Surfchamp 2017: Finálový den

Zdravíme z Hossegoru! Za včerejšek se toho stalo tolik, že by to vydalo na knížku, ale zkusíme to nějak shrnout do čitelné verze.

V půl osmé ráno na pláži Les Estagnots odstartovalo první kolo závodu holek. Změnilo se pořadí heatů, protože dvě závodnice z toho prvního ráno nedorazily. Holky ale neměly postup zadarmo a taky si musely cestu z prvního kola do semifinále prosurfovat. Kateřina Hubková přišla a heat se jel. Holek bylo v prvním kole celkem šestnáct a osm z nich postoupilo do semifinále. Zúčastnilo se i několik nových tváří, například Anna Růtová, jako “groom of the year” aka nejmladší účastnice závodu. V čerstvých sedmnácti se probojovala do semifinále, se slušným skórem, 4 body. Také padlo nejvyšší skóre v heatu (14b.) od jedné nejmenované závodnice, co píše tenhle článek a nemá shine, jak to dokázala, haha.

Hned po prvním kole odstartovalo semifinále a heaty byly ve složení: 

Semifinále ženy - Heat 1:
1. Karolína Rehulková - 8 b.
2. Barbora Ovsíková - 7 b.
3. Jana Kašová - 6,5b.
4. Anna Růtová - 3,5b.

Semifinále ženy - Heat 2:
1. Lenka Srncová - 13b.
2. Anna Černá - 10b.
3. Nathalie Houdková - 9,5b.
4. Milada Kubešová - 6,5b.

Hlavně ve druhém semifinálovém heatu padala vysoká skóre. Do finále se probojovaly 2 hvězdy minulých ročníků, Karolína Rehulková a loňská vítězka Anna Černá, a také dvě nové tváře, Lenka SrncováBarbora Ovsíková. Jakmile jsme znali finálovou čtveřici holek, odstartovalo pánské semifinále. Kluků bylo na začátku (v pondělí) dvakrát více, celkem 32 a jeli tedy první kolo, druhé kolo, čtvrtfinále už v pondělí a v úterý semifinále. Do finále se probojovali Martin ČerníkJan Klvaňa, nebo-​li “Paruka”. Tomáš RemeňRadim Muzikant překvapili, protože v posledních letech na vítězných příčkách nebyli. Loňský vítěz, Lukáš Tomšů bohužel těsně nepostoupil do finále. 

Semifinále muži - Heat 1:
1. Radim Muzikant - 11,5b.
2. Martin Černík - 9,5b.
3. Matuš Hubka - 4,3b.
4. David Petr - 3,6b.

Semifinále muži - Heat 2:
1. Jan Klvaňa - 9,5b.
2. Tomáš Remeň - 8,8b.
3. Lukáš Tomšů - 6,2b.
4. Tomáš Deli - 3,5b.

Po pánském semifinále se s nastupujícím high tidem podmínky ztížily, ale holky si s tím hravě poradily a zajížděly celkem vysoká skóre. Finálový heat měl 40 minut, protože přestávky mezi sety byly delší a delší. Holky tak měly více času pochytat ty nejlepší vlny. Hlavně Lenka SrncováAnička Černá ukázaly, že i české dámy umí skutečně surfovat a jejich level se s každým rokem zvyšuje. Vítězkou dámské kategorie se stala Lenka Srncová a zároveň zajela nejlepší vlnu celého závodu za 8,5 bodu!

Finále ženy:

1. Lenka Srncová - 11,5b.
2. Anna Černá - 10b.
3. Karolína Rehulková - 5,5b.
4. Barbora Ovsíková 5 b.

Po dámském finále už jsme měli pořádně nalito (high tide, pozn. red.) vlny byly placatější s masivním shore breakem, který vyžadoval řádnou dávku commitmentu. Čím blíže k písku, tím větší skóre za pobavení publika. V shore breaku dávali hlavně Paruka (Jan Klvaňa), Martin ČerníkRadim Muzikant dokonce vyslal i barel, ze kterého ale nevyjel. Hlavní samozřejmě bylo, předvést radikální zatáčky na největších vlnách. Sečteno podtrženo, vítězem prodlouženého 55ti minutového finálového heatu mužů se stal Jan Klvaňa. Radim Muzikant překvapil druhým místem a hlavní organizátor závodu, Martin Černík, byl třetí.

Finále muži:

1. Jan Klvaňa - 12,5b.
2. Radim Muzikant - 10,5b.
3. Martin Černík - 9 b.
4. Tomáš Remeň - 2,3b.

Závod skončil kolem druhé hodiny odpoledne a hned na to proběhlo vyhlášení vítězů na pláži s předáním cen od Quiksilver, Roxy, Jaggermeister SmoothStar.

Odpoledne, od pěti hodin si pak mohl kdokoli zasurfovat v rámci super pohodové “expression session” na závodním peaku s profi foto shootingem. 

Večer vypukla bestiální Jägermeister afterparty na oslavu vítězů, která končila a v ranních hodinách, kdy už je skoro čas vyběhnout na line-up.

Dnes od 10:00 začíná Snowboard Zezula Kids Contest, nebo-li závod dětí, které včera musely jít brzy spát, aby byly fresh na závod a afterpárty se tedy nezúčastnily ;). Hned potom, přibližně od 11 hodin vypukne soutěž týmů "Tag team", což je něco jako štafeta v surfingu.

Stay updated na InstaStories!

Další zajímavé články

Blíží se další surfovej mejdan. Připrav si outfit z devadesátek!

Sotva jsme se zmátořili z mejdanu pražskýho serfovýho klubu, čeká nás další mejdlo v režii partičky ze Surfcamp.cz. Party v oldschool stylu se uskuteční už tento pátek klasicky v Klasick Wheels. Pokud se chceš dozvědět víc, čti dál!

Report z Brno Surf Film Festivalu

Druhý ročník Brno Surf Film Festivalu se konečně konal v nově zrekonstruovaném kině Art, kde dva sály nabídly kompletní program rekordních 15 filmů. Oproti loňskému ročníku si tak mohli diváci naplno užít pohodlné prostory i kvalitu zahraničních snímků nebo lokálních dokumentů Kde poušť potkává oceán a No Wave Back.

Surf Film Festival míří aj do Brna

Šňůra festivalů surf filmů se přesouvá na Moravu, kde již tento pátek proběhne druhý ročník Brno Surf Film Festivalu. Během dvou dnů se v kině Art představí rekordních 15 zahraničních snímků včetně zástupců lokální tvorby. Festival odstartuje český dokument No Wave Back, na který navazuje přednáška Martina Smékala o jeho novém projektu z Islandu. Na to všechno a ještě mnohem víc se můžete těšit 1. a 2. 11., Brno Surf Film Festival Vol. II!