Je to venku. Neser a serfuj!

Dlouhá léta jsme hledali novej smysl života, nový motto. Pak jsme se na to vysrali a šli surfovat.

Nebudu chodit kolem horký pohankový raw kaše s kešu a kustovnicí čínskou (tu mimochodem miluju!). Účelem článku je představit novej SURFR shop a část novejch designů SURFR Brandu.

SURFR Shop symbolizujou tři hlavní myšlenky:

Lokální

Lokalismus nemusí bejt jen negativní označení. Lokálové si chrání jejich pláž zejména kvůli pořádku a bezpečnosti. A kvůli narůstající popularitě surfování musejí pláže odolávat čím dál větším nájezdům těch, co k nemají k oceánu žádnej vztah.

Z toho plyne i naše inspirace. Nechceme podporovat velký korporáty, který dávno ztratily surfovou duši, ale místo toho rozvíjet menší projekty na "domácí pláži". Heslem našeho eshopu je: "Vím, koho podporuju!"

Najdeš zde výhradně český a slovenský značky, u kterých víš přesně, koho podporuješ. Jedinou výjimkou jsou kalifornský Surfskaty, ale jelikož se osobně známe se zakladatelem Colinem, kterej na celý značcce maká víceméně sám, zapadá nám do konceptu.

Víš o lokální značce, spojený se surfováním, která by si zasoužila zviditelnit? Napiš nám.

Komunitní

Surfing je jedna obří komunita. Dali jsme si za cíl rozvíjet tu naší rozrůstající komunitu. Proto ať už si koupíš něco na shopu, od SURFRu nebo od jakékoliv lokální značky, rozhýbáš koloběh podpory, kterej se vrací zpátky do komunity. Chceme být nezávislí na inzerci, tvořit vlastní kreativní obsah a organizovat nebo podporovat další projekty na naší scéně.

Komunitní je i SURFR Brand. To znamená, že designy tvoří český surfaři nebo naši kámoši. A taky, že zapojit se může kdokoliv z vás. Pokud tě baví grafika, nebo máš jenom zajímavej nápad, ozvi se nám.  Jména autorů tiskneme na každej produkt v kolekci, kterou navrhli.

Low-waste

Topíme se v odpadcích. U nás to tolik nepocítíš, ale jakmile si jednou zasurfuješ v plastový polívce, změní to navždy tvoje myšlení.

Snažíme se co nejvíce zmírňovat naší odpadovou stopu. A protože k vám ty balíčky nějak dopravit musíme, přišli jsme s řešením, jak to udělat v eko stylu.

 • Zásilky balíme bez jediného kusu plastu - #OceánplastynePETřebuje!
 • Krabice jsou taky odpad! Snažíme se shromažďovat a nakupovat již použité, čisté a funkční krabice. Žádná zbytečná výroba a potisk brandových krabic, které člověk stejně hned vyhodí (zkuste je znovu použít, často se hodí).
 • Proto se nelekni, když ti přijde triko v krabici od úplně jinýho produktu ;)
 • Používáme papírový lepenky s lepidlem na bázi přírodního kaučuku (narozdíl od plastových lepenek, můžeš naše krabice vyhodit celý i s lepenkou a kompletně zrecyklovat)
 • Na balení používáme jen 100% recyklovaný papír a na výplň zbytky papíru nebo starých krabic
 • Neposíláme žádný letáky ani jiný propagační materiály
 • Na naše oblečení nedáváme visačky nebo štítky
 • Fakturu zasíláme pouze elektronicky

Máš firmu nebo projekt, kde se zbytečně vyhazuje nepoužitej nebo funkční obalovej materiál? Ozvi se, my ho rádi použijeme dál.

Nový kolekce

Edice Českej surfing symbolizuje myšlenku projektu SURFR. Designy vznikají důvtipným spojením češtiny a surf témat. Špetka radikálnosti a ironie je nutná. Vždyť českej surfing není, nebyl a ještě dlouho nebude nic seriózního.

SerFuj

Nápad na kolekci se zrodil na záchodě v Taghazoutu. Po 5 dnech neustávajícího střevního hurikánu jsem přísahal, že se na surfování vyseru. Roky se honíš za vlnama...napříč kontinenty, národy a kulturami. Čekáš týdny, než dorazí swell, aby tě pak dostal lokální moribundus. Má to vůbec smysl? Jasně, že jo! Neser a serfuj!

 • Autor: Jakub Michna
 • Design: Martin Jílek

Lineup

Nebojte se, nápad na tenhle design nevznikl v opojení zakázaných substancí, nýbrž po dočtení knihy Cocaine and Surfing. Věděli jste, že jedna z nejznámnějších surfových značek byla založena za peníze z prodeje kokainu, kterej Jeff Hakman propašoval ve finách do Austrálie?

Nechceme podporovat užívání tvrdých drog, naopak - Say no to čára! Say yes to surfování! Triko Lineup je pouze pro opravdový závisláky.

 • Autor: Jakub Michna
 • Design: David Vinkler

A nezapomněli jsme ani na starý dobrý kolekce, kde jsme přidali pár nových barev a střihů.

Hobluj vlny

Recyklujeme tak důkladně, že jsme dokonce zrecyklovali i limitovanou kolekci Bagus Hobling, kterou nosí pouze ti, co podpořili SURFR Movie v HitHit kampani. Pokud si někdy pracoval s hoblíkem, nenapadlo tě někdy, že čerstvý hoblinky vytvářejí precizně tvarovaný dřevěný kanystry, teda barely?

 • Autor: Jakub Michna
 • Design: Káťa Prokopová

Ocean republic

Design Ocean republic je parodií na profláklý designy surfovejch brandů s ostrůvkem, palmičkou a lebkou. Naše lokální verze v ostrově ukrývá shape Babišovy republiky, místo palmy smrček a nechybí ani náš poklad - pivo. A až jednou kvůli globálnímu oteplování zatopí oceán celou Evropu, budem mít luxusní surf breaky i v Krkonoších nebo na Šumavě ;)

 • Autor: Jakub Michna
 • Design: David Vinkler
A rovnou vám můžeme prozradit, že už brzy přidáme další kolekci a produkty. Tohle je spíš jenom předkrm. Díky všem, co se podíleli na tvorbě nového eshopu a oblečení!
Foto:
Radka Málková
Nikol Dostálová
Lukáš Kopecký

Další zajímavé články

Roxy Surf Yoga & Fitness 10.11. v Praze

Značka Roxy připravila společně s pražským studiem Yoga Movement na neděli 10. listopadu speciální akci, během které proběhnou hned dvě rozdílné lekce - surf yoga praxe a surf fitness workout. Obě budou vedené zkušenými a oblíbenými lektorkami Veronikou Ševčíkovou a Kateřinou Klemšovou.

Film Shaka je ke shlédnutí online!

Pamatuješ si loňskou premiéru snímku Shaka, na kterou dorazil sám hlavní aktér snowboardista/surfař Mat Crepel? Určitě tě pak potěší, že nabušenej dokument o cestě Mata za pokořením brutální vlny Jaws je nyní online ke shlédnutí!

Vyhraj 2 lístky na filmovej festival

Jelikož se blíží další ročník Prague Surf Film Festivalu, nechybí ani tradiční soutěž o dva lístky na libovolný film. Stačí jen uhodnout odpověď na záludnou otázku a mít špetku toho štěstíčka!