Shop nám roste před vočima. Máme surfy, surfbagy a surfskaty!

Myšlenka vytvořit serfovej eshop nás v hlavě škládlila už delší dobu, ale vždy zvítězil rozum nad naivitou srdcaře. Mnozí už tuto hrdinskou zkoušku podstoupili a nepřežil nikdo (teda až na Zezulu, jehož surf sekci jistě přiživuje kapačka vitálního snowboarding a kterým samozřejmě fandíme). A i když my do téhle zátoky skáčeme taky po hlavě, naše vize je hlubší. Chceme, aby SURFR Shop a každej kdo na něm nakoupí, podporovali lokální české a slovenské značky, se kterejma se může každej z nás ztotožnit.

Demon Surfboards

Slovenští shapeři, jejichž brand zná už skoro celá riversurfová scéna v Evropě. Posledních pár let však rostla poptávka z komunity po deskách do oceánu. A tak Bratislavskou shaping bay začaly opouštět i klasické shortboardy, fun boardy nebo malibu shapy. Díky létům zkušeností z shapování desek na riversurfing, který dostávají větší nakládačku než kuřecí řízky, jsou jejich oceánský desky kvalitní a téměř nerozbitný.

Pokud vám cena přijde přemrštěná, tak je to především kvůli dnešní situaci na trhu se surfovými prkny. Ty už se masově vyrábějí v továrnách po celém světě (zejména v Asii) a díky tomu jsou pak velké brandy schopny je prodávat na (např. na Bali) za nesmyslně nízké ceny. Vidina úžasné koupě v akci pak vystřídá zklamání z desky, která je promačkaná jak cedník. Ve finále pak zaplatíte mnohem víc, protože si budete muset kupovat jednu desku za druhou (a všichni víme, že surfový prkno není nic ekologickýho). Proto kluci používají ekologický epoxy resin na všechny desky.

Demon surfboards samozřejmě vyrobí i custom desku přímo na tvojí míru a to včetně jakéhokoliv designu a glassingu. A pokud máš na svém prkně ding, se kterým si už nedokážeš poradit, kluci ti ho dokážou rychle opravit.

Ještě doma nemáš indoboard?

SP Boarding

Havířovská značka, kterou založil náš kamarád Sanťák. Je pravda, že surfový prkno často střídá za kite a proto se tenhle brand  věnuje hlavně výrobě kitového vybavení. Ale v SP vznikají špičkový a ultra lehký obaly na surf, který hravě předčí i velký světový značky. SP navíc nabízí rovnou několikanásobnou ochranu prkn, a to díky jejich unikátnímu board protectoru. Aerolinky se můžou jít bodnout - teď už vám nos(e) jen tak nerozbijou!

Surfskates

Je pravda, že se nejedná o českej produkt, ale v ČR pro něj má zastoupení náš kámoš a surfař Pavel Hanuš. Navíc jsme měli možnost osobně poznat i zakladatele Colina, kterej surfskate vymyslel, navrhl a celou firmu rozjel úplně sám.

A co hlavně? Surfskate má potenciál změnit českej surfing od kořenů a způsobit revoluci ve výuce budoucí slaný generace.

A tady to zdaleka nekončí, brzo přibudou další lokální surf brandy! Rádi navážeme spolupráci s jakýmkoliv dalším projektem z česko-​slovenskou surf scény - tak nám napiš na jakub@surfr.cz!

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Zimní trénink na surf v Čechách

Letos jsem byla po dlouhé době většinu zimy v Čechách. Důvodů bylo hned několik, ale dost velkou roli hrál ten, že v Portugalsku nemáme topení. Tedy jasně že alespoň přímotopy, ale ty jednak nevytopí nic moc a druhak mají docela spotřebu €€€. Zkrátka nabídka šumavského mama-hotelu s krbem, vyhlídkami na pěknou zimu plnou prašanu a českou bandičku nakonec zvítězila. Ale jak v zimě úplně nevypadnout ze surfingu i když nejbližší oceán je tisíc kilometrů od vás a ještě skoro v ledu?

Že už žádnej kemp nepotřebuješ? Tak právě ty by ses měl přihlásit!

Přesně tak, tenhle kemp není pro každýho. Právě v tom je unikátní, protože je zaměřenej na ty nejcorovější, nejoddaněšjí český surfový srdcaře. V každým z nás je obrovskej potenciál, kterej stačí jenom odemknout. Přidej se k nám na Advanced Surf Camp na Bali od 1.-11. dubna!

Morocco: The high cost of low living

Rozhodli jsem se tady v tomhle článku nevypisovat, jaká turistická destinace nás v Maroku uchvátila, kde dělaj nejlepší kafe, kde nejlíp vařej, a jaký jsou nejlepší hotely. Spíš bychom chtěli jen tak ve zkratce porefovat o tom, jak na nás Maroko zapůsobilo, co bysme doporučili si vzít s sebou a co naopak zásadně nedoporučujeme. Ono vlastně psát o něčem, kde byla snad už půlka republiky, a ta druhá, co tam nebyla, se tam chystá, by bylo trochu trapný. Máme z cesty napsaných pár poznámek, ke kterým se ve zkratce vyjádříme.