Krav Maga Surf Camp 2018

Do redakce nám dorazilo info o blížícím se Krav Maga Surf Campu 2018, který se uskuteční 16.-23.6.2018 ve francouzském Moliets v prostředí Dreamsea Surf Campu Kromě bližších informací o campu níže najdete i rozhovor s Jakubem Otipkou, který má během campu na starost Krav Maga část. Více už od samotných organizátorů.

Plánuješ letos dovolenou u moře? Hledáš surf camp, který ti nabídne něco víc? Přihlaš se na Krav & Surf Camp 2018! Čekají tě 2 lekce surfingu denně, každodenní trénink Krav Maga, jednoho z nejúčinnějších systémů sebeobrany na světě, skvělé jídlo a ubytování v rámci Dreamsea Surf Campu přímo na pláži. Kromě toho se můžeš těšit i na setkání se spoustou zajímavých lidí z celého světa, zahrát si volejbal, pétanque, tenis nebo si popovídat s přáteli v místním baru. Pro účast nemusíš mít žádné zkušenosti se surfingem ani Krav Maga, stačí dobrá nálada a chuť se učit nové věci. 

Termín a místo konání:
16. – 23. června 2018

Dreamsea surfcamp se nachází v kempu Les Cigales*** v Moliets, ve Francii. Nabízí 3hvězdičkový komfort a servis. Sociální zařízení, wi-​fi spot, pétanque, tenisový kurt, volejbalové hřiště, multisportovní hřiště, pračku, sušičku. Dále se v kempu a blízkém okolí nachází několik obchůdků, supermarket, pekárna, restaurace a spousty skvělých barů. 

Co vše je zahrnuto v ceně?
• stylové ubytování přímo na pláži ve stanech saharského typu
• kvalitní polo(plná)penze pro sportovce (na oběd si můžeš připravit obložené bagety)
• každý den dopolední a odpolední lekce surfingu
• každý den trénink krav maga
• zapůjčení veškerého potřebného vybavení
• soutěž o produkty Represent

Cena:
14 499,- při přihlášení a zaplacení zálohy po 15. květnu 

Více informací a přihlašování najdeš na tomhle odkaze.

Odkaz na fotogalerii z minulých ročníků najdeš zde.

Videopozvánka:

Rozhovor s Jakubem Otipkou na téma "Co má surfování společného s Krav Maga?"
Jakub Otipka, ředitel české sekce organizace Krav Maga Global pravidelně pořádá surf campy, na kterých se trénuje i jeden z nejúčinnějších systémů sebeobrany na světě - krav maga. Přečtěte si, co ho k tomu vedlo a proč je podle něj surfing jedním z nejlepších sportů. 

Jakube, proč zrovna spojení Krav Maga a surf?
To spojení můžeme vidět hned na několika úrovních. Nedávno jsem při svých cestách v Portugalsku potkal policisty, kteří byli hodně namakaní. Když jsem se jich pak ptal, jak dosáhli toho, že jsou v tak super fyzickém stavu, ta odpověď většinou byla, že vlastně nic dělat nemusí, že jim stačí surfovat. Jedna úroveň tedy je, že je to skvělá fyzická příprava pro lidi vůbec, co se týká síly, výdrže atd. 

| Se surfováním se nespojuje jen systém krav maga, ale i mnoho jiných sportů jako např. MMA (Mixed Martial Arts) nebo BJJ (brazilské jiu-​jitsu). Hodně hvězd těchto sportů jako je např. Gunnar Nelson nebo Murilo Bustamante a další si surfing velice oblíbili, zápasníci Anthony a Andrew Leone se kvůli němu dokonce odstěhovali na Bali. |

Samozřejmě tam taky vidím dost přesah na mentální úrovni.

Co tím máš na mysli?
Jedna věc je, že je to, alespoň pro mě, skvělá psychohygiena – člověk, který je normální, nepřijde domů a nezmlátí ženu, člověk, který je v pohodě, se nenaštve kvůli každé drobnosti. A nemluvím jen o civilistech, ale např. i o policii, jejíž příslušníky školíme a vidíme, že mají mnohdy psychosomatické problémy, sklony k alkoholismu, drogám, gamblingu atp. Proto mi přijde skvělý mít podobnou aktivitu, při které si člověk vyčistí mozek, nabere síly, zkrátka se hodí do pohody. Na té praktické úrovni, my, když studenty mentálně připravujeme na situace, ve kterých jim jde o život, tak je samozřejmě jedna věc se o tom bavit, ale druhá to skutečně zažít. Hodně často, když chceme v bezpečném prostředí navodit pocit nebezpečí (jak se říká, všechny strachy jsou jen derivací pocitu strachu ze smrti), tak mnohdy využíváme waterboarding, jelikož navozuje člověku pocit, že se dusí, ale přitom je to opravdu bezpečné. Ačkoliv se to ve světě občas využívá k mučení, v našem podání je to zajímavý a přínosný zážitek, během kterého se naučíte správně zklidňovat a pracovat se strachem. A právě i na surfu se občas stane, že se člověk dostane pod vodu na 1 – 2 minuty (samozřejmě až na těch větších vlnách, začátečníkům se tohle neděje, nebojte). I mně se to párkrát stalo a mentálně jsem si sáhnul hodně hluboko. 

