Nazaré Big Wave Challenge 2016

Příjemným překvapením bylo video, které nám přistálo ve zprávách na Facebooku od Jamese Rushe. Uvidíte záběry z slavnostního zahájení a prvních dnů závodu Nazaré Big Wave Challenge 2016 z světově známého portugalského big wave spotu. Více už přímo od autora klipu.

Od 15. října (pozn. red.: až do 28. února 2017) probíhá v Portugalském Nazaré jedna ze zastávek Big wave tour, kterou pořádá WSL. Sjeli se zde nejlepší jezdci světa v čele s Gerrettem McNamarou, držitelem světového rekordu, který vytvořil právě zde. Mezi dalšími pozvanými jezdci jsou: Brazilec Carlos Burle, Nic von Rup, Jamie Mitchell z Californie, Tom Lowe z Velke Británie, Mexičan Coco Nogales a nebo Tom Butler z Cornwallu, Němec Sebastian Steudtner, který má zálusk na rekord a ještě pár dalších. 

Jezdců není mnoho a jsou pečlivě vybraní. Jde zde především o bezpečnost, a tak ne každý dostane pozvánku. Organizátoři si musejí být jisti, že když přijdou patnáctimetrové vlny, je závodník schopný je sjet. A oni přišli...

Video a fotky které vidíte jsou ze slavnostního openingu a prvních dvou dní. Vlny byly pro pozvané profesionály malé tak akorát na rozježdení. V pondělí jim už ale dorazily takzvané superturbos a jezdily vlny okolo patnácti metrů. Na zlomení rekordu to nebude, ale prkna lámou o sto šest. Můžete se mrknout na jejich facebookové profily, kde uvidíte jejich aktualní fotografie.

Zde přikládáme ještě edit z pondělní epické session!

Další zajímavé články

Surfboards made in Czech

Lidi si doma na koleni vyrábí spoustu věcí a sportovního vybavení. Zlatý český ručičky, to je naše kultura. Ale výroba surfu? V Čechách?

Recenze dokumentu Kde poušť potkává oceán

Příběh dokumentárního snímku Poušť X Oceán se začal psát v den, kdy Dan Peřina vycítil příležitost splnit si jeden ze svých surfařských snů a v soutěži „Už Vím“ od České Spořitelny. Spolu se třemi kamarády z Pražského serfového klubu sesbírali 4205 hlasů a nakonec získali vysněných 250.000 Kč právě pro jejich projekt – expedici za vlnami v Namíbii.

Roadtrippin' II: Hurikán Leslie v Lisabonu a vanlife na Peniche Pro

Pokračování článku o roadtripu do Portugalska přes evropské závody světového poháru WSL. Tentokrát mnohem víc v punku a s hurikánem v patách!