Surfový projekt On the road představil spoty Asturias a Kantábrie

V měsíci květnu proběhly za spolupráce surfového domu Wild House v Asturias a české surfové cestovky Surf-trip první dva termíny nového a v nabídce českých surfových škol prozatím zcela jedinečného projektu On the road určeného všem, kdo už si základními kurzy surfování prošli a chtějí se posunout dál.

Nápad na první surfový road trip vznikl v loňském roce, a to při pohledu současných organizátorů akce na skupinu českých surfařů, kteří, po mnoha letech surfování, dělají už jen nepatrné, častěji však žádné pokroky. Proto byl tento kemp určen především zapáleným mírně i více pokročilým jezdcům, kterým se prozatím nikdo nevěnuje. Právě snaha o pomoc těmto surfařům byla hlavní motivací spolupráce mezi Surf-tripWilldHouse, na jejímž základě společně uspořádaly na severu Španělska hned dva surfové pobyty.

Hlavními instruktory pobytu byli Michal Hasman a Matěj Novák, kteří během pobytu předávali své zkušenosti na vodě i na suchu. Nespornou výhodou byla i omezená kapacita kempu. Oba instruktoři tak měli čas věnovat se každému účastníkovi zvlášť a odstraňovat jeho nedostatky.

„Kemp byl koncipovaný pro pokročilejší surfaře, takže základní dovednosti jako take off a ježdění na pěně byly pro účastníka základem. Podobné kempy jsou vcelku běžné u poloprofesionálních jezdců, kteří se snaží využít maximální potenciál oblasti, ve které jsou,“ dodává Matěj Novák, první český big wave surfař.

Účastnici se na dvou desetidenních turnusech podíleli také na každodenním výběru surfařských spotů, seznámili se se surfskate, což je jedna z nejlepších příprav na suchu, a z bezpečné vzdálenosti se podívali na lokace velkých vln. Společné grilování bylo samozřejmostí stejně tak, jako návštěva dvou dílen na výrobu surfů.

Součástí kempu bylo také cvičení a přednášky o historii surfování, vlnách a předpovědi počasí, které měli vést účastníky k budoucí samostatnosti. „Lidi by měli vědět, jak potrénovat na suchu, jak se protáhnout. Přednášky jsou důležité i proto, aby věděli, jak se vlny tvoří, proč a podobně. Surfování není jen o tom naučit se na tu desku naskočit, je to mnohem komplexnější, než si většina lidí myslí. Pokud chtějí progres, tohle vše by měli znát a my se jim to snažíme předat,“ vysvětluje instruktor Surf-tripu Baza.

Novinkou byla také spolupráce s Mercedes Benz, díky které měli surfaři při hledání nových spotů maximální komfort. „Jak kočár z Třídy X, tak druhý Marco Polo nám sloužily během kempu opravdu výborně! Jediný problém byl ten, že vždy, když jsme dorazili na spot, jsme ihned byli středem pozornosti. S takovými krasavci nejde být nenápadný,“ glosují spolupráci s Mercedesem organizátoři.

Bylo skvělé vidět, jak se kemp stává skutečným road tripem, kde jde všem o to, aby se všichni zdokonalili v surfování a zároveň si co nejvíce užili čas strávený u oceánu: „Progres a zpětná vazba, kterou dostáváme, byla víc než pozitivní. Navíc tohle není obyčejný kemp, je to prostě road trip po pořeží krásného Španělska, a to jako surfař prostě chceš, protože o tom to přece je!“, shrnuje pocit z prvního ročníku On the road Michal Hasman.

Text: Surf-trip.cz

zveřejnil

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Fotoreport ze SURF(R) Mejdanu

Máme tu pro vás ohlédnutí za pátečním mejdanem prostřednictvím obrázků Pavla Mikesky. Díky všem, co dorazili a Klasick Wheels za spolupořádání!

Zítra. Klasick Wheels. Mejdan!

Vidíš to taky? Sluníčko! Léto je zpět, a to je potřeba oslavit! Někteří to můžou pojmout jako průpravnej trénink na Surfchamp, my to vidíme čistě jako spojení příjemnýho s ještě příjemnějším. Grill, pivo, skate, DJ a tancovačky venku. Nový surfový videa uvnitř. Pozvi kámoše a doraž!

Třetí zlato v řadě! DP se znovu stal mistrem v pádlování

V pořadí již 3. závod v pádlování na serfu od Pražskýho serfovýho klubu opět obhájil úřadující mistr. Ani letos se v Hříměždickém lomu nenašel nikdo, kdo by Davida Petra přepádloval. V kategorii holek se z vítězství mohla radovat Janča Petrmannová.