Report z Brno Surf Film Festivalu

Druhý ročník Brno Surf Film Festivalu se konečně konal v nově zrekonstruovaném kině Art, kde dva sály nabídly kompletní program rekordních 15 filmů. Oproti loňskému ročníku si tak mohli diváci naplno užít pohodlné prostory i kvalitu zahraničních snímků nebo lokálních dokumentů Kde poušť potkává oceán a No Wave Back.

I když festival začínal už v pátek, dorazit se nám povedlo až sobotu. A to kvůli pátečnímu oslavě 2. narozenin Pražskýho serfovýho klubu. Po pár hodinách spánku jsme se oklepali a namířili si to rovnou do vymazleného kina Art, abychom na minutu stihli začátek sobotního programu. Do Brna totiž zavítal také Martin Smékal s Jardou Bláhou, aby představili jejich připravovaný dokument Between Fjords Diskuzi a projekci traileru doplnila projekce loňského úspěšného Martinova dokumentu No Wave Back.

Dalo se čekat, že páteční projekce snímku Momentum Generation kompletně zaplní velký sál. Ale zato bylo překvapením, že film Big Wata se stal divácky nejoblíbenějším filmem brněnského festivalu! Na druhém místě následoval big wave dokument Vague L'ame a třetí místo obstadil dokument Kde poušť potkává oceán (ten už bude brzdy k shlédnutí i online!).

Po skončení projekcí se diváci nemuseli nikam přesouvat a rovnou v prostorách kavárny Art pokračovala komorní afterparty. Jako novinku jsme si připravili menší vědomostní kvíz o SURFR ceny. Soutěž s přehledem vyhrál tým zástupců lokálního spolku Brněnské surfové klub, ale jelikož výsledný součet špatných odpovědí byl vyšší než jsme čekali, určitě tuto aktivitu zavedeme i do dalších ročníků a zastávek. 

Za organizátora Aleše Kosinu a za naší komunitu bychom chtěli poděkovat všem, co se letošní šňůry festivalů zúčastnili - jak v Brně, tak i v Praze, Plzni, Liberci, Ústí nad Labem a Ostravě. Na projekt, který už v mnoha městech stává tradicí, se určitě můžete těšit i příští rok, protože surfová sezóna nikdy nekončí! Pokud máte připomínky, nápady nebo jakékoliv dotazy ohledně festivalu, neváhejte nám napsat na jsem@surfr.cz.

Hlavní parner festivalu:
SURFR
Další partner:
Corona
Mediální partner:
Radio 1

napsal

Jakub Michna
Další články autora

fotil

Jan Baterka
Další články autora

Další zajímavé články

Norskej surf-eko trip

Náš kámoš a fotograf Michal Prouza alias Prouzič se vydal společně s Petrem Vaňkem a Kryštofem Kubou na eko-surf trip do norských Lofot. Z celého výletu navíc připravil i nabitej článek, kde najdeš dechberoucí fotky, video edit, ale taky tipy a doporučení pro ostatní cestovatele. Užij si dokonalý zachycení atmosféry severskýho surfingu!

Soustředění na marockém Salaši

Společně s klukama ze marockého Salaše bychom tě chtěli pozvat na soustředění pro pokročilý český a slovenský surfaře. Koncept je jednoduchej - nejedná se o žádnej kemp, ale o společnej trip surfařů na podobný úrovni. Soustředění je jednoduchou platformu pro progress a záleží jen na tobě, nakolik jí využiješ.

Stodola Klasick Wheels přežila další surfovej mejdan

Partička ze Surfcamp.cz minulej pátek vyšvihla legendární mejdan ve stylu devadesátek. Znovu se tak potvrdilo, že český surfaři si umí užívat života i mimo oceán.