Takže krav maga i surfování jsou sporty, které spojují fyzický a mentální trénink?
Přesně tak. Vidím tam velký přesah v těhle dvou úrovních. Tím cílem je vzít naše studenty i mimo tělocvičnu a propojit trénink s dalšími přínosnými aktivitami.

Je krav maga dobrá průprava pro surfování?
No je to spíš naopak, surfing je skvělá průprava nejen pro krav maga, ale i většinu dalších sportů právě proto, jak všestranný sport to je.

Jaký je vlastně program campu?
My vždycky trošičku soupeříme s příliš optimistickými očekáváními, takže ten program je dost nabitý. Každý den jsou 2 lekce surfingu ve vodě, každé ráno je pro zájemce připravená jóga nebo běhání a denně bude také část programu vyhrazená pro trénink krav maga, tzn. buď technické nácviky nebo rozbory videí, psychologii útočníků, mentální trénink (zájemci si můžou vyzkoušet i zmiňovaný waterboarding a spoustu dalších věcí, při kterých pochopí, jaké to je, když tělo fyziologicky říká, že už nemůže). 

A co nějaké večerní aktivity?
Večer se opět mohou campeři v případě zájmu účastnit programu, který vymýšlí místní organizátoři, jako např. promítání filmů, hry nebo výlet do San Sebastianu ve Španělsku, kde noční život opravdu jede – na minulém ročníku surf campu tam dva účastníci dokonce zůstali. 

Všimla jsem si, že i samotný camp nabízí různé sportovní vyžití…
Je tam malá u-​rampa, slackliny, ping pong a další spousta věcí na trávení volného času, ale abych byl úplně upřímný, ono se to nezdá, ale pro lidi, kteří na surfu nestáli je už jenom tahle samotná aktivita docela náročná. Začátečníci se učí surfovat na pěně s velkým prknem, které je stabilnější, ale o to je to fyzicky náročnější. Takže většinou, když už mají volno, nepreferují zrovna další sport, mnohem raději odpočívají.

Proč jsi vybral zrovna tuhle lokalitu, proč ne Španělsko nebo zmiňované Portugalsko?
Za prvé je to nejblíž, dá se tam doletět s nízkonákladovými aerolinkami, autem je to cca. 15 hodin. Další věc je, že jsem na tenhle camp narazil hned na začátku. Znám jeho organizátory, jsou to kluci z Kanárských ostrovů, kteří mají celkem 6 – 8 campů po celém světě, a málokterý jiný camp má tolik super vlastností. Na většině campů se na pláž musí dojíždět autem, v Moliets je pláž v docházkové vzdálenosti, je tam zajištěná polopenze s tím, že campery organizátoři každé ráno vybízejí, aby si udělali obložené bagety, vzali si na pláž cokoliv budou chtít, a nemuseli tak utrácet za jídlo. Vůbec to zázemí v Moliets je podle mě úžasný a ty lidi, co se o něj starají jsou prostě zlatý.

Více informací:
Dreamseasurfacamp.com
Instagram: @dreamseasurf

Další zajímavé články

Podcast o surfování? Jenom další trend nebo hlubší záměr?

Vítejte u podcastu S Jakubem na vlnách! Ať už jste se sem dostali jakkoliv, měl bych vám nejdřív vysvětlit, co dělám, a proč jsem si sakra z ničeho nic sedl před mikrofon. Jestli jde jen o další výkřik módy, nebo jestli je za tím hlubší smysl a záměr.

Podcast S Jakubem na vlnách - Ep. 01 Tadeáš Kopča

Vítejte u pořadu S Jakubem na vlnách - novém podcastu, kde budu zpovídat známé i méně známé osobnosti z české surfové scény.

Vyhraj Quiksilver neoprén, lycru a vstupy na film Shaka

Už jen několik dnů nás dělí od pražské premiéry filmu Shaka, za kterým stojí legenda francouzského snowboardingu Mathieu Crepel. Ve spolupráci se značkou Quiksilver, jsme si pro vás připravili soutěž o neoprén Highline 4/3, lycru a 7 volných vstupů na promítání ve Slovanském domě! Stačí odpovědět na jednu lehkou otázku.