Alejo Muniz (BRA) 14.50
Heat 9: Tiago Pires (PRT) 16.93 def. Sebastian Zietz (HAW) 12.74
Heat 10: Miguel Pupo (BRA) 16.94 def. Mitch Crews (AUS) 12.33
Heat 11: Filipe Toledo (BRA) 15.93 def. Adam Melling (AUS) 15.40
Heat 12: Kai Otton (AUS) 10.67 def. Matt Wilkinson (AUS) 8.83

HURLEY PRO TRESTLES ROUND 3 RESULTS:

Heat 1: Michel Bourez (PYF) 14.67 def. Jadson Andre (BRA) 11.44
Heat 2: Adrian Buchan (AUS) 16.30 def. Nat Young (USA) 15.60
Heat 3: Mick Fanning (AUS) 13.60 def. Tiago Pires (PRT) 10.83
Heat 4: Miguel Pupo (BRA) 11.16 def. Kolohe Andino (USA) 10.93

HURLEY PRO TRESTLES ROUND 3 UPCOMING MATCH-UPS:

Heat 5: Jordy Smith (ZAF) vs. Julian Wilson (AUS)
Heat 6: Gabriel Medina (BRA) vs. Carlos Munoz (BRA)
Heat 7: Kelly Slater (USA) vs. Tanner Gudauskas (USA)
Heat 8: John John Florence (HAW) vs. C.J. Hobgood (USA)
Heat 9: Adriano De Souza (BRA) vs. Filipe Toledo (BRA)
Heat 10: Taj Burrow (AUS) vs. Kai Otton (AUS)
Heat 11: Owen Wright (AUS) vs. Fredrick Patacchia (HAW) 
Heat 12: Joel Parkinson (AUS) vs. Artiz Aranburu (ESP)

SWATCH WOMEN’S PRO TRESTLES QUARTERFINAL MATCH-UPS:

QF 1: Stephanie Gilmore (AUS) vs. Laura Enever (AUS)
QF 2: Coco Ho (HAW) vs. Lakey Peterson (USA)
QF 3: Sally Fitzgibbons (AUS) vs. Bianca Buitendag (ZAF)
QF 4: Tyler Wright (AUS) vs. Johanne Defay (FRA)  

Hurley ProSwatch Women’s Pro Trestles se jede od 9. do 20. září a můžete ho sledovat LIVE na www.aspworldtour.com.

Další zajímavé články

FreerideTV: Mikýřův Prkenný Přehled - 3. díl

Mikýř je zpět a jeho Prkenný Přehled s ním! Tentokrát v májovém láskyplném vydání opět nahlédneme pod pokličku české snowboardové scény a dokonce zabrousíme o kus dál, a to i do českýho surfingu.

Podcast S Jakubem na vlnách Ep. 08 Honza Považan

Vítejte u další epizody pořadu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího podcastu v českém éteru. Hostem byl Honza Považan, kterej i přes jeho handicap dělá víc boardsportů, než 99% lidí.

Vracíme rybářské sítě zpátky do oceánu - v jiné formě

Jsme tři surfařky, kiterky a jogínky, které si zvolily svou vlastní cestu - od plastových odpadu z oceánů k udržitelnému oblečení. Protože, tak nám to dává smysl. Navrhly jsme řadu sportovního oblečení, v kterém chceme společně s Vámi bojovat za čistší planetu.