Podcast S Jakubem na vlnách - Ep. 05 Martin Složil

Další epizodou z vánoční edice podcastu S Jakubem na vlnách je díl s Martinem Složilem. Většina z vás bude Martina znát spíš ze soutěže Robinsonův ostrov, kterou se mu podařilo vyhrát. Martin ale už delší dobu surfuje a žil například nějakou dobu i v Austrálii.

Poslechni si epizodu na oblíbené aplikaci:

S Martinem jsme se potkali už před 2 lety, ale teprve teď jsme měli příležitost si v klidu sednout a popovídat si. Martin na mě zapůsobil jako neuvěřitelně klidnej a vyrovnanej týpek a přesto že jsem čekal, že budeme hodinu kecat o surfování, skončili jsme u témat, který byste nečekali.

Martin se totiž věnuje psychonautice, neboli aktivitám, které slouží k navození rozšířených stavů vědomí, s určitým záměrem, zejména průzkumu spirituální schránky. To mnohdy vyžaduje požití psychadelických látek - např. houbiček, LSD nebo Buffo Alvarisu - tzv. žáby.

Z bufo alvaris ceremonie s Octavio Rettigem

Pár momentek z Martinova tripu na Bali.

Martin stejně jako já našel oblibu v surfskatu, na kterým se připravuje na vlny i v Čechách.
Martin natáčel youtube videa s názvem S Martinem na vlně a pravděpodobně se narozdíl ode mě vyhne soudnímu sporu o autorská práva názvu pořadu s Kubou Vágnerem.

Instagram @roots_on_the_road

RIDERS ON THE STORM ——————————————————— One moon on a motorbike with my partner in crime! . . #bikers #hondavario125

MOODY ——————————

BROKEN BEACH ——————————————— They call this spot.. but you should see the broken road that takes you there🙋🏽‍♂️ #dronephotography #robinsonmartini

SLOW DANCE ———————————————— This was @jefunina second time surfing .. i was speechless and happy as i watched her #surf this wave with such a style! One of those moments that someone else joy become…

BlueLagoon ——————————— Its not really a spot to take a skinny dip at! But its worth gettin it of a bucket list) #explore #cheers #robinsonmartini

This wave is my absolute favorite around Bali island even when it is crowded AF.. ———————————————— Big fat thanks to our blue 🌏 and mother nature for all that was created ever since you were born✨…

Couple frames from the MonkeyForest.. ——————————————————— Moneky, that jumped on my back gave me a few funny smacks on my forehead 🙋🏽‍♂️😄 ..and then tried to bite my finger off:) Anyways, it was a…

Cant wait to find some hidden gems(beaches) on this little Island! ————————————————————

Baví tě podcast S Jakubem na vlnách, a chtěl bys ho podpořit? Staň se patronem na Patreon.com.

Pokud se ti podcast líbil, budu rád, když ho nasdílíš dál. Nezapomeň epizodu zhodnotit, zkritizovat nebo pochválit v diskuzi pod článkem. Pokud bys rád zůstal anonymní, stačí si založit na Disqus fejk účet a směle do toho!

Máš doporučení na osobnost, která by v podcastu neměla chybět? Napiš jméno dole do komentářů!

Díky Mikovi Strakovi za zapůjčení techniky!

napsal

Jakub Michna
Další články autora

nahrál

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Poslechni si novou epizodu podcastu dřív, než ostatní

Slyšíte slovo Patreon poprvé? To je v pořádku, já do nedávna vůbec nevěděl, co to vlastně znamená podcast. Ale jelikož počet epizod pořadu S Jakubem na vlnách už nelze spočítat na prstech jedné ruky, je potřeba přemejšlet nad budoucností. Po vzoru většiny zahraničních podcastů jsem proto založil kanál na Patreon.com, což je platforma, která umožňuje komunitě podporovat projekty nezávislých autorů a kreativců.

ON THE ROAD – Surfový výlet po severu Španělska

Surfové školy Surf-trip a WildHouse ze severu Španělska pořádají společný ON THE ROAD kemp pro pokročilé surfaře. Účastníci si tak během deseti dnů mohou vyzkoušet několik surfových spotů španělské Kantábrie a Asturie.

Canaria Surf Boat Trip + Video

Do redakce nám přistál zabalenej vánoční dárek (v raru) od Pavla Hanuše, otce českých surfskatů. Když jsme ho rozbalili, našli jsme tam krásný videjko, spoustu fotek a hlavně téměř nekonečnej příběh o výletu party kámošů s lodí po Kanárských ostrovech. Pavlovi za tenhle nabitej content děkujeme a vám přejeme příjemné čtení a podívanou!