Podcast S Jakubem na vlnách Ep. 10 Katka Cizmarová

Vítejte u 10. epizody pořadu S Jakubem na vlnách jejíž hostem je Katka Cizmarová, sympatická slovenská surfařka, která procestovala nespočet surfových destinací po celém světě, až se nakonec usadila na Sumatře, kde na homebreaku hecuje masivní vlny. V podcastu jsme si probírali i téma surfování v pokročilejším věku, zvládání větších vln, jógy nebo přírody a ekologie.

Já mám radši ty velké vlny. Pro mě je to lehčí, protože jedu jen rovně a nemusím dělat žádné zatáčky.
Katka Cizmarová

Katka si zaslouží velkej respekt nejen za to, že ve svém věku dropuje vlny, o kterých by se nám mohlo jen zdát. Ale taky za smysluplný názory na ostatní témata - např. strach z vln, výdrže pod vodou, joga, zranění, příroda a ekologie.

A konečně má někdo zdravej přístup k výběru délky prkna - z toho by si měla většina z nás vzít ponaučení.

Bavili jsme se taky o filozofii surfování. Přemejšleli jste někdy nad tím, proč vůbec jezdíme na vlnách? Mám na mysli tu fakt hlubokou/možná až spirituální úvahu. 

Během podcastu jsme zmiňovali i Bethany Hamilton, o které nedávno vyšel nový dokument s názvem The Unstoppable, který můžete nyní shlédnout online!

Přidávám v podcastu zmiňované satirické video na téma ekologie a záchrany přírody.

The planet is fine, the people on the planet are fucked.

Jelikož jsem byl nějakou dobu mimo galaxii podcastů, psali jste mi kromě výrhužných zpráv i dotazy, co teda máte jinýho poslouchat. Tady je pár tipů:

Pro ty z vás, co nesledujou politický dění v Americe, Tulsi Gabbard je demokratická členka sněmovny reprezentantů v kongresu za stát Havaj, která dokonce kandiduje do voleb na prezidenta Spojených států amerických v roce 2020. Pokud by vyhrála (což se je podle nynějších průzkumů v podstatě nemožný), stala by se první samojskou prezidentkou s hinduistickým vyznáním. Ale proč se teda objevila v surfovým podcastu? Tulsi je surfařka! 

Další podcast, kterej si určitě poslechněte je ep. 260 mého oblíbeného pořadu Surf Splendor, s 22-letým surfařem Brattem Collenanem. Bratt přežil útok bílého žraloka a přišel o podstatnou část levého stehna. Připrav si deku, protože ti bude během poslechu běhat mráz po zádech!

Díky za poslech a doufám, že jste na mě po té dlouhé pauze nezanevřeli. Asi jste si všimli, že jsem pozastavil Patreon dokud se podcast nerozjede do pravidelnější formy. A proto bych chtěl poděkovat těm, co mě v minulosti na Patreonu podpořili. Opravdu si toho vážím a pokusím se vám i nadále přidávat nesestříhané epizody dříve, než oficiálně vyjdou ven.

Ať už jste na s kámošema na pláži u oceánu, nebo doma v Čechách s rodinou, užívejte si vánoční pohodičku, neřeště jaký dárky jste dostatli nebo nedostali. Zkuste ten volnej čas využít k něčemu smysluplnýmu - přečtěte si knížku, zacvičte si, meditujte nebo běžte ven na výlet. Pokud jste u oceánu, tak mazejte do vln...ať už jsou jakýkoliv!

napsal a nahrál

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Pozvánka na 1. reprezentační ples českého surfingu

Pražskej serfovej klub má za sebou hodně vydařenej rok 2019. V kostce: 18 serfovejch přednášek, 2 závody v pádlování na serfu, tuna pravidelnýcb serf tréninků (nově 3x týdně!) a třešnička na dortu - grandiozní oslava 2. narozenin v Radlické. PSK nepoleví ani v 2020 a novej rok rozjedou ve stylu…a to doslova. Ať už jste právníci, podnikatelé, studenti, brigádníci v Mekáči nebo volnomyšlenkáři, rádi bychom vás chtěli společně s předsedou Matyášem Menšíkem pozvat na 1. reprezentační ples českého surfingu.