Poslechni si novou epizodu podcastu dřív, než ostatní

Slyšíte slovo Patreon poprvé? To je v pořádku, já do nedávna vůbec nevěděl, co to vlastně znamená podcast. Ale jelikož počet epizod pořadu S Jakubem na vlnách už nelze spočítat na prstech jedné ruky, je potřeba přemejšlet nad budoucností. Po vzoru většiny zahraničních podcastů jsem proto založil kanál na Patreon.com, což je platforma, která umožňuje komunitě podporovat projekty nezávislých autorů a kreativců.

Podcast je stejně jako SURFR.cz další z projektů poháněnej čistě mojí nadšeneckou krví a nefinancuje ho žádnej Lukačovič nebo Bakala. Dokonce nám ani nikdo za inzerci (zatím) neplatí, a tak to dělám dál čistě jako vášeň s tím, že peníze přece vždycky budou.

Ale symbióza podcastu a Patreonu mi přijde jako příjemná vize budoucnosti, kde se ty moderní platformy využívají ke společné prosperitě (a ne k tomu, aby se nějakej casanova mohl na každý dovolený vyspat s co nejvíc holkama...i když se přiznám, Tinder jsem dvakrát použil).

Pokud jste stejně jako já závislý na kávě, představte si, že každý měsíc, jeden ze 93 šálků pressa poputuje na podporu podcastu. Tvůj kofeinový deficit to nějak zásadně neovlivní a navíc si budeš moci užívat každou epizodu hned po zveřejnění.

V 6. epizodě jsem si na pokec pozval Aleše Muchu, který už pěknejch pár let žije a pracuje na Islandu. K mému překvapení se však neživí focením. Viděli jste už jeho insta feed?

There is a waterfall, they said… • Těšil jsem se, až vyfotím tuhle fotku - známý vodopád Gasadalur na Faerských ostrovech rozfoukaný silným větrem. Byl jsem tu totiž několikrát a vždy bylo na Faery…

Sailing under the northern lights in rough sea between Greenland and Iceland. Shot HANDHELD, iso 32.000. • Foceno z ruky na otevřeném moři. ☺️

Rare moment. Hildur, Donna Wood and Opal anchored together close to village ittoqqortoormiit, East Greenland. • Vzácný moment, který si budu dlouho pamatovat... Byla to pro nás poslední noc v Grónsku…

Schooner Hildur in rough sea. Denmark Strait.

Same beauty, different perspective.

My favourite summer memory - cruising the bay of Skjálfandi aboard a traditional wooden schooner Opal! Add a wooden hot tub on-deck and cozy fireplace below... Whaaat?! By the way Opal is the…

Forever stoked! My kind of paradise. • Akorát chystám fotky pro podcast na Youtube, který by měl vyjít na konci týdne/příští týden také na spotify a podobných platformách. S @jakmichpich jsme se…

Sunday mood. Just chill homie! • Neděle na gauči, noha v sádře, knihy přečtené a venku nakydano ❄️ takhle jsem si leden doma nepředstavoval... 😏 alespoň je konečně čas na fotky a plánování tohoto…

Personally one of my favourite photos I brought from my trip to Greenland 🇬🇱

Možná vás proto taky překvapí, že Aleš se za fotografa ani nepovažuje. Už dlouho jsem se těšil, až si Aleš udělá cestu až do Vršovic, abych ho mohl pořádně vyždímat, páč jeho fotky na zdi den za dnem krmily mojí zvědavost. A výsledný rozhovor předčil očekávání o pěknejch pár feetů. Aleš je skromnej surfař ze Vsetína, jehož historky z cestování za vlnama vás připoutaj do židle, aby vás pak následně z ní mohli zase shodit smíchem.

Pokud se ti podcast líbil, ale prostě jednoduše nemůžeš přispět, nic se neděje. Stačí, když ho nasdílíš dál - na Stories, na zeď facebooku nebo známým u pivka.

Nezapomeň taky každou epizodu zhodnotit, zkritizovat a okomentovat v diskuzi pod článkem. Pokud bys rád zůstal anonymní, stačí si založit na Disqus fejk účet a směle do toho! Pokud máš cokoliv jiného na srdci, ulev si do mailu na jakub@freeride.cz.

Máš doporučení na osobnost, která by v podcastu neměla chybět? Napiš jméno dole do komentářů!

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

ON THE ROAD – Surfový výlet po severu Španělska

Surfové školy Surf-trip a WildHouse ze severu Španělska pořádají společný ON THE ROAD kemp pro pokročilé surfaře. Účastníci si tak během deseti dnů mohou vyzkoušet několik surfových spotů španělské Kantábrie a Asturie.

Canaria Surf Boat Trip + Video

Do redakce nám přistál zabalenej vánoční dárek (v raru) od Pavla Hanuše, otce českých surfskatů. Když jsme ho rozbalili, našli jsme tam krásný videjko, spoustu fotek a hlavně téměř nekonečnej příběh o výletu party kámošů s lodí po Kanárských ostrovech. Pavlovi za tenhle nabitej content děkujeme a vám přejeme příjemné čtení a podívanou!

Podcast S Jakubem na vlnách - Ep. 05 Martin Složil

Další epizodou z vánoční edice podcastu S Jakubem na vlnách je díl s Martinem Složilem. Většina z vás bude Martina znát spíš ze soutěže Robinsonův ostrov, kterou se mu podařilo vyhrát. Martin ale už delší dobu surfuje a žil například nějakou dobu i v Austrálii.