Report z Brno Surf Film Festivalu

Druhý ročník Brno Surf Film Festivalu se konečně konal v nově zrekonstruovaném kině Art, kde dva sály nabídly kompletní program rekordních 15 filmů. Oproti loňskému ročníku si tak mohli diváci naplno užít pohodlné prostory i kvalitu zahraničních snímků nebo lokálních dokumentů Kde poušť potkává oceán a No Wave Back.

I když festival začínal už v pátek, dorazit se nám povedlo až sobotu. A to kvůli pátečnímu oslavě 2. narozenin Pražskýho serfovýho klubu. Po pár hodinách spánku jsme se oklepali a namířili si to rovnou do vymazleného kina Art, abychom na minutu stihli začátek sobotního programu. Do Brna totiž zavítal také Martin Smékal s Jardou Bláhou, aby představili jejich připravovaný dokument Between Fjords Diskuzi a projekci traileru doplnila projekce loňského úspěšného Martinova dokumentu No Wave Back.

Dalo se čekat, že páteční projekce snímku Momentum Generation kompletně zaplní velký sál. Ale zato bylo překvapením, že film Big Wata se stal divácky nejoblíbenějším filmem brněnského festivalu! Na druhém místě následoval big wave dokument Vague L'ame a třetí místo obstadil dokument Kde poušť potkává oceán (ten už bude brzdy k shlédnutí i online!).

Po skončení projekcí se diváci nemuseli nikam přesouvat a rovnou v prostorách kavárny Art pokračovala komorní afterparty. Jako novinku jsme si připravili menší vědomostní kvíz o SURFR ceny. Soutěž s přehledem vyhrál tým zástupců lokálního spolku Brněnské surfové klub, ale jelikož výsledný součet špatných odpovědí byl vyšší než jsme čekali, určitě tuto aktivitu zavedeme i do dalších ročníků a zastávek. 

Za organizátora Aleše Kosinu a za naší komunitu bychom chtěli poděkovat všem, co se letošní šňůry festivalů zúčastnili - jak v Brně, tak i v Praze, Plzni, Liberci, Ústí nad Labem a Ostravě. Na projekt, který už v mnoha městech stává tradicí, se určitě můžete těšit i příští rok, protože surfová sezóna nikdy nekončí! Pokud máte připomínky, nápady nebo jakékoliv dotazy ohledně festivalu, neváhejte nám napsat na jsem@surfr.cz.

Hlavní parner festivalu:
SURFR
Další partner:
Corona
Mediální partner:
Radio 1

napsal

Jakub Michna
Další články autora

fotil

Jan Baterka
Další články autora

Další zajímavé články

Dokument Kde poušť potkává oceán je online ke shlédnutí!

Jedna z nejlepší zpráv za poslední dobu přišla od Pražskýho serfovýho klubu. Kluci se rozhodli vydat dokument Kde poušť potkává oceán online zdarma ke shlédnutí! Ale neotálej s tím, film bude venku pouze 2 týdny.

5 knih, který by měl každej surfař přečíst

Díky předchozímu článku máte postaráno o filmovou zábavu minimálně na půl roku. Abychom pořád jen nečuměli do obrazovky, je dobrý vzít do ruky i knihu. Proto jsme pro vás dali dohromady seznam 5 knížek, který vám můžou částečně uspokojit potřebu jet k oceánu.

Víc než 40 surf filmů, který bys měl vidět

Nastala doba, kdy většina z nás musí sedět doma na zadku. Doba, kdy Netflix nestíhá streamovat obří objemy dat. Filmy, dokumenty a videa jsou nedílnou součástí surf kultury a proto teď můžeš využít volnej čas k načerpání inspirace a třeba se i vzdělat v historii surfingu.