Neutrácej peníze za lepší prkna, investuj do sebe!

Má smysl utrácet majlant za zbrusu novej performance shortboard s vidinou toho, že díky němu konečně začneš sázet radikálnější zatáčky? Není lepší investovat do "mentora", kterej ti pomůže pochopit principy surfování a nastaví ti opravdovej surf trénink? Přesně taková příležitost se ti naskytne už v květnu na Hardcore Workshopu se surf koučem Nikou Rosariem. S přihláškou neotálej, jsou celkem jen 4 fleky!

Po úspěšném soustředění v Maroku bych chtěl pozvat český a slovenský surfaře na 4. projekt zaměřenej na surfovej progress.
Workshop povede bývalý pro surfař Nika Rosario, zakladatel SurfMore Coaching. Nika se věnuje exkluzivně výuce pokročilých surfařů, neboli běžných lidí, např. vnitrozemských smrtelníků jako jsme my. A proto má spousty zkušeností se žáky, kteří začali surfovat až dávno po žákovském věku. Díky tomu dokáže skrze koučing bravurně odstranit i ty nejhorší zlozvyky.

Nika začal surfovat ve 12 letech a hned o dva roky později se stal jedním z nejmladších profesionálních surfařů v Portugalsku. Během kariéry trénoval po boku legendárního Tiaga Pirese pod vedením kouče Jose Seabry. Poté, co skončil se závoděním, rozhodl se jí ve stopách svého trenéra a začal studovat na sportovní univerzitě v Lisabonu obor se zaměřením na surfing performance. Následně pak založil první výukovou platformu v Peniche, zaměřenou čistě na mírně pokročilé a pokročilé surfaře. Díky jeho zkušenostem získal přístup k metodám výuky profesionálního surfingu a začal je aplikovat a předávat svým studentům.

Jak probíhá surf koučing s Nikou?

Den před lekcí Nika určí nejlepší možný spot v okolí a čas na základě lokálních znalostí a předpovědi. Na pláž přiveze kromě foťáku a kamery taky plnou tašku "hraček". Místo běžného zahřátí a protažení před lekcí totiž každému naordinuje cvičení "na suchu" s využitím nástrojů jako je odporová guma, gymball, malé míčky, balanční desky, tyčky, kužely atd. Tyto cvičení jsou zaměřena specificky na techniku, kterou se v danou chvíli skupina zabývá.

Následuje 90 minutová surf session, jejíž cílem je splnit úkoly dle programu daného tréninku. Ať už se jedná o drillování bottomturnu, topturnu nebo chytání více vln. Během celé session Nika na pláži a natáčí nebo fotí každou jízdu. Několikrát během lekce tě "vypíská" z vody, aby ti předal okamžitý feedback. Na kameře ti hned ukáže, co děláš, nebo neděláš správně. Po každé lekci rovnou následuje video/foto rozbor u kafe a paštelu. Během jedné až dvou hodin ti Nika do puntíku zanalyzuje každou jízdu a manévr (včetně elektronické tužky).

Program workshopu:

8.5. - přílet, odpočinek
9.5. - surfing a koučing
10.5. - surfing a koučing
11.5. - surfing a koučing
12.5. - surfing a koučing
13.5. - surfing a koučing
14.5. - surfing a koučing
15.5. - surfing a koučing
16.5. - surfing a koučing
17.5. - freesurf, odlet

Workshop je navíc i workoholik friendly, jelikož termín zahrnuje 2 víkendy a 1 státní svátek. Budete jen 5 dní mimo kancl a s trochou štěstí si toho ani nikdo nevšimne.

Aby workshop splnil svůj účel, je počet účastníků omezen pouze na 4 surfaře! To umožní individuální přístup k progressu a zároveň nepřipraví skupinu o kamarádskej vibe a vzájemný hecování.

Jako vždy, cenu a podrobnější informace zašlu pouze vážným zájemcům. Stačí napsat na jakub@surfr.cz, do předmětu uveďte "Chci to" a v mailu popište, jak moc to (zlepšit se na surfu) chcete.

Ubytování se snídaní je zajištěno v Surf House Baleal.

The last surf with: @siddhisurf_da_second 😷 @nika_rosario 😷 #coronavirus #penicheportugal #swisssurfers #surfcoaching

@siddhisurf_da_second & @hackobq training in Peniche with @surfmorecoaching @nika_rosario #surfcoach & #surfpictures . . . #peniche #penicheportugal #surftrainingsportugal #surfenlernen…

YOUNG GUNS IN: "FACE TO FACE" @siddhisurf_da_second @hackobq . . . #swisssurfer #swisssurfing #polishsurfer #polishsurfing #younggenearation #newgeneration #youngsurfers #futuresurfers…

Congratulations Jungs for all the goals achieved this time. It was a pleasure for me once again to coach you guys. Many thanks and see you next time. . @surfmorecoaching - for better performance -…

Happy to start the 2020 surf coaching season and couldn't have started better with an excellent surfer girl from the Netherlands. Her name is @sigalkruithof in our sessions she showed an amazing…

The first ever pool paddling training board to help you to develop or keep your paddling power for hours and hours of surfing. Check it out: @surfatomoficial . . #surf #training #paddle #board…

The number ones yehhh 💪 Congratulations again kids. 🥇🥇🏄‍♂️🏄‍♀️ @hackobq @xixxxi @salinwood #trophies . . #poland #2019 #surfing #champions @surfmorecoaching

@hackobq and @lucas_diasb23 two goofy footers showing a lot of surf in Peniche. @nika_rosario #surfcoach & #surfpicts . . . @surfmorecoaching - For Better Performance - SURF COACHING FOR FREE SURFERS…

Nice to see and coach you again kook 😂😁 Ps: hope everything goes your way in the surf contest 😉💪🦁 @siddhisurf_da_second destroying the lip on his front hand 🏄‍♂️💪🔥 . . . @surfmorecoaching - For Better…

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Wim Hof metoda aneb Jak zlepšit život pomocí dýchání

V době karantény je důležitý se pořádně starat o naší imunitu. Proto se v tomto článku a videu podíváme společně s Honzou Smičkou na techniku Wima Hofa. Není to jenom obyčejná technika dýchání, dalo by se říct, že se z toho za pár let stala senzace, fenomén a kult jedné silné osobnosti, která dokázala vyvrátit vědecká poznání.

Povodí Vltavy schválilo projekt výstavby Trojské Vlny

Výborná zpráva pro české surfaře v karanténě přichází v té nejkritičtější době. Po téměř dvou a půl letech vyjednávání se nám podařilo získat povolení od generálního ředitelství státního podniku Povodí Vltavy na projekt Vlny Trója, který jsme vypracovali ve spolupráci se společností Retrostav.

Dokument Kde poušť potkává oceán je online ke shlédnutí!

Jedna z nejlepší zpráv za poslední dobu přišla od Pražskýho serfovýho klubu. Kluci se rozhodli vydat dokument Kde poušť potkává oceán online zdarma ke shlédnutí! Ale neotálej s tím, film bude venku pouze 2 týdny.