Surfchamp 2017: Finálový den

Zdravíme z Hossegoru! Za včerejšek se toho stalo tolik, že by to vydalo na knížku, ale zkusíme to nějak shrnout do čitelné verze.

V půl osmé ráno na pláži Les Estagnots odstartovalo první kolo závodu holek. Změnilo se pořadí heatů, protože dvě závodnice z toho prvního ráno nedorazily. Holky ale neměly postup zadarmo a taky si musely cestu z prvního kola do semifinále prosurfovat. Kateřina Hubková přišla a heat se jel. Holek bylo v prvním kole celkem šestnáct a osm z nich postoupilo do semifinále. Zúčastnilo se i několik nových tváří, například Anna Růtová, jako “groom of the year” aka nejmladší účastnice závodu. V čerstvých sedmnácti se probojovala do semifinále, se slušným skórem, 4 body. Také padlo nejvyšší skóre v heatu (14b.) od jedné nejmenované závodnice, co píše tenhle článek a nemá shine, jak to dokázala, haha.

Hned po prvním kole odstartovalo semifinále a heaty byly ve složení: 

Semifinále ženy - Heat 1:
1. Karolína Rehulková - 8 b.
2. Barbora Ovsíková - 7 b.
3. Jana Kašová - 6,5b.
4. Anna Růtová - 3,5b.

Semifinále ženy - Heat 2:
1. Lenka Srncová - 13b.
2. Anna Černá - 10b.
3. Nathalie Houdková - 9,5b.
4. Milada Kubešová - 6,5b.

Hlavně ve druhém semifinálovém heatu padala vysoká skóre. Do finále se probojovaly 2 hvězdy minulých ročníků, Karolína Rehulková a loňská vítězka Anna Černá, a také dvě nové tváře, Lenka SrncováBarbora Ovsíková. Jakmile jsme znali finálovou čtveřici holek, odstartovalo pánské semifinále. Kluků bylo na začátku (v pondělí) dvakrát více, celkem 32 a jeli tedy první kolo, druhé kolo, čtvrtfinále už v pondělí a v úterý semifinále. Do finále se probojovali Martin ČerníkJan Klvaňa, nebo-​li “Paruka”. Tomáš RemeňRadim Muzikant překvapili, protože v posledních letech na vítězných příčkách nebyli. Loňský vítěz, Lukáš Tomšů bohužel těsně nepostoupil do finále. 

Semifinále muži - Heat 1:
1. Radim Muzikant - 11,5b.
2. Martin Černík - 9,5b.
3. Matuš Hubka - 4,3b.
4. David Petr - 3,6b.

Semifinále muži - Heat 2:
1. Jan Klvaňa - 9,5b.
2. Tomáš Remeň - 8,8b.
3. Lukáš Tomšů - 6,2b.
4. Tomáš Deli - 3,5b.

Po pánském semifinále se s nastupujícím high tidem podmínky ztížily, ale holky si s tím hravě poradily a zajížděly celkem vysoká skóre. Finálový heat měl 40 minut, protože přestávky mezi sety byly delší a delší. Holky tak měly více času pochytat ty nejlepší vlny. Hlavně Lenka SrncováAnička Černá ukázaly, že i české dámy umí skutečně surfovat a jejich level se s každým rokem zvyšuje. Vítězkou dámské kategorie se stala Lenka Srncová a zároveň zajela nejlepší vlnu celého závodu za 8,5 bodu!

Finále ženy:

1. Lenka Srncová - 11,5b.
2. Anna Černá - 10b.
3. Karolína Rehulková - 5,5b.
4. Barbora Ovsíková 5 b.

Po dámském finále už jsme měli pořádně nalito (high tide, pozn. red.) vlny byly placatější s masivním shore breakem, který vyžadoval řádnou dávku commitmentu. Čím blíže k písku, tím větší skóre za pobavení publika. V shore breaku dávali hlavně Paruka (Jan Klvaňa), Martin ČerníkRadim Muzikant dokonce vyslal i barel, ze kterého ale nevyjel. Hlavní samozřejmě bylo, předvést radikální zatáčky na největších vlnách. Sečteno podtrženo, vítězem prodlouženého 55ti minutového finálového heatu mužů se stal Jan Klvaňa. Radim Muzikant překvapil druhým místem a hlavní organizátor závodu, Martin Černík, byl třetí.

Finále muži:

1. Jan Klvaňa - 12,5b.
2. Radim Muzikant - 10,5b.
3. Martin Černík - 9 b.
4. Tomáš Remeň - 2,3b.

Závod skončil kolem druhé hodiny odpoledne a hned na to proběhlo vyhlášení vítězů na pláži s předáním cen od Quiksilver, Roxy, Jaggermeister SmoothStar.

Odpoledne, od pěti hodin si pak mohl kdokoli zasurfovat v rámci super pohodové “expression session” na závodním peaku s profi foto shootingem. 

Večer vypukla bestiální Jägermeister afterparty na oslavu vítězů, která končila a v ranních hodinách, kdy už je skoro čas vyběhnout na line-up.

Dnes od 10:00 začíná Snowboard Zezula Kids Contest, nebo-li závod dětí, které včera musely jít brzy spát, aby byly fresh na závod a afterpárty se tedy nezúčastnily ;). Hned potom, přibližně od 11 hodin vypukne soutěž týmů "Tag team", což je něco jako štafeta v surfingu.

Stay updated na InstaStories!

Další zajímavé články

Co stojí progres?

Jen z Instagramu je krásně vidět, jak přibejvá Čechů a Slováků, kteří surfování naprosto propadli. Je pochopitelný, že chtějí jezdit jako Mabriel Gedina nebo Mob Rachado. A to ideálně co nejdřív. Samozřejmě realita je krutá a samotnej surfing ještě krutější. Progres v jízdě na vlnách je projekt na celej život a spousta z nás stárne a čas ubejvá. Proto tu pro vás mám pár tipů, jak celej proces urychlit a zefektivnit. Využiju k tomu materiál a příběhy z druhýho Advanced Surf Campu od Bali Bio Villas, do kterého jsem se již opět zapojil, tentokrát s havajským coachem Kazumou.

Podcast S Jakubem na vlnách Ep. 09 - Otmar Oliva

Vítejte u další epizody pořadu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího podcastu v českém éteru. Hostem deváté epizody je čerstvě korunovaný vítěz mistrovství ČR a Slovenska v surfování Otmar Oliva.

Honza Považan a Milo Brzák bodovali na závodech Adaptive Surf Eurotour

Míla Brzák a Honza Považan se účastnili dvou závodů v rámci série Adaptive Surf Eurotour, ze kterých přivezli vynikající umístění. Honza vybojoval 3. místo v závodě Welsh Adaptive Surf Championships na umělé vlně Snowdonia a Milo získal 4. příčku na English National Adaptive Surfing Open. Gratulujeme klucí!