Klipy týdne #48: Surfer Dan vás zahřeje u srdce a polechtá na bránici

Další týden v práci (a taky bez vln) je za námi, proto si pojďme užít edici Klipů týdne #48. Vybral jsem pro vás 6 důležitých videí, která za posledních 7 dní obohatila světovou scénu surfingu.

Surfing saved my life. I quit drinking and got back into surifng. And ever since I stopped having nightmare about not being able to surf.
Surfer Ben
Krátkej film z oblasti Lake Superior na kanadských hranicích, které jsou tak obrovské že tu v zimě studená fronta vytváří dostatečnej windswell, dokumentuje lokálního surfaře, kterej se nejmenuje Dan, nábrž Ben. Dan je totiž místní výraz pro každýho blázna, kterej se honí za vlnama v obasti, které se přezdívá "cold un-Hawaii".
Od doby, kdy vyšel klip Space od John Johna, jsme tu neměli žádný video s nádechem epičnosti. Mlaďák z North Shoru Eli Hanneman to však posunul na jinej level. A to ne zrovna kinematograficky, ale především hudebně. Každej song z tohodle klipu byste mohli rovnou šoupnout do epic traileru na pokračování Transformers.
Tohle video není zrovna surf klip, nýbrž reklama na smysluplnej produkt. Žádná prsa však neuvidíte, jedná se pouze o název inspirován tradičním Sex Waxem, který reflektuje špetku feminismu, kterou je celej projekt okořeněnej. Nás však nejvíc zaujala udržitelnost a důraz na ekologii a tomuhle produktu fandíme. Jen tak mimochodem, věděli jste, že tvar vosku může hrát důležitou roli? Víte proč je vosk ve tvaru trojůhelníku mnohem účinější než klasickej kulatej? Zkuste popřemýšlet a napište názor do komentářů.
Samozřejmě nesmí chybět ani sestřih těch nejhorších wipeoutů z Jaws Challenge, kterou opět vyhrál Billy Kemper. A s tím úplně tak nesouhlasil Albee Layer a  takhle se vyjádřil v Instastories:
Když se bavíme o Jaws Challenge, díky novýmu vlogu ze série This is Livin od Koa Rothmana máme jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí celýho závodu a big wave komunity.
Na závěr jsem vybral "mockument" Outrider od Two Eyes Film. tvůrců skvělých snímků jako Shaper, Vanfife nebo Freezing. Předchozí krátký dokumenty, který sází na hodně suchej humor, jsem bral jako záruku toho, že se budu u videa popadat smíchy za břicho. Výsledek ale byl hodně rozpačitej...no posuďte sami.

Unikly ti minulé Klipy týdne? Tady jsou!

Klipy týdne #48: Surfer Dan vás zahřeje u srdce a polechtá na bránici

Další týden v práci (a taky bez vln) je za námi, proto si pojďme užít edici Klipů týdne #48. Vybral jsem pro vás 6 důležitých videí, která za posledních 7 dní obohatila světovou scénu surfingu.

Klipy týdne: Shane Dorian u Joe Rogana, masáž na Nazaré a africká erotika

Další týden za námi a proto jsem pro vás opět vybral 4 zajímavá videa, která za posledních 7 dní obohatila světovou scénu surfingu. Joe Rogan si pozval již podruhé Shana Doriana, mladej nadčlověk Russel Bierke dostal solidní masáž v salonu Nazaré a Mikey February vydal nejrajcovnější africkej edit!

Klipy týdne: kreslená Stephanie, Ben Gravy na Kellyho vlně nebo Kepa na indické Skeleton Bay

Vybral jsem pro vás 3 zajímavá videa, která za poslední týden obohatila světovou scénu surfingu. Stephanie Gilmore jako součást animovaného umění, Chippa Wilson goes mental, Kepa Acero hledá indickou Skeleton Bay a Ben Gravy si konečně zasurfoval na Kellyho vlně.

Našli jste tento týden na internetu zajímavější klip? Hoďte nám dole odkaz do komentářů!

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Shape života aneb Příběh Štěpána Řezníčka

Štěpána jsem na Instagramu objevil už loni, kdy jsem narazil na jeho úžasný fotky z vody. Oproti ostatním českým „podvodníkům“ (podvodní fotograf) ale snímky nevznikly jen jako jedničky a nuly. Výslednou foutku nevidí dříví, než vyvolá film. Štěpán už nějakou dobu taky shapuje surfový prkna a vytváří umělecký díla ze dřeva. Jak se ale kluk z Karlových Varů dostane k životu shapera a fotografa? Rovnou vám můžu prozradit, že cesta to nebyla zrovna růžová. Hned z první fotky můžete vidět, že byla i dost červená, hehe. Víc už vám poví sám Štěpán, enjoy!

Je to venku. Neser a serfuj!

Dlouhá léta jsme hledali novej smysl života, nový motto. Pak jsme se na to vysrali a šli surfovat.

Rozhovor s Mílou Brzákem o závodu, který přepsal historii adaptive surfingu

V den, kdy se do lavic museli vrátit všichni školou povinní, se na Bali začala přepisovat historie adaptivního surfingu. Ve dnech 1. – 3. září se totiž uskutečnil závod Bali Adaptive Pro, který se vůbec poprvé odehrál na známém reef spotu Echo Beach, který nadělil fenomenální vlny a otestoval tak kvality všech adaptive (handicapovaných) surfařů. A co víc, celý závod se konal pod taktovkou našeho kámoše Míly Brzáka, který za pomocí Reda Wheatlyho celou myšlenku přivedl na svět! Na Bali dorazilo celkem 24 závodníků z 10 zemí celého světa, kteří bojovali o vítězství v 5 kategoriích - upper limb, lower limb, kneeling, prone, visually impaired. Výsledky najdeš na konci rozhovoru.