Španělsko se Surf and Travel

Od Aleše Tůmy ze Surf and Travel nám dorazilo kompletní info o letních kempech a programech ve Španělsku, kde právě startuje letní surfová sezóna. Co na vás čeká a v jakých termínech se dozvíte na řádcích níže, tak příjemné čtení a snění o vlnách.

Léto je tady a tak není potřeba létat nikam daleko za surfingem, v Evropě je dost vln a stačí si vybrat ideální spot. Francie je určitě nejblíž a nabízí spoustu kvalitních míst. Ostatně také se tam za týden jede Mistrovství ČR a SR Surfchamp 2018, ale kdo chce míň lidí ve vodě a k tomu koukat z lineupu na vysoké hory, zajeďte si trochu dál do Španělska, nejlépe pak do Asturias. Tohle je ráj surfařů a milovníků hor. Krásné pláže, zátoky, typická místní kuchyně, skvělé víno a čerstvé dary moře až na stůl. Už pátým rokem zde probíhají v létě surfové kempy pro začátečníky i pokročilé v malé vesnici Luces pod taktovkou SurfAndTravel.cz.

Letos si navíc přijdou na své i jogíni, nebo všichni, kteří se před a po surfingu rádi protáhnou. V týdnu od 18. - 25.8. je připraven speciální Surf&Jóga kempKristýnou Styblíkovou, která bude mít na starost jógové lekce. Kromě jógy se bude samozřejmě surfovat každý den a chodit do hor, lézt po skalách, jeskyní a večer analyzovat u videa surfařské pokroky v rámci videocoachingu, který je na rychlý progres nejlepší pomůckou 

Máte-​li rádi adrenalin a dobrodružství, tak Španělsko je ideální destinací pro Vaši aktivní dovolenou. Surfhouse se nachází v srdci Asturias na severu Španělska ve vesničce Luces, která je obklopená z jedné strany čistými vodami Atlantského oceánu a z druhé pohořím Picos de Europa.

Díky této poloze se můžete dopoledne prohánět na surfu, odpoledne užívat vysokohorské procházky mezi zbytky sněhu v národním parku Covadonga, který je nejstarším chráněným územím ve Španělsku a večer se těšit z lokální kultury v nedalekém přístavu a relaxovat. Díky různým polohám pláží se nemusíte bát ani velkých vln, protože mnohotvárnost pobřeží nabízí možnost svezení téměř za všech podmínek. Najít u nás tak můžete jak klasické písčité pláže, point breaky, tak i river breaky. 

V rámci lekcí Vám poskytneme kompletní surfařské vybavení, které vám bude k dispozici po celou dobu vašeho pobytu. Surfové lekce budou probíhat většinou na písčité pláži Espasa, pod vedením zkušených českých instruktorů. Jedním z nich je také Matěj Novák, kterého můžete znát ze surfového filmu No Wave Back o sjíždění obřích vln ve Španělsku a potkáte ho na Wildhouse. Všichni jsou držitelé mezinárodní instruktorské licence ISA. Výuka probíhá na surfboardech pro začátečníky a mírně pokročilé jezdce z místní surfové školy Marejada, kterou vede pětinásobný mistr Španělska na longboardu, Ricardo Fernández.Výuka je dále podpořena pravidelným focením, videoinstruktáží a surfařskou teorií. Program vždy závisí na vlnách a aktuálním počasí.

Ubytování je zajištěno ve dvou surfových vilách s velkou zahradou. V termínech od 30.6.-25.8. jsme na Salty Lobos a od 25.8.-6.10. jsme na Wildhouse. K dispozici jsou dvoulůžkové, čtyřlůžkové a 1 větší pokoj pro 4-​6 osob. K dispozici je velká, plně vybavená kuchyně a dva venkovní grily, které čekají na Vaše kulinářské umění. Pro osvěžení těla i duše je k dispozici bar s výhledem na Picos de Europa a lokálními i klasickými drinky za lidové ceny. V baru se každý večer sejdeme na drink, prohlédneme si fotky a videa z uplynulého dne nebo si pustíme film, abychom vyplnili kulturní vložku a nabrali inspiraci, pokud půjde o film se surfařskou tématikou. Po celém domě je k dispozici volné připojení na internet přes Wifi. 

JÓGA
Jóga patří již neodmyslitelně k surfingu, její protahovací cviky hodně pomáhají před i po surfingu a jsou součástí každé přípravy, než se jde do vody. Kdo chce, může se přidat každé ráno k některému ze surfařů na zahradě a zacvičit si volně jógu bez profesionálního vedení. V termínu od 18.- 25.8. jsem však připravili speciální Surf & Jóga týden s profesionální trenérkou jógy, Kristýnou Styblíkovou, která se vám bude věnovat každé ráno a večer. 

Doprava
Doprava je možná autem formou spolujízdy, nebo letadlem. Naprostá většina účastníků našich kempů volí cestu letadlem a to spoj s Lufthansou z Prahy do Bilbaa, kde už čekají naši řidiči a dovezou vás až na surf vilu. Je to nejjednodušší a nejlevnější spojení, za pár hodin jste u oceánu a nemusíte řešit žádné složité přestupy. Letenky vám pomůžeme rezervovat a koupit u našeho letenkáře. 

LETECKY
Bilbao - 4500Kč s Lufthansou, 2600Kč se Swissair nebo 4500Kč přímý let z Prahy s ČSA, nově nyní létají 3x týdně úterý, čtvrtek, neděle

Santander cca. 1900Kč let z Prahy přes Londýn s Ryanair a EasyJet. Více na Kiwi.com

Asturias - 150 EUR Nově můžete letět se společností VOLOTEA airlines z Mnichova přímý let do Asturias za 150 EUR! Tento spoj létá přímo na letiště v Oviedo/​Asturias, které je vzdálené jen 40min. autem od Wildhouse. 

Asturias z Prahy - TAP PORTUGAL nyní nabízí let z Prahy do Asturias s přestupem v Lisabonu za 5400Kč! 

Z Prahy v pátek odpoledne. Cesta má 2080km, trvá zhruba 22 hodin a vede přes Norimberk, Belford, Bordeuax a Bilbao. Pokud přijedete vlastním autem, máte větší volnost na místě, nemusíte se držet plánů ostatních a cestu do Španělska a zpět si můžete zpříjemnit zastávkami v San Sebastian či Bilbau. Podrobný itinerář vám rádi zašleme. 

Stravování
Stravování je individuální, kromě společného grilování, které je zahrnuto v ceně balíčku s lekcemi. Nově si můžete vždy den předem objednat vynikající snídaně za 3,50EUR nebo ještě lepší večeře za 7EUR. Vládkyně kuchyně Sandra, vaří z čerstvých a místních surovin, vždy vás něčím překvapí a dlouho budete na její kulinářské speciality vzpomínat. Na místě je dále možnost vlastního vaření ve velké, plně vybavené kuchyni nebo grilování na zahradě, kde je k dispozici gril a divoká máta. V okolí jsou levné místní restaurace s typickými asturijskými specialitami a obchůdky s potravinami. V srpnu vrcholí sezona jablečného cideru, který musíte ochutnat v typickém cider baru nebo na pláži při západu slunce. 

Aktivity
Během týdne navštívíme pravěké jeskyně, místní cidrerii (výrobnu cideru), typické lokální restaurace, horské vesnice, útesy s krásnými výhledy, podpálíme největší oheň na pláži, kde vypukne surfařská párty a pokud vám ani tohle nebude stačit, můžete si vybrat z dalších aktivit, které jsou pro vás připraveny: 

Kanoe/​Rafting – Asturias je protkáno nespočtem řek, které proudí z pohoří Picos de Europa přímo do oceánu. Tato kombinace vytváří perfektní podmínky pro sjíždění dravé vody. Je už jen na Vás, jestli se do zpeřených vod pustíte na kánoích nebo raftech. 

Čtyřkolky – Pokud je pro Vás vůně spáleného benzínu lepší, než kterýkoliv parfém, tak Vám jistě padne do oka projížďka na čtyřkolkách. Na těchto neunavitelných ořích můžete prozkoumávat okolí pláží a užít si parádní výhledy na oceán.

Jízda na koni – Asturias je pověstné nejen krásnými plážemi, horami a Cidrou, ale také svými ušlechtilými koňmi, kteří zde polodivoce žijí nesčetná staletí. Na těch, které se povedlo ochočit a zklidnit se můžete projet i vy na místních plážích a užít si tak nezapomenutelné zážitky v sedle.

Kolo – Na surfhousu si můžete půjčit jedno z našich horských kol, se kterými můžete prozkoumávat skryté krásy pobřeží nebo vyzvat na souboj nějakou ze zdejších hor, která Vás odmění skvělým výhledem. 

Climbing – Lezení je celosvětově známá aktivita, která propojuje tělo a mysl a častokrát Vás nutí překonávat sama sebe. I v Asturias je mnoho cest, které jsou rozesety od pobřeží až po Picos de Europa. Několik minut od surfhouse si můžete vyzkoušet krásné jednodélkové vápencové cesty nebo si přímo na pláži vyzkoušet deep water soloing.

Treking – Vzhledem k tomu, že kousek za naším barákem leží jedno z nejúchvatnějších pohoří Španělska a zároveň jeho nejstarší národní park, byla škoda nepoznat v rámci pěších túr krásy Picos de Europa, jehož štíty sahají přes dva a půl tisíce metrů.

Potápění – Že ve vodě vznikl život, ví každé malé dítě. A stejně tak je to s tou oceánskou. Dnes se pod hladinou oceánu, který omývá Asturiaské pobřeží, prohání nespočet druhů ryb, chobotnice a další různá fauna, která rozhodně stojí za návštěvu. Výhoda naší polohy je absence většího města v okolí padesáti kilometrů, které by mohlo znečišťovat vodu, takže si můžete užít krásnou viditelnost a bohatý podvodní život.

Dostupné termíny:
30. 6. 2018 - 7. 7. 2018 - LAST MINUTE CENA: 10.200KČ.
7. 7. 2018 - 14. 7. 2018 - LAST MINUTE CENA: 10.200KČ.
14. 7. 2018 - 21. 7. 2018
18. 8. 2018 - 25. 8. 2018
25. 8. 2018 - 1. 9. 2018
29. 9. 2018 - 6. 10. 2018 

CENA
Balíček ALL INCLUSIVE - chci se naučit surfovat a využít všech služeb
Cena jednoho týdne s vlastní dopravou 11.700Kč.
LAST MINUTE CENA: 10.200KČ na termíny 30.6.-7.7.2018 a 7.7.-14.7.2018.

CENA ZAHRNUJE
- 5 x 2 hodiny výuky od profesionálních instruktorů
- zapůjčení surfu, leashe a vosky na celý den i mimo lekce
- 7x ubytování v surfové vile
- výlety po okolí a přesuny autem na místě za surfováním či nákupy
- celodenní výlet
- přednášku a instruktážní videa
- videocoaching a focení
- doprovodný program, BBQ večeře v asturijském stylu a párty na pláži
- půjčovnu longboardů
- asistenci organizátorů po celou dobu kempu
- tričko Surf and Travel
- fotky a videa z celého pobytu
- závěrečný úklid
- lázeňský poplatek
2- 0% sleva na kompletní sortiment v surf and skate shopu BOARDSTAR (před nákupem nám napište a pošleme vám slevový kupon)
- za zapůjčení neoprenu je příplatek 30 EUR na týden

Balíček SPECIAL PRICE
Cena jednoho týdne s vlastní dopravou 10.700Kč

CENA ZAHRNUJE
- 3 x 2 hodiny výuky od profesionálních instruktorů
- zapůjčení surfu, leashe a vosky na celý den i mimo lekce
- 7x ubytování v surfové vile
- výlety po okolí a přesuny autem na místě za surfováním či nákupy
- celodenní výlet
- přednášku a instruktážní videa
- videocoaching a focení
- doprovodný program, BBQ večeře v asturijském stylu a párty na pláži
- půjčovnu longboardů
- asistenci organizátorů po celou dobu kempu
- tričko Surf and Travel
- fotky a videa z celého pobytu
- závěrečný úklid
- lázeňský poplatek
- 20% sleva na kompletní sortiment v surf and skate shopu BOARDSTAR (před nákupem nám napište a pošleme vám slevový kupon)
- Za zapůjčení neoprenu je příplatek 30 EUR na týden

Balíček SURF & JÓGA s Kristýnou Styblíkovou v termínu od 18. - 25.8. 2018
Cena jednoho týdne s vlastní dopravou 11.700Kč

CENA ZAHRNUJE
- 3 x 2 hodiny výuky surfingu od profesionálních instruktorů
- 7x 2 hodiny cvičení jógy s Kristýnou Styblíkovou
zapůjčení surfu, leashe a vosky na celý den i mimo lekce
- 7x ubytování v surfové vile
- výlety po okolí a přesuny autem na místě za surfováním či nákupy
- celodenní výlet
- přednášku a instruktážní videa
- videocoaching a focení
- doprovodný program, BBQ večeře v asturijském stylu a párty na pláži
- půjčovnu longboardů
- asistenci organizátorů po celou dobu kempu
- tričko Surf and Travel
- fotky a videa z celého pobytu
- závěrečný úklid
- lázeňský poplatek
- 20% sleva na kompletní sortiment v surf and skate shopu BOARDSTAR (před nákupem nám napište a pošleme vám slevový kupon)
- Za zapůjčení neoprenu je příplatek 30 EUR na týden

Balíček FREE SURFER – chci jen ubytování a surfové vybavení/​7 nocí
Cena jednoho týdne 7.800Kč

CENA ZAHRNUJE
- ubytování v surfové vile
- závěrečný úklid
- zapůjčení surfařského vybaveni – surf, leash a neopren 

Balíček DOPROVOD
Cena jednoho týdne 6.300Kč

CENA ZAHRNUJE
- ubytování v surfové vile
- závěrečný úklid

Více informací najdete na www.surfandtravel.cz.

Další zajímavé články

Roadtrippin' II: Hurikán Leslie v Lisabonu a vanlife na Peniche Pro

Pokračování článku o roadtripu do Portugalska přes evropské závody světového poháru WSL. Tentokrát mnohem víc v punku a s hurikánem v patách!

Rozhovor o dokumentu z Namíbie v pořadu Casablanca

Minulý týden jsme společně s Vénou a Matyášem vyrazili do budovy Českého rozhlasu, kde jsme si v pořadu Casablanca povídali s Pavlem Sladkým o našem dobrodružství v Namíbii, ze kterého Véna natočil dokument Kde poušť potkává oceán.

Klipy týdne: Shane Dorian u Joe Rogana, masáž na Nazaré a africká erotika

Další týden za námi a proto jsem pro vás opět vybral 4 zajímavá videa, která za posledních 7 dní obohatila světovou scénu surfingu. Joe Rogan si pozval již podruhé Shana Doriana, mladej nadčlověk Russel Bierke dostal solidní masáž v salonu Nazaré a Mikey February vydal nejrajcovnější africkej edit!