Pozvánka na druhý ročník Prague Surf Film Festivalu

Druhý ročník Prague Surf Film Festivalu se uskuteční v sobotu 7. října 2017 v kině Pilotů. Festival, který je zaměřený na nezávislé filmy o surfování na vlnách, nabídne výběr oceňovaných celovečerních snímků i krátkých filmů. Diváci budou mít také jedinečnou možnost si zasurfovat ve virtuální realitě nebo nahlédnout pod hladinu oceánů ve virtuálním pokojíčku kina Pilotů prostřednictvím VR brýlí s rozsahem 360°. Festival bude probíhat v obou kinosálech již od sobotního dopoledne.

 „Druhý ročník Prague Surf Film Festivalu zaujme svým širokým dramaturgickým záběrem. Diváci si mohou vybrat filmy o big wave surfingu, snímky s ekologickou tématikou nebo cestopisy surfařů, kteří objevují odlehlé konce světa, aby našli nejlepší místo k surfování,“ říká Aleš Kosina, ředitel Prague Surf Film Festivalu. „Velkou radost mám například z kultovního snímku Endless Summer, který určitě není pro surfingovou komunitu novinkou, ale na velkém plátně to bude zážitek, který se již nemusí opakovat,“ dodává Kosina.

Prague Surf Film Festival uvede celkem 13 filmů. Mezi potvrzenými snímky jsou filmy z produkce americké, argentinské, australské, britské, české, islandské, slovenské a španělské. Peninsula Mitre diváky zavede do studených vod Ohňové země daleko v Argentině. Výrazné oteplení nastane u snímku South to Sian, který se věnuje objevování surf-​spotů v Indonésii. Filmem Given zase diváky provede šestiletý syn rodičů, kteří za vlnami jezdí po celém světě. Festival uvede také další ze série snímků slovenské produkce natáčených na Azorských ostrovech The Right Place – Nine Islands s výrazným ekologickým apelem. Návštěvníci se dále mohou těšit na dva filmy s tématikou big wave surfingu, které jsou napěchovány adrenalinem. 

Na diváky čeká bohatý doprovodný program. Kromě zmíněné virtuální reality se návštěvníci protáhnou při lekci jógy pro surfaře projektu MOJE JÓGA. Festivalovou náladu podpoří Fire Food Truck, který nabídku občerstvení doplní o netradiční polské pirohy. V prodeji budou také originální festivalová trika pro pány i dámy a další doplňky. O hudební kulisu se postarají DJs, kteří si po skončení filmových projekcí vezmou na starost také afterparty.
Předprodej vstupenek na pokladně kina Pilotů, Donská 19, Praha 10. Rezervace je možná na: kinopilotu@mimesis.cz, nebo: +420 723 985 986.

Program Prague Surf Film Festivalu 2017:
Malý sál
11:30 - Kraťasy: Accord (20´); Ábaco (23´); Road Through Galicia (8´); The Right Place (37´); Peg Leg (5´)
13:05 - Choose Your Wave (56´) + Ábaco (23´)
14:45 - You and Me (85´)
16:25 - Shredding Monsters (44´) + Accord (20´) Ábaco (23´)
18:20 - Distance Between Dreams (65´) + Accord (20´)
20:00 - Endless Summer (95´)
21:50 - South to Sian (53´) + The Right Place (37´)

Velký sál
11:45 - Distance Between Dreams (65´) + Peg Leg (5´)
13:05 - Endless Summer (95´)
14:50 - Given (72´) + Road Through Galicia (8´)
16:30 - Peninsula Mitre (90´)
18:15 - South to Sian (53´) + The Right Place (37´)
20:05 - Peninsula Mitre (90´)
21:55 - Given (72´) + Road Through Galicia (8´)

Více informací na www.prgsff.cz nebo na www.facebook.com/PRGSFF.

Text: tisková zpráva PRGSFF

Další zajímavé články

No Mad´s shelter on the wheels


Ahoj nomádi! Rádi bychom vám v jednom z našich pilotních příspěvků přiblížili naši životní filozofii spojenou s bydlením v autě. Jak jsme se ke spaní v autě dostali? Jaký auto používáme? Proč? Který vychytávky jsme do něj vyrobili? Jaký zkušenosti máme se spaním v autě v evropských (hlavně surfových) destinacích? 
NoMad´s vehicle is ready, enjoy!

Report z pražské premiéry filmu Shaka

Praha se včera dočkala premiéry nového snowboard/surf dokumentu Shaka a my jsme u takové události samozřejmě nemohli chybět! Mrkněte jak to vypadalo ve Slovanském domě a na afterparty v klubu NOD díky fotkám od našeho francouzského kamaráda Juliana Petryho aka Perlyho.

Podcast o surfování? Jenom další trend nebo hlubší záměr?

Vítejte u podcastu S Jakubem na vlnách! Ať už jste se sem dostali jakkoliv, měl bych vám nejdřív vysvětlit, co dělám, a proč jsem si sakra z ničeho nic sedl před mikrofon. Jestli jde jen o další výkřik módy, nebo jestli je za tím hlubší smysl a záměr.