Surf Ranch jako oficiální zastávka WSL 2018! (plus rozvrh WSL Tour 2018)

Vedení World Surf League oznámilo, že jedna ze zastávek příští sezóny světové Tour bude poprvé v historii na umělé vlně Surf Ranch Facility v Lemoore, Kalifornii. To ale není všechno, co se mění! Víc v článku...

“Na základě našeho letošního testovacího eventu a feedbacku od surfařů, kteří trénují na Surf Ranchi, má tohle revoluční zařízení potenciál ukázat něco nového pro jezdce i fanoušky.” říká Sophie Goldschmidt, ředitelka WSL.

Je úlet, co týmy WSL a KSWC (Kelly Slater's Wave Company) vyvinuly. Technologie Surf Ranche je schopná vyrábět perfektní barely, nebo vlny, jaké si dokážete představit, celé dny, jednu za druhou a jednu jako druhou, jak na běžícím pásu! Zřejmě se tedy máme na co těšit. Jak se ukázalo v test eventu, surfaři opravdu budou muset přijít se vším co mají v repertoáru, frontsidem, backsidem, barely, manévry, airy a tím správným načasováním, aby zapůsobili. Podívejte se sami. 

Na druhou stranu se mluví o tom, jestli je dobře dělat závod na umělé vlně. Nevytratí se pak ze surfingu to, co nás na něm tak baví? To, že je každá vlna jedinečná? Příroda a prostředí oceánu? Naštěstí jde zatím jen o jednu zastávku světové Tour. Ostatní zůstanou na nejlepších přírodních surf spotech. Navíc tahle akce může přitáhnout větší zájem investorů a Surf Ranče se začnou stavět po celém světě, jednou třeba i v Čechách? No, na to si ještě asi počkáme. 

Jak řekl Adrian Buchan, surfař ze CT, “Závodění na Surf Ranchi je dost mimořádné, vytvořili tam perfektní 360 metrů dlouhou vlnu do obou směrů uprostřed kalifornského venkova. Není pochyb, že vlna zaslouží být zastávkou světové Tour. Oceán bude vždycky naším domovem, ale jak se surfing vyvíjí, je super mít možnost ukázat vše na jednom místě a přivést tak k surfingu nové publikum. Surf Ranch umožňuje závod přesně naplánovat a přinést tak mnohem intenzivnější podívanou na jednom místě v krátkém čase.”

World Surf League už také zveřejnila rozvrh celé Tour 2018. Hlavní změnou je samozřejmě zařazení Surf Ranche na rozvrh eventů. To ale není všechno! 

Namísto Fiji se pojede na Bali, kde mimochodem právě teď natáčíme český surfový edit SURFR. Také se úplně ruší dvě zastávky tour, Trestless v USA pro muže i ženy a pro ženy pak ještě Cascais Women Pro, v Portugalsku. Naopak dámám ještě přibyde Jeffrey's Bay v Jižní Africe. Nebojte se, portugalské Peniche Pro na Supertubos zůstane tak, jak ho znáte.

Jedna z favoritek WSL, Sage Ericson si nový rozvrh Tour 2018 nemohla vynachválit “2018 vypadá na nejnabitější rozvrh Tour co kdy byl. Mix nejlepších světových spotů a přidání nových míst umožní ukázat zcela nový level surfingu.” Posuďte sami! 

2018 World Surf League (WSL) Men's Championship Tour:

Quiksilver Pro Gold Coast, Austrálie - březen 11 - 22, 2018
Rip Curl Pro Bells Beach, Austrálie - březen 28 - duben 8, 2018
Margaret River Pro, Austrálie - duben 11 - 22, 2018
Oi Rio Pro, Brazílie - květen 10 - 19, 2018
Bali Pro, Indonésie - květen 27 - červen 9, 2018
Corona Open J-​Bay, Jižní Afrika - červenec 2 - 13, 2018
Tahiti Pro Teahupo'o, Tahiti - srpen 10 - 21, 2018
Surf Ranch Lemoore, California/​USA. září 5 - 9, 2018
Quiksilver Pro France, Francie - říjen 3 - 14, 2018
Meo Rip Curl Pro Portugal, Portugalsko - říjen 16 - 27, 2018
Billabong Pipe Masters, Hawaii/​USA - prosinec 8 - 20, 2018

letošní WSL Tour 2017 - muži skončí závodem Billabong Pipe Masters in memory of Andy Irons na Hawaji, USA od 8. - 20. prosince, 2017. Sledovat můžete online na www.worldsurfleague.com

2018 World Surf League (WSL) Women's Championship Tour:

Roxy Pro Gold Coast, Austrálie - březen 11 - 22, 2018
Rip Curl Women’s Pro Bells Beach, Austrálie - březen 28 - April 8, 2018
Margaret River Pro, Austrálie - duben 11 - 22, 2018
Oi Rio Pro, Brazílie - květen 10 - 19, 2018
Bali Pro, Indonésie - květen 27 - červen 9, 2018
Corona Open J-​Bay, Jižní Afrika - červenec 10 - 17, 2018
Vans US Open of Surfing, USA - červenec 30 - srpen 5, 2018
Surf Ranch Lemoore, Kalifornie/​USA. září 5 - 9, 2018
Roxy Pro France, Francie - říjen 3 - 14, 2018
Hawaii Women’s Pro, Hawaj/​USA - listopad 25 - prosinec 6, 2018

WSL Tour 2017 - ženy skončí tento týden závodem Maui Women's Pro na Hawaji. Sledujte online na www.worldsurfleague.com

2018/​2019 Big Wave Tour:

Puerto Escondido Challenge, Oaxaca/​Mexiko
Pe’ahi Challenge, Maui/​Hawaj
Mavericks Challenge, Kalifornie/​USA
Nazaré Challenge, Costa de Prata/​Portugalsko

Více info o světové Tour na www.worldsurfleague.com

Další zajímavé články

No Mad´s shelter on the wheels


Ahoj nomádi! Rádi bychom vám v jednom z našich pilotních příspěvků přiblížili naši životní filozofii spojenou s bydlením v autě. Jak jsme se ke spaní v autě dostali? Jaký auto používáme? Proč? Který vychytávky jsme do něj vyrobili? Jaký zkušenosti máme se spaním v autě v evropských (hlavně surfových) destinacích? 
NoMad´s vehicle is ready, enjoy!

Report z pražské premiéry filmu Shaka

Praha se včera dočkala premiéry nového snowboard/surf dokumentu Shaka a my jsme u takové události samozřejmě nemohli chybět! Mrkněte jak to vypadalo ve Slovanském domě a na afterparty v klubu NOD díky fotkám od našeho francouzského kamaráda Juliana Petryho aka Perlyho.

Podcast o surfování? Jenom další trend nebo hlubší záměr?

Vítejte u podcastu S Jakubem na vlnách! Ať už jste se sem dostali jakkoliv, měl bych vám nejdřív vysvětlit, co dělám, a proč jsem si sakra z ničeho nic sedl před mikrofon. Jestli jde jen o další výkřik módy, nebo jestli je za tím hlubší smysl a záměr.