Poslechni si novou epizodu podcastu dřív, než ostatní

Slyšíte slovo Patreon poprvé? To je v pořádku, já do nedávna vůbec nevěděl, co to vlastně znamená podcast. Ale jelikož počet epizod pořadu S Jakubem na vlnách už nelze spočítat na prstech jedné ruky, je potřeba přemejšlet nad budoucností. Po vzoru většiny zahraničních podcastů jsem proto založil kanál na Patreon.com, což je platforma, která umožňuje komunitě podporovat projekty nezávislých autorů a kreativců.

Podcast je stejně jako SURFR.cz další z projektů poháněnej čistě mojí nadšeneckou krví a nefinancuje ho žádnej Lukačovič nebo Bakala. Dokonce nám ani nikdo za inzerci (zatím) neplatí, a tak to dělám dál čistě jako vášeň s tím, že peníze přece vždycky budou.

Ale symbióza podcastu a Patreonu mi přijde jako příjemná vize budoucnosti, kde se ty moderní platformy využívají ke společné prosperitě (a ne k tomu, aby se nějakej casanova mohl na každý dovolený vyspat s co nejvíc holkama...i když se přiznám, Tinder jsem dvakrát použil).

Pokud jste stejně jako já závislý na kávě, představte si, že každý měsíc, jeden ze 93 šálků pressa poputuje na podporu podcastu. Tvůj kofeinový deficit to nějak zásadně neovlivní a navíc si budeš moci užívat každou epizodu hned po zveřejnění.

V 6. epizodě jsem si na pokec pozval Aleše Muchu, který už pěknejch pár let žije a pracuje na Islandu. K mému překvapení se však neživí focením. Viděli jste už jeho insta feed?

S člověkem nebo bez? Někdy lidé přidají fotce nadčasovost, perspektivu a divák se tak do fotky muže více vcítit... Na druhou stranu to může být i dost rušivý element v přírodě. Co si o tom myslíte vy?…

Někdy je fajn si počkat na to správné světlo. Na fotce v levé části není Slunce, ale vycházející Měsíc v úplňku... Ve stejný okamžik tancuje polární zář na pravé straně od mola. A já stojím uprostřed,…

*Nedělníček//New Zealand* #thatwanakatree asi nejznámější strom na světě. I já se u něj zastavil jako správný turista.

*Nedělníček//New Zealand* Všichni nás strašili, jak v Milford Sound zmokneme. A nakonec jsme chytli snad nejhezčí počasí z celého tripu po Zélandu, docela škoda... Tady to mohlo mít v dešti…

*Nedělníček//New Zealand* Jezero Tekapo a rezervace na tmu. Tuhle fotku si pamatuju uplně přesně. Předpověď nebyla nic moc, ale oblačnost se měla protrhnout kolem 3ranní. Dokopal jsem se vstát a pak…

*Nedělníček//New Zealand* Tento týden se podíváme zpátky do minulosti na toooo… Jak jsem strávil 5 týdnů v campervanu cestováním po Novém Zélandu. Začínám fotkou ze známého Roys Peaku, který jsem…

*Nedělníček//Stokksnes* Ufff, včera jsem nestíhal, tak to doháním před nedělním obědem. Tímto příspěvkem zakončuji první *nedělníček* serií fotek ze Stokksnes :) A večer nahodím nové téma na příští…

* Nedělníček//Stokksnes * Tahle je má nejoblíbenější :)

* Nedělníček//Stokksnes * Najezený, stan postavený a polarni záře na dobrou noc = to nejlepší kombo 🖤 Jinak tahle fotka si dovolila vyhrát i pár foto soutěží... ✌️☺️

Možná vás proto taky překvapí, že Aleš se za fotografa ani nepovažuje. Už dlouho jsem se těšil, až si Aleš udělá cestu až do Vršovic, abych ho mohl pořádně vyždímat, páč jeho fotky na zdi den za dnem krmily mojí zvědavost. A výsledný rozhovor předčil očekávání o pěknejch pár feetů. Aleš je skromnej surfař ze Vsetína, jehož historky z cestování za vlnama vás připoutaj do židle, aby vás pak následně z ní mohli zase shodit smíchem.

Pokud se ti podcast líbil, ale prostě jednoduše nemůžeš přispět, nic se neděje. Stačí, když ho nasdílíš dál - na Stories, na zeď facebooku nebo známým u pivka.

Nezapomeň taky každou epizodu zhodnotit, zkritizovat a okomentovat v diskuzi pod článkem. Pokud bys rád zůstal anonymní, stačí si založit na Disqus fejk účet a směle do toho! Pokud máš cokoliv jiného na srdci, ulev si do mailu na jakub@freeride.cz.

Máš doporučení na osobnost, která by v podcastu neměla chybět? Napiš jméno dole do komentářů!

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Zimní trénink na surf v Čechách

Letos jsem byla po dlouhé době většinu zimy v Čechách. Důvodů bylo hned několik, ale dost velkou roli hrál ten, že v Portugalsku nemáme topení. Tedy jasně že alespoň přímotopy, ale ty jednak nevytopí nic moc a druhak mají docela spotřebu €€€. Zkrátka nabídka šumavského mama-hotelu s krbem, vyhlídkami na pěknou zimu plnou prašanu a českou bandičku nakonec zvítězila. Ale jak v zimě úplně nevypadnout ze surfingu i když nejbližší oceán je tisíc kilometrů od vás a ještě skoro v ledu?

Že už žádnej kemp nepotřebuješ? Tak právě ty by ses měl přihlásit!

Přesně tak, tenhle kemp není pro každýho. Právě v tom je unikátní, protože je zaměřenej na ty nejcorovější, nejoddaněšjí český surfový srdcaře. V každým z nás je obrovskej potenciál, kterej stačí jenom odemknout. Přidej se k nám na Advanced Surf Camp na Bali od 1.-11. dubna!

Morocco: The high cost of low living

Rozhodli jsem se tady v tomhle článku nevypisovat, jaká turistická destinace nás v Maroku uchvátila, kde dělaj nejlepší kafe, kde nejlíp vařej, a jaký jsou nejlepší hotely. Spíš bychom chtěli jen tak ve zkratce porefovat o tom, jak na nás Maroko zapůsobilo, co bysme doporučili si vzít s sebou a co naopak zásadně nedoporučujeme. Ono vlastně psát o něčem, kde byla snad už půlka republiky, a ta druhá, co tam nebyla, se tam chystá, by bylo trochu trapný. Máme z cesty napsaných pár poznámek, ke kterým se ve zkratce vyjádříme.