Meatfly Český pohár ve wakeboardingu - 1. závod

Uplynulou sobotu se ve Ski&Wake Parku Těrlicko u Ostravy jel první závod letošního třídílného Meatfly Českého poháru ve wakeboardingu a wakeskatingu. Na místě byl i Honza Kaňůrek, takže si můžete přečíst report a prohlédnout fotky.

První závod Meatfly Českého poháru ve wakeboardingu a wakeskatingu se letos konal 25.6. 2011 ve Ski&Wake parku v Těrlicku. Závodu se zúčastnilo ve třech kategoriích celkem 36 závodnic a závodníků. Systém závodu se od toho loňského v ničem nelišil, jen kategorie wakeskate ženy byla pro malou účast z minulých let zrušena a my jen můžeme doufat, že tuto punkovou scénu obohatí v brzké době více děvčat!

Jako první rozčeřily vodní hladinu ženy v kategorii wakeboard open. Pro organizátory je neskutečné příjemné vidět na závodech nové tváře, které tlačí na pilu a nenechávají tak dlouhodobé přebornici Petře Kocurové mnoho prostoru na chyby. Na krásném třetím místě se umístila Kateřina Yanová, která loni jen tak zlehka okusila ČPW, to aby letos ukázala jednu z nejlepších ženských jízd. Katčina jízda byla neskutečně dynamická a uvolněná, jen tak dále. Druhé místo obsadila na ČPW zcela nová tvář, Eliška Vydrová, která jako jediná z žen ukázala ve své jízdě raley! První místo pak patřilo Petře Kocurové. Petra dlouhodobě udržuje svůj standard a vyrovnané výkony. Letošní jízdu obohatila o krkolomné scarecrow z kickeru! Příští kolo pravděpodobně zamíchá kartami a už teď je jasné, že závody žen budou velmi vyrovnané.

Ihned po ženách naskočili na vodu muži v nabité kategorii wakeboard open, kde startovalo celkem 18 jezdců, rozdělených do tří skupin po šesti, kdy se každá skupina hodnotila zvlášť. Ze skupiny postoupili přímo do finále první tři jezdci, kteří byli ve finále doplněni jedním jezdcem, který vyhrál jednokolové LCQ (last chance qualification).

Samotné finále bylo velmi napínavé, jelikož spousta jezdců spadlo, a proto ti pak museli své body dohánět v druhém kole, kde museli jet opravdu na hraně! Na třetím místě se ukázal pohodář a silově velmi vyspělý jezdec Petr Balgar, který, když je třeba, jede neskutečnou kudlu. Druhé místo obsadil Jan Miketa, kterému sice chybí vyrovnanější výkony, ale když to Honzovi sedne, je opravdu nezastavitelný. Prvních deset bodů ze závodu Meatfly ČPW si odvezl do Hlučína Pavel Zátopek, který jezdí neskutečně vyrovnaně, ale především hlavou. Jeho jízda byla po stránce kompozice jako z učebnice!

Kategorie wakeskate open se již tradičně odehrává v punk stylu, kdy se borci na startovacím mole hecují a neskutečně si závody užívají! Pořadí po prvním kole je následující: třetí místo si vyjezdil Josef Jandek, který se na vodu sice nedostane moc často, ale vyrovnané jízdy a překážky zvládá levou zadní! Na druhé místo si dosáhl místní Bogdan Kornas, který si dává překážky v mnohem větším stylu než většina wakeboardistů a za to si vysluhuje klobouk dolů! První místo obsadil loňský vítěz Meatfly ČPW mladičký Ondra Chládek, který jakmile se dostane do bodované zóny, seká jeden trik za druhým! Neskutečný hustoborec!

Druhý závod Meatfly ČPW 2011 jede 23.7. na Hlučínské Štěrkovně a o nervy nebude nouze! Díky čau!

Text: Michal Urban
Foto: Honza "Kaňůs" Kaňůrek
Více: www.cablewake.cz

Další zajímavé články

Pražský úterky se ponesou ve znamení cestovatelských přednášek

Období podzimních přednášek od docenta předsedy Matyáše je dávno za námi a doufám, že všichni obdrželi dostatek kreditů (a že budou stačit). Taky Freeride bar přes zimu pocítil značnou prázdnotu úterních večerů. To se ale změní, protože od března se můžete tešit na sérii cestovatelskejch přednášek se serfovou tématikou, kterou překvapivě neorganizuje Brněnské surfové.

Quiksilver rozšiřuje svou kolekci o dámský apparel

Značka Quiksilver, která působí na trhu již od roku 1969, zažívá další milník ve své historii. Tím je nová dámská kolekce oblečení v podání doposud ryze mužského brandu, který od svého počátku formoval surfovou módu a kulturu.

Že už žádnej kemp nepotřebuješ? Tak právě ty by ses měl přihlásit!

Přesně tak, tenhle kemp není pro každýho. Právě v tom je unikátní, protože je zaměřenej na ty nejcorovější, nejoddaněšjí český surfový srdcaře. V každým z nás je obrovskej potenciál, kterej stačí jenom odemknout. Přidej se k nám na Advanced Surf Camp na Bali od 1.-11. dubna!