Stodola Klasick Wheels přežila další surfovej mejdan

Partička ze Surfcamp.cz minulej pátek vyšvihla legendární mejdan ve stylu devadesátek. Znovu se tak potvrdilo, že český surfaři si umí užívat života i mimo oceán.

Obyčejná stodola není úplně ideálním místem pro pořádání mejdanu. To ale neplatí pro holešovickou klasick(ou) stodolu, kde se už pár let prolínají komunity milovníků rychlejch kol a oleje a oceánskejch snílků. Páteční mejdan ve stylu dob, kdy růžový boardshortky s délkou těsně pod nádobíčko surfaře byly cool, připravila partička kolem Surfcamp.cz , aby tím zakončila další úspěšnou letní sezónu.

Na mejdan jsem šel s přesvědčením, že nepozřu ani kapku alkoholu a že půjdu ve 12 do pelechu. V momentě, kdy jsem otevřel vrata, jsem se smířil s tím, že scénář páteční noci bude vypadat úplně jinak. Po krátkým úvodu a poděkování kemperům a teamu se programu ujal jeden ze členů Surfcamp party - Mára Fischer, alias českej Jack Johnson. I přes menší technické potíže nakonec dokázal vpálit do srdcí přítomnejch surfařek známý i vlastní originální kytarový riffy (pokud chcete, aby Mára zahrál i na vašem mejdanu, pište jeho manažerce @michaelaveliskova ). 

Hudební kulisu si následně vzal pod křídla Petr Pouzar aka DJ Pouziboy, aby připomněl nesmrtelný pecky, který spousta z nás poprvý slyšela ještě v postýlce. V soutěži o SURFR ceny čekal na každého surfaře v teamu podezřele děravej neoprén a díky bohatý tombole neodešel skoro nikdo s prázdnou - kdo nic nevyhrál, odnesl si určitě pořádnou vopici.

Nechyběl ani stagedive kombinovanej s opileckým takeoffem.

Z taktických důvodů jsem vzal do zaječích už kolem druhé hodiny, což byl moment, kdy se mejdan teprve rozjížděl. I když stodola žila až do ranních hodin, je důležitý zmínit, že surfový mejdany nejsou primárně o tom, kolik piv a panáků naklopíte, nebo kolik písniček vydržíte non-stop trsat. Je to především možnost, jak na jednom místě potkat téměř celou komunitu. Pozdravit starý kámoše, ale i poznat nováčky, který ty barely, airy, kaťáky a spotchecky teprve čekají. Muzika, pivo, kámoši...už jen ty vlny (a slunce!) chybí.

Tak zas za rok, nebo u oceánu!

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Norskej surf-eko trip

Náš kámoš a fotograf Michal Prouza alias Prouzič se vydal společně s Petrem Vaňkem a Kryštofem Kubou na eko-surf trip do norských Lofot. Z celého výletu navíc připravil i nabitej článek, kde najdeš dechberoucí fotky, video edit, ale taky tipy a doporučení pro ostatní cestovatele. Užij si dokonalý zachycení atmosféry severskýho surfingu!

Soustředění na marockém Salaši

Společně s klukama ze marockého Salaše bychom tě chtěli pozvat na soustředění pro pokročilý český a slovenský surfaře. Koncept je jednoduchej - nejedná se o žádnej kemp, ale o společnej trip surfařů na podobný úrovni. Soustředění je jednoduchou platformu pro progress a záleží jen na tobě, nakolik jí využiješ.

Pozvánka na Rip Curl Premiere Night Prague 2019

V Pátek 6.12. proběhne v Klubovně 2. patro premiérový večer organizovaný Rip Curlem. Kromě projekce tří krátkých filmů z prostředí hor a oceánu se můžete těšit na dárky, tombolu, vědomostní kvíz nebo na supr párty. Začátek akce je ve 20:00 a pozor - kromě vstupu zdarma čeká na prvních 50 účastníku dárek od Rip Curlu! Tuhle akci si prostě nesmíte nechat ujít.