Shop nám roste před vočima. Máme surfy, surfbagy a surfskaty!

Myšlenka vytvořit serfovej eshop nás v hlavě škládlila už delší dobu, ale vždy zvítězil rozum nad naivitou srdcaře. Mnozí už tuto hrdinskou zkoušku podstoupili a nepřežil nikdo (teda až na Zezulu, jehož surf sekci jistě přiživuje kapačka vitálního snowboarding a kterým samozřejmě fandíme). A i když my do téhle zátoky skáčeme taky po hlavě, naše vize je hlubší. Chceme, aby SURFR Shop a každej kdo na něm nakoupí, podporovali lokální české a slovenské značky, se kterejma se může každej z nás ztotožnit.

Demon Surfboards

Slovenští shapeři, jejichž brand zná už skoro celá riversurfová scéna v Evropě. Posledních pár let však rostla poptávka z komunity po deskách do oceánu. A tak Bratislavskou shaping bay začaly opouštět i klasické shortboardy, fun boardy nebo malibu shapy. Díky létům zkušeností z shapování desek na riversurfing, který dostávají větší nakládačku než kuřecí řízky, jsou jejich oceánský desky kvalitní a téměř nerozbitný.

Pokud vám cena přijde přemrštěná, tak je to především kvůli dnešní situaci na trhu se surfovými prkny. Ty už se masově vyrábějí v továrnách po celém světě (zejména v Asii) a díky tomu jsou pak velké brandy schopny je prodávat na (např. na Bali) za nesmyslně nízké ceny. Vidina úžasné koupě v akci pak vystřídá zklamání z desky, která je promačkaná jak cedník. Ve finále pak zaplatíte mnohem víc, protože si budete muset kupovat jednu desku za druhou (a všichni víme, že surfový prkno není nic ekologickýho). Proto kluci používají ekologický epoxy resin na všechny desky.

Demon surfboards samozřejmě vyrobí i custom desku přímo na tvojí míru a to včetně jakéhokoliv designu a glassingu. A pokud máš na svém prkně ding, se kterým si už nedokážeš poradit, kluci ti ho dokážou rychle opravit.

Ještě doma nemáš indoboard?

SP Boarding

Havířovská značka, kterou založil náš kamarád Sanťák. Je pravda, že surfový prkno často střídá za kite a proto se tenhle brand  věnuje hlavně výrobě kitového vybavení. Ale v SP vznikají špičkový a ultra lehký obaly na surf, který hravě předčí i velký světový značky. SP navíc nabízí rovnou několikanásobnou ochranu prkn, a to díky jejich unikátnímu board protectoru. Aerolinky se můžou jít bodnout - teď už vám nos(e) jen tak nerozbijou!

Surfskates

Je pravda, že se nejedná o českej produkt, ale v ČR pro něj má zastoupení náš kámoš a surfař Pavel Hanuš. Navíc jsme měli možnost osobně poznat i zakladatele Colina, kterej surfskate vymyslel, navrhl a celou firmu rozjel úplně sám.

A co hlavně? Surfskate má potenciál změnit českej surfing od kořenů a způsobit revoluci ve výuce budoucí slaný generace.

A tady to zdaleka nekončí, brzo přibudou další lokální surf brandy! Rádi navážeme spolupráci s jakýmkoliv dalším projektem z česko-​slovenskou surf scény - tak nám napiš na jakub@surfr.cz!

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Podcast S Jakubem na vlnách Ep. 08 Honza Považan

Vítejte u další epizody pořadu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího podcastu v českém éteru. Hostem byl Honza Považan, kterej i přes jeho handicap dělá víc boardsportů, než 99% lidí.

Vracíme rybářské sítě zpátky do oceánu - v jiné formě

Jsme tři surfařky, kiterky a jogínky, které si zvolily svou vlastní cestu - od plastových odpadu z oceánů k udržitelnému oblečení. Protože, tak nám to dává smysl. Navrhly jsme řadu sportovního oblečení, v kterém chceme společně s Vámi bojovat za čistší planetu.

Klipy týdne #18

Rubrika Klipů týdne je zpátky! Je natřískaná až k prasknutí, ideální na vyplnění volnýho dne při prvním máji. Lásky k surfingu čas.