Jak dopadl "tajný" závod na Kelly Slater Surf Ranch?

Předevčírem proběhl historicky první závod na Kelly Slater Surf Ranch s názvem Future Classic. Šlo o super "utajený" závod, pořádaný World Surf League, za účelem otestovat nový formát závodů v tzv. "wavepoolech". Samozřejmě v dnešní době sociálních médií neutajíte ani prd ve výřivce, takže už před eventem unikla do virtuálního světa videa z vlny, produkované novým doladěným systémem Surf Ranch 2.0.

Na událost století (ne-​li tisíciletí) byla pozvána nejdůležitější jména ze surfové oblasti - špička světové tour, legendy z počátků závodního surfingu, sponzoři a judges (média neměla na event přístup). Kelly Slater nemohl na guest listu chybět a dokonce neodolal svůdné vlně, na které má nedílnou zásluhu. A to i přes fakt, že jeho noha měla mít ještě cca měsíc neschopenku. Ohledy nebral ani na Jordyho, když si navlíknul dres s barvou pampelišek.

Organizátoři z World Surf League zveřejnili během závodů pár nejšťavnatějších pohyblivých obrázků, žádný live stream však k dispozici nebyl. WSL k tomu mělo pádné důvody, jednalo se spíše o zatěžkávací zkoušku. To potvrdil i fakt z live blogu magazínu STAB, že během závodu se "mašinka Tom" (zařízení, které pohání vlnu) porouchala. Jak už jsem zmiňoval, média neměla na ranč přístup. To však nezastavilo jednotky STAB "black-​ops", které zosnovaly tajnou operaci a s pomocí vozíku na sběr třešní a dronu celou situaci monitorovaly. Ostatně doporučujeme si celý příběh přečíst zde. Je pravděpodobné, že právě na tento článek reagovala WSL vlastním live blogem, hehe.

Šampióny "Budoucí klasiky" se nakonec stali Gabriel MedinaCarrisa Moore, jejichž prize money putovalo na charitu. Filipe, který letos řádí jak neřízená střela i v Leemoru dokázal, že patří mezi nejlepší piloty letectva na tour. Jeho full rotace by si sama o sobě zasloužila model traktůrku. Ale pořád to jsou závody, a Filipe ve finále bohužel spadl. 

Jaký závěr můžeme z Future Classic vyvodit? Nastává doba zcela nového sportu. Sportu, kde jezdí na stejných prknech jako v oceánu, a dokonce i pohyby jsou zcela totožné s těmi surfařskými. Oceán ale nahradil stroj, díky kterému se wavepool surfing řadí do kategorie  sportů jako skateboardu nebo snowboardu, kde máte pořád tu samou halfpipe a záleží jenom na tom, jestli odjedete nejpřísnější kombinaci předem nadrcených triků. Úroveň triků půjde nahoru, ale s ní poroste i předvídatelnost. Už žádní žraloci, reefcuty, drop-​iny v rámci priority boje ani waiting periody. Tento sport nejspíš i ukončí nadvládu australsko-​brazilsko-​havajské vyšší třídy. Kdo ví, možná že právě v tomhle sportu se jednou na live streamu objeví vlajka Czechie…. 

Těšíte se? Nebo vám to nevoní? Napište váš názor do komentářů!

Další zajímavé články

No Mad´s shelter on the wheels


Ahoj nomádi! Rádi bychom vám v jednom z našich pilotních příspěvků přiblížili naši životní filozofii spojenou s bydlením v autě. Jak jsme se ke spaní v autě dostali? Jaký auto používáme? Proč? Který vychytávky jsme do něj vyrobili? Jaký zkušenosti máme se spaním v autě v evropských (hlavně surfových) destinacích? 
NoMad´s vehicle is ready, enjoy!

Report z pražské premiéry filmu Shaka

Praha se včera dočkala premiéry nového snowboard/surf dokumentu Shaka a my jsme u takové události samozřejmě nemohli chybět! Mrkněte jak to vypadalo ve Slovanském domě a na afterparty v klubu NOD díky fotkám od našeho francouzského kamaráda Juliana Petryho aka Perlyho.

Podcast o surfování? Jenom další trend nebo hlubší záměr?

Vítejte u podcastu S Jakubem na vlnách! Ať už jste se sem dostali jakkoliv, měl bych vám nejdřív vysvětlit, co dělám, a proč jsem si sakra z ničeho nic sedl před mikrofon. Jestli jde jen o další výkřik módy, nebo jestli je za tím hlubší smysl a záměr